לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

חירות
נדב בן יהודה,
מורה לדמיון מודרך

 

בכל רגע נתון בחיינו, כלומר ממש עכשיו, ברגע זה, אנחנו יכולים להחליט לצאת מעבדות לחירות. זה תלוי רק בנו, בכל אחד מאיתנו.בכל רגע נתון בחייו של אדם יש לו את האפשרות לבחור אם להיות עבד או לצאת לחירות.

בכל רגע נתון!!!

מה זאת אומרת, אתם שואלים - אני עבד? מה פתאום. אני אזרח חופשי במדינה ריבונית חופשית, מאמין במה שאני בוחר להאמין, חי את חיי, עובד את עבודתי, מגדל את משפחתי וכו'...

נכון. ולכן חשוב קודם כל שנבהיר באופן שאינו משתמע לשתי פנים את ההבדל המהותי שבין להיות חופשי, לבין לחיות בחירות, כלומר להיות בן-חורין.

להיות בני חורין "חופש" הוא תמיד מצב חיצוני. כפי שנאמר לעיל – אני חופשי לבחור מה ללבוש, מה לאכול, במי לבחור, במי להאמין, למי לסגוד, את מי לאהוד, את מה להעריץ, את מי לשנוא...

בארצנו הקטנטונת לבדה ישנם מליוני אנשים חופשיים אך חסרי חירות לחלוטין.

"חירות", לעומת החופש, היא מצב פנימי, או נכון יותר, מצב תודעתי. או שאני בתודעת חירות, או שאני בתודעת עבד. גם אם אני חופשי לפעול כראות עיניי.

לשרוד, לחיות, להיות
אפשר להתבונן על היותנו פה בשלוש רמות (ואפשר כמובן גם אחרת): רמה אחת היא רמת ההישרדות. כל החי, כולל בני האדם, החופשיים ונטולי החופש כאחד, עסוקים בהישרדות. לאכול, לשתות, להתרבות. עבד הוא שורד. הוא עסוק כל כולו, בכל הווייתו, במלאכת ההישרדות. בין אם זה בכלא, במשרד, או בבית.

רמת הקיום השניה היא רמת "הלחיות". אני חי את חיי, אני מרגיש, אני חש, אני לומד, אני יוצר מערכות יחסים, אני אפילו אוהב אמנות או מתפלל לאלוהים או נותן צדקה. ועדיין אני עסוק בלחיות ולכן אני עבד. עדיין. כי אני עדיין מופעל על ידי המחשבות שלי.

רמת הקיום השלישית, העליונה, היא רמה של "להיות". כאן האדם מגלה את מה שמשעבד אותו והופך אותו לעבד, מוותר על העבדות וכך יוצא לחירות.

ומהו הלהיות הזה? בפשטות הגדולה ביותר – להיפרד מהשקר.

פחד או אהבה
בעולם קיימים שני "רגשות על" – פחד ואהבה. במקום שיש פחד אין אהבה ובמקום שיש אהבה אין פחד. כה פשוט! כל הרגשות האחרים נובעים מהפחד והאהבה.

ומהו הפחד? השקר הגדול מכולם. מי יוצר את הפחד? המיינד! (ההכרה). האגו, שהוא אבי המיינד.

משחר היותנו נטבעים בנו אין ספור סיפורים שמופיעים כמחשבות, אמונות ודפוסים, שנתפסים אצלנו כאמת מוחלטת. מדוע? כי אנו מאמינים להם. וכך מופעל הפחד.
מה רוצה הפחד כשליח המיינד? ליצור פירוד. פירוד בין אדם לאדם, בין נברא לנברא, פירוד בין נברא לבורא, ובעיקר פירוד בין אדם לעצמו.

מדוע? כי כך המיינד מעצים את עצמו. הפחד מגדיל את הפירוד והפירוד מגדיל את הפחד. מעגל רשע אין סופי של הישרדות וחיות.

ומהי האהבה?
אהבה היא האמת האחת שאין בלתה. היא הטבע האמיתי שלנו, המהות שלנו, תמצית ההוויה שלנו. האהבה היא האחדות.

האחדות אינה ההיפך מהפירוד, מפני שבתמצית ובמהות ישנה אחדות מלאה, ושם הפירוד הוא רק כסות או מסך שקר שמסתיר את האמת. שקר אינו ההיפך מאמת מפני שהאמת היא נצחית. גם כשקיים שקר, האמת עדיין קיימת, רק מוסתרת.

לכן, הפחד הוא הסתתרות מהאהבה, כלומר מהטבע האמיתי שלנו.

עבדים היינו
הפחד הוא המשעבד הגדול שלנו. אנחנו עבדי הפחד. עבדי הסיפורים של המיינד, עבדי המחשבות והשקרים. מדוע? כי אנחנו מאמינים להם.

כשאדם הראשון אכל מעץ הדעת טוב ורע, העונש הגדול ביותר שלו היה להפוך לעבד למחשבות שלו. עד אז הוא התהלך בכסות של אור לגופו – אור האהבה של הבריאה, ולכשאכל מהעץ חשכו חייו והוא נאלץ להסתיר את האור בכסות של עור.

כך אנחנו עד היום – מסתירים את האור שבתוכנו בעור הפחד והמחשבות.

ומהו עץ הדעת טוב ורע? זהו עץ הידע, עץ השכל, עץ המיינד. עץ הפירוד והדואליות. טוב ורע... נכון ולא נכון... אני ואתה... הם ואנחנו... מוסרי ולא מוסרי... כולם ילדי פחד!

בעץ החיים אין טוב ורע, אין נכון ולא נכון ואין מוסרי ולא מוסרי. יש רק אהבה. טהורה, צרופה, נצחית, שלמה. כשהיא ישנה לא צריך את כל הקישוטים של עץ הדעת טוב ורע. כתוב "ובחרת בחיים"!

לבחור בחיים
"להיות" פירושו אחד – להפסיק להאמין לסיפורים והשקרים של המיינד. לתת למחשבות לרוץ ולהזכיר, לנו ולהן, שהן שקר שאינו מחייב אותנו.

בכל רגע נתון בחיינו, כלומר ממש עכשיו, ברגע זה, אנחנו יכולים להחליט לצאת מעבדות לחירות. זה תלוי רק בנו, בכל אחד מאיתנו.

כל שעלינו לעשות הוא להיות מודעים לרמת הסבל שמייצר המיינד שלנו, לסיפורים ולשקרים שאיתם הוא מנהל את חיינו ובעזרתם הוא מפעיל אותנו. הדרכים לפעול הלאה הן רבות ונפלאות ולכולן מטרה אחת – להזכיר לנו כי המהות שלנו הינה אהבה וכי הפחד הוא שקר. זוהי מהות החירות.

זכרו - המיינד טבעו לסבך את הדברים וליצור מורכביות, אך האהבה היא פשוטה, זכה ותמה.

בברכת חג חירות נפלא ושחרור מוחלט מתודעת העבד

 


מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט