לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

חג מתן תורה – החופה הגדולה מכולן...
אתי דואניאס, מורה לתזונה הוליסטית

לחג השבועות מספר משמעויות, ומכאן שמותיו הרבים. אחת המשמעויות מסמלת את מעמד הר סיני ונוגעת להזדווגות הרוחנית, ההתייחדות בין כנסת ישראל לקב"ה. על תהליך ההתקדשות, שראשיתו במוצאי ליל הסדר ושיאו בחג מתן תורה, בטהרה, זיווג ואיחוד.

חג השבועות מתקשר למספר משמעויות ומכאן שמותיו הרבים: חג הקציר, חג השבועות, יום הביכורים, עצרת, ומתן תורה.

אחת מן המשמעויות של החג מסמלת את מעמד הר סיני ונוגעת להזדווגות במדרגתה הגבוהה והמקודשת ביותר – ההתייחדות בין כנסת ישראל (הנקבה, המזוהה עם אנרגיית הירח/הלבנה) לבין הקב"ה (הזכר, המזוהה עם אנרגיית השמש/החמה), החופה הגדולה ביותר שהייתה אי פעם.

"וספרתם לכם ממחרת השבת...שבע שבתות תמימות תהיינה... " (ויקרא כג טו).

שבועות מביא לשיאו תהליך שראשיתו במוצאי ליל הסדר. החל מצאת החג הראשון של פסח מתרחש תהליך של התקדשות, שסופו טהרה, זיווג ואיחוד.

כל אשה שמחוברת ליהדותה ולהלכה מודעת לזכות שמוטלת עליה בקיום מצוות שמירת נידה. בימי נידתה (זמן הוסת) האישה נחשבת "טמאה" ואסורה על בעלה, עד אשר תהיה שוב "טהורה". בתום ימי הנידה מתחיל זמן "הפסק טהרה". זהו היום בו מתחילה האישה לספור שבעה ימים "נקיים" שלאחריהם תקיים את מצוות הטבילה במקווה טהרה. מרגע זה האשה נחשבת טהורה ומותרת להתייחדות בקדושה.

חג השבועות מסיים תהליך של התקדשות, של מעבר ממצב של טומאה למצב של טהרה, דרך "שבעה הנקיים".

ולמה הכוונה?
בני ישראל, עם של עבדים במצרים, יצאו מעבדות לחירות. כעבדים היו במצב של טומאה, בעלי קומה רוחנית מאוד נמוכה. זו מדרגת הכרה שבוודאי לא מביאה לשחרור, אלא שהודות לחסדיו של האל, העם "זכה מן ההפקר", התרחש נס גדול והשחרור התאפשר.

ברגע השחרור, זמן היציאה ממצרים וקריעת ים סוף, עלה העם בן רגע למדרגת הכרה גבוהה, ועל רגע זה נאמר במדרש "ראתה שפחה על הים מה שלא ראה יחזקאל בן בוזי במעשה מרכבה".
אכן נס גדול, ואנו לא שוכחים, ומזכירים אותו בליל הסדר שנה אחר שנה. בערב זה של פסח, אורות גבוהים מקיפים אותנו ואנו זכאים לגדלות מוחין. אולם רק ליום אחד, שכן למחרת, בצאת החג הראשון של פסח, נס ליחו של הנס ומגיעה הנפילה.

ומדוע זאת?
העם לא היה שותף לתהליך הגדילה, העם לא הצדיק את הגבהות לה זכה, שהרי הדבר נעשה בחסדי השם ולא בזכות עמל ועבודה. ומה שבא בקלות, גם הולך בקלות...

וכעת עלינו לטפס... לקחת אחריות, להיות פעילים ולהיות שותפים לתהליך ההתרוממות. כעת אנו מתחילים לעשות עבודה, להנהיג עצמנו אל המדרגה הראויה, ולשם כך אנו מתחילים לקיים את ספירת העומר, הספירה שתוביל אותנו אל מתן תורה.

"וספרתם לכם שבעה שבועות..."
שבעה שבועות, שבעה כוחות שפועלים בתוכנו, ובכל שבוע שבעה ימים, שבעה כוחות שפועלים בתוכנו.

זהו זמן טעון ביותר, שפועלים בו כוחות עצומים שמאפשרים לנו להתפתח, לגדול, ולהתרומם. זהו זמן לערוך בירור, לעבוד על מידותינו, לבדוק את עצמנו ולהיות שותפים לתהליך של היטהרות מקליפות הטומאה שהתיישבו בקירבנו ושמקטינות את רוחנו.

בסיומו של התהליך נהייה ראויים לקבלת התורה.

התורה, מקור החיים, משולה למים, המים המטהרים שהטבילה בתוכם תוציא אותנו מוכנים וראויים להתייחדות ולאיחוד עם הקב"ה. זוהי אחדות הנשמה. כנסת ישראל (הנקבה) והקב"ה (הזכר) נפגשים בחופה, מוכנים להזדווגות שמתרחשת בהר סיני.

חיל ורעדה.
כוחות מלמעלה יורדים,כוחות מלמטה עולים, שמיים וארץ מתקרבים...

הדרמה צוברת תאוצה, ההתרגשות בעיצומה, רעמים וברקים מלווים ומרטיטים את ההזדווגות. התודעה נפתחת, מתרחבת, מטפסת מעלה מעלה, פורצת את גבולות החושים הטבעיים ונפגשת עם הכרה חדשה, רב מימדית ובלתי נתפסת...
או אז כולם רואים את הקולות ... והעולם כולו נשמע מסופו ועד סופו.

"והיה אור הלבנה כאור החמה..." (ישעיהו ל')

זהו סיפור של אהבה טהורה. אחדות הנשמה הראשונה.

שנזכה כולנו
אמן ואמן


 

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט