לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

המסע של חיי
נינה בסן, סטודנטית בקורס מנחות מעגלי נשים

את "מעגל הנשים", הראשון של חיי,חוויתי מבלי לדעת שהוא כזה במסגרת משפחתי. הנני בת אמצעית בין שלוש בנות,ובתור שכזו די "נאבקתי" על מקומי במשפחה,על תשומת הלב של הורי ועל "להיות הראשונה" למרות שאני שניה כרונולוגית.

הפרק המשפחתי, המאפיין אצלי מאבק בין נשים, הפך לדפוס של חיי, וכאשר בחרתי בפרקליטות הפלילית של ת"א כמקום עבודה קבוע, ושמשתי בו כתובעת בכירה מן המנין, המשיך, לתחושתי הפנימית, אותו מאבק בין נשים על מעמד, תדמית, תיקים טובים יותר, הכרה מקצועית, קידום וכיו"ב, בעיקר בשל העובדה שמקום העבודה הכיל נשים רבות שהתחרו ביניהן (גם אם לא באופן מוצהר) על האמור לעיל.

"מעגל הנשים" הפרקליטותי חידד אצלי דווקא את ה"תכונות הגבריות" ומיזער מאד את החיבור ל"אישה האמיתית" שבי.

כשפרשתי מן המערכת הנשית הכוחנית (כך אני חוויתי אותה), חשתי תשוקה ממשית לשינוי החוויה הנשית שלי. רציתי מאד לתקן את תדמית המעגלים הנשיים של חיי, והצטרפתי ל"מסע נשי" להודו הקלאסית. מסע שאיגד בתוכו נשים אנונימיות זו לזו, שהמשותף להן היה רצונן לחוות מטמורפוזה רוחנית יחד עם נשים אחרות.

בהודו פגשתי נשים מכתות שונות, ממעמד הברהמינים ועד קאסטת הטמאים, ודרך סיפוריהן האישיים הבנתי שדרכי לשינוי ערכים ותפיסות עולם, בכל הקשור ליחסי עם עצמי כאשה ועם נשים בכלל, תהא ארוכה ולא פשוטה.
שנת 2007 הייתה נקודת המפנה, ועד נובמבר 2011 למעשה "עיסיתי" את מוחי, נפשי ונשמתי, כדי לחוות שינוי פנימי ממשי שיביאני למקומות אחרים שלא חוויתי אותם בעבר. היו אלה שנים במהלכן הכרתי "מעגלי נשים" אחרים מאלה שהכרתי בעבר, ולמדתי לזהות את הצורך בתכונת ההכלה, כדי להיות חלק ממעגל כזה גם כשהוא חברתי, מקצועי או אחר.

באחד מערבי ספטמבר, לפני פרסום ספר הילדים הראשון שלי "לאמץ משפחה", הבליח על מסך המחשב באנר אודות קורס הנחיית מעגלי נשים, שאמור להיפתח ב"מהות".

לא חשתי באותו רגע שאני רוצה להיות מנחת מעגלי נשים, אבל משהו משך אותי לחייג את מס' הטלפון שהיה על המסך, ותוך דקה נקבעה לי פגישה עם מנחת הקורס המיועדת, גב' רות פדידה.
כשהגעתי לפגישה עימה חשתי בחיבור המיידי בינינו. משהו במבע פניה ובחיוכה המקסים עורר בי את התחושה שהיא המנטורית שחיפשתי כל חיי, ואין לי ספק שיש בה כדי להובילני למחוזות אישיים-נשיים טובים.
שיחת מפגש בת שעתיים עם גב' פדידה, חיזקה את תחושתי ובאותו מעמד נרשמתי לקורס "הנחיית מעגלי נשים".

כשהודיעוני מן המכללה כי גב' פדידה לא תנחה את הקורס, חשתי כמו בת נטושה ומיד רציתי לבטל השתתפותי בקורס. הסיטואציה חידדה לי את התובנה שנרשמתי לקורס בגלל אישיותה של גב' פדידה, וללא חיבור אמיתי לרצונותי. קונפליקט זה ליווה את שיעורי הראשונים בקורס, ולא ממש הבחנתי בחברותי לקורס ו/או במנחות הקורס.

וכך, בזרוע נטויה, תוך שלושה שיעורים הצלחתי לבסס את רצוני לפרוש מן הקורס .בלי גב' פדידה אין לימוד הנחיית מעגלי הקשבה/נשים עבורי.

למזלי,למדתי משהו בחמש השנים האחרונות. קוראים לזה הקשבה פנימית ותובנה עמוקה של מה מניע אותי באמת.

שוחחתי על החלטת הפרישה עם אחת מחברותי לקורס, עימה היה לי חיבור מיידי מדהים (ואשר באותו רגע לא ייחסתי לו חשיבות ממשית). שיתפתי את גב' פדידה, פניתי למנחות הקורס, ובעיקר ניסיתי להרגיש "מחוץ לקופסא"... ואז חוויתי הארה. כזו קטנה, ממוקדת וחשובה.

הבנתי כי לא נכון עבורי לווסת שינויים בחיי בגלל אדם כזה או אחר. לא ראוי בשבילי לדבוק באדם בגלל אישיותו ולתלות בו את כל חיי. לא מתאים לי להתוות את דרכי בגלל מנטור כזה או אחר, שאם הוא נמצא בחיי אני חיה ואם לא אז לא. אני לא תלוית אדם באשר הוא, אני תלוית אני, והבחירה בקורס הנחיית מעגלי נשים באה בגלל המהות שלי, בגלל חיפוש הזהות הנשית שלי, בגלל הרצון לתקן את מעגלי הנשים של חיי, ובגלל סקרנות אישית בתכנים ובמי שאני אהיה בסוף הקורס.

כשהסרתי מעל ראשי "עננת התלות" השתחררתי לחלוטין מכבלי ההתנגדות והמשכתי את חווית המסע בקורס ההנחיה.

אז באמת חברתי לחברותי בקורס, שכל אחת מהן היא עולם ומלואו. ביחד חווינו מדי שבוע חוויות אישיות עוצמתיות. בגלל ובזכות המנחות סיגל וריה שיצרו קולאז' הנחיה מיוחד ומפרה.

חווית הקורס על הפנמת חוקי המעגל הולידה בחיי הקשבה לחברותי לקורס, והכרה ביכולת של כל אחת ואחת להביא את עצמה. הבנה בשונה המפרה בינינו והנאה צרופה ממנו.

עברנו מסע משותף ששני יסודות ליוו אותו - המסע האישי והמסע הלימודי. לא ניתן ללמוד על מעגל נשים מבלי להיות שותף לחוויות של כולן בעקבות משחק, מדיטציה, דמיון מודרך, קלפים ועוד. כך התפתחה בי סבלנות כלפי חברותי, שהיא הבסיס לסבלנות כמנחה, התפתחה בי יכולת הכלה לזולת, והתפתחה בי התובנה שאכן אני יכולה לעשות זאת.

במהלך הקורס פגשנו במנחות חיצוניות כדוגמת איריס יוטבת, נירית שפירא, תמנע אל, ושרון ונורה, שכל אחת בתחומה הפכה להיות גורם משפיע ודומיננטי בעולמן של נשים, והן העצימו את תכני הקורס וחידדו את התובנות שלנו ביחס ל"אלות הריפוי" שאנו (הנשים), וכוחותינו העצומים והנדרשים בהוויה הקיומית.

בשלב בו אני כותבת את המונולג הזה, עדיין לא הסתיים הקורס וטרם סיימתי את מטלותיי. אינני יודעת בשלב זה מה ילד יום ואנא פני מועדות כשאסיים באופן רשמי הקורס. אבל ברור לי שהמסע האישי שלי לשינוי תפיסת עולמי ביחס לאשה שאני וביחס למעגלי הנשים בחיי, צבר תאוצה ואף נכנס להילוך גבוה.

וגם אם לעיתים הדפוסים הישנים חוזרים, אני מתחזקת באמצעות תכני הקורס ומחזקת את אדני השינוי בעולמי הפנימי: סבלנות, הערכה עצמית, אמונה ביכולת, פירגון , לימוד תמידי, ובעיקר הנאה מקיומו של נשים אחרות בעולם, והנאה ממי שאני באשר אני, בכל זמן ומקום.

 

 


נינה בסן
קורס מנחות מעגלי נשים
אפריל 2012


מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט