לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

רשתות כאב - שפת הגוף בראי הרפלקסולוגיה

בקורס זה נלמד על מודל "מפת הכאב", שהינו שיטת אבחון מתקדמת הבוחנת את מקורות הכאב ושורשי חוסר האיזון בגוף. בבסיס השיטה מונח הרעיון, שקיים דיאלוג פנימי רצוף בין המוח לגוף. דיאלוג זה בא לידי ביטוי חיצוני כאשר אנשים מתארים את העוצמות של מה שהם חשים בגופם. על פי שיטה זו, מטופלים מדרגים את רמות הרגישות/כאב שלהם ואלה נרשמות על ידי המטפלים על המפה הרפלקסולוגית בשלושה צבעים; אדום, כחול וירוק המייצגים את עוצמות הכאב המשתנות. ניתן לראות מפה זו כמעין צילום ראשון ומתעד של תמונת הגוף בראשית סידרת טיפולים. מפה זו משמשת הן כמצע ובסיס לאבחון והן לבניית תוכנית טיפולים אישית. בנוסף, דרך מפות הכאב הנערכות אחת לכמה מפגשים ניתן לנו לעקוב בצורה אובייקטיבית אחר השינויים החלים במצבו של הגוף.

מנושאי הלימוד:
1. השפה בה דובר הכאב- תיאוריות רפואיות על כאב וההתייחסות לקודים חברתיים, חינוכיים ותרבותיים בבואנו לטפל בכאב.
2. מפות הכאב - חשיבות מיפוי הכאב באבחון בעיות שונות ובקביעת הטיפול המדויק ותרשים המרכיבים של מפת הכאב: א. סקאלת המספרים ב. השימוש בצבעים במפת הכאב, ג. זיהוי מערכות הגוף המעורבות בבעיה, ד. נקודות המגע ה. תהליך ציור המפה.
3. פענוח הנתונים – קריאה מעמיקה של מפות הכאב: קביעת סוג הכאב (אקוטי, כרוני או ניווני) ועוצמתו, התמקדות במערכות המעורבות במקורות הכאב, "שפת האיברים" של המערכות הרלבנטיות – המשמעויות הפיסיות, הרגשיות והמנטאליות של כל אחד מאיברי הגוף ומשמעותו במפה; כיצד דרך שימוש "בשפת האיברים" אנחנו יכולים לשנות גישות חשיבה ולבנות הקשרים ותובנות טיפוליות מתקדמות.
4. עקרונות הטיפול - השיח הטיפולי במצבי כאב, עקרונות העיסוי והמגע על פי מפות הכאב, התאמת המגע וטכניקת הטיפול לכל מטופל/ת ולכל בעיה על פי רמת חדירתה לגוף.
5. העמקה בתיאורי מקרה, ניתוח מפות ובניית תוכנית טיפולית.

קהל יעד:
סטודנטים שסיימו רפלקסולוגיה שנה א', חטיבה בלימודי רפלקסולוגיה שנה ג'.

מנחת הקורס: יוכי קשת
 

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט