לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

מיפוי רשתות כאב בגוף
יוכי קשת, Lic.Ac מרצה לרפלקסולוגיה ולפילוסופיה סינית

הרצאה בכינוס הישראלי הראשון לרפואה משולבת, חיפה, 27 במאי 2009


מפת הכאב

"מפת הכאב" הנה שיטת אבחון מתקדמת אחר מקורות הכאב ושורשי חוסר האיזון בגוף.
בבסיס השיטה מונח הרעיון שבין המוח והגוף מתרחש באופן תמידי ורצוף דיאלוג פנימי שבא לידי ביטוי באופן בו מתארים אנשים את עוצמת התרחישים השונים שקורים בגופם.

על פי שיטה זו, מטופלים מדרגים את רמות הרגישות/כאב שלהם ואלה נרשמות על ידי המטפלים על המפה הרפלקסולוגית בשלושה צבעים; אדום, כחול וירוק . ניתן לראות מפה זו כמעין צילום ראשון ומתעד של תמונת הגוף בראשית סידרת טיפולים. מפה זו משמשת הן כמצע ובסיס לאבחון, והן לבניית תוכנית טיפולים אישית. בנוסף, דרך מפות הרגישות הנערכות אחת לכמה מפגשים ניתן לנו לעקוב בצורה אובייקטיבית אחר השינויים החלים
במצבם של המטופלים.

המיפוּי
לוחצים על כל נקודות המפה הרפלקסולוגית בכף הרגל וממפים על פי טבלה של 10-0 את הרגישות בכל נקודה ואזור. את המספרים רושמים בשלושה צבעים- מספורים: 5-1 בצבע כחול. 10-6 בצבע אדום. 0 – בצבע ירוק.
לאחר השלמת המיפוי, מתקבלת תמונה המשקפת דרך המספרים והצבעים את סיפורו של הגוף.

עבור המטפלים, האינדיקציה הברורה ביותר למצב החולה, היא הרגישות בכף הרגל. אם תתרחש למשל ריאקציה החולה ירגיש רע יותר, אך בכף הרגל הרגישות תרד. לעומת זאת, אם המצב בכף הרגל יוחמר זהו סימן לא טוב, גם אם המטופל ידווח שמצבו הוטב.

משמעות בחירת הצבעים במפות הכאב
הצבע הכחול מסמל שקט, רוגע והאטה בפעילות. לצבע האדום השפעה מעוררת ומגרה על מערכת העצבים. הצבע הירוק הוא הצבע ההופכי לאדום ולכן משקף מצב של התגוננות ושימור עצמי.

במפות הכאב האברים הצבועים בכחול משקפים מצב תקין של המערכת, הצבע האדום משקף מצב של כאב, והצבע הירוק מצב בו הגוף מתכחש ומתנתק ממקור הפגיעה.

הצדדים
בין צד ימין לצד שמאל, קיים מתח תמידי. ניתן לראותם כשני צידיו של אותו מטבע. צד ימין משקף את היכולת לצפות ולפעול על פי מציאות אובייקטיבית בעוד צד שמאל משקף את החיבור לחוויה הפנימית. שני פנים אלו של המטבע חיוניים להבנה שלנו את העולם בו אנו חיים וליכולות שלנו לתפקד בו באיזון.

במפות הכאב, כאשר בצד אחד של הגוף, בהשתקפותו בכף הרגל, נראה ריבוי של צבע אדום יהיו כמה היבטים לתופעה: האחד, שהמקור הפיסי לבעיה הוא חסר איזון בצד זה. השני הוא, הבנה האם מקור הבעיה הוא במתח חיצוני (עבודה קשה, מאמץ יתר, פציעה, ועוד') או במתח פנימי ופרשנות סובייקטיבית של המציאות.

הפער במספרים ובצבעים בין הצדדים מלמד אותנו עד כמה אקוטית הבעיה. כך למשל, מספר 8 ברפלקס כתף ימין ומספר 5 ברפלקס כתף שמאל, מלמדים שהבעיה אקוטית ומקורה במאמץ יתר של הכתף. אם המצב היה הפוך, 8 בכתף שמאל, ו-5 בכתף ימין, היינו מבינים שמקור הבעה הוא בתחושת אחריות ועומס ממקורות רגשיים ונפשיים יותר.

באופן דומה, ניתן לקרוא כל צבע ומספר במפות הכאב ולהשוות בין שני הצדדים על מנת לקבל תמונה ברורה ומדויקת אודות מצבו של הגוף.

מפת כאב

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט