לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

להיות נטורופת
איריס רובין גורנר, מנהלת מגמת
נטורופתיה

נטורופתיה היא מהות לפני מקצוע. להיות נטורופת משמעו להיות אנחנו בתוך תפיסה והתנהלות של אורח חיים בריאים.


נטורופתיה היא רפואה. טבעית.
הנטורופתיה מקיפה תחום רחב של ריפוי טבעי, ומאפשרת מטבעה, ואין בה הגדרות של "אסור" או "חובה". ריפוי טבעי אין משמעו רק תזונה, רק צמחים, רק טיפולי מגע וכו', אלא מדובר בשיטת ריפוי שלמה הכוללת ארגז כלים רחב.

נטורופתיה היא, בראש ובראשונה, רפואה לכל דבר, ולא אוסף כלים ניו-אייג'ים. על פי ההגדרה, רפואה היא מדע העוסק באבחון מחלות וריפוין, ולכן הנטורופתיה היא רפואה. רפואה טבעית.

טבע הבריאות וטבע החולי
הנטורופתיה מדברת על ריפוי טבעי, ומתייחסת למושגים "טבע הבריאות" ו"טבע החולי". הנטורופתיה מבקשת להתייחס למצב בריאותו הטבעי של האדם, ולהבין את טבע הבריאות שלו.
לדוגמה – ניקח שני אנשים המגדירים את עצמם כ"אנשים בריאים". אחד חלה בשפעת והאחר לא.
האם האדם החולה נתקף סתם כך על ידי חיידק או וירוס, למרות שהוא אדם בריא?

התשובה היא לא. מלכתחילה האדם לא היה "אדם בריא" מבחינת הגדרת טבע הבריאות. האם הוא היה אחד מבחינת גוף-נפש-רוח, בהתאם לגישה ההוליסטית? האם היה אחד מבחינת אני והסביבה?

הנטורופתיה מנסה להשיב את האדם לתפיסת בריאות נכונה, לאורח חיים המעודד את האלמנטים שמחזקים את בריאות האדם, וממזער את אותם הדברים המחלישים את אנרגיית החיים שלו.

טבע החולי
מה זאת מחלה? מתי מחלה היא תופעה שלילית ומתי מחלה מקדמת בריאות? האם המחלה היא רק בגוף הפיזי? מהו שורש החולי?

הנטורופתיה מחזירה אותנו להסתכלות הנשענת על הבנה אחרת. על פי הגישה הנטורופתית, חולי הוא מצב של דיס-הרמוניה. על פי הגישה ההוליסטית, בריאות היא קיום של איזון והרמוניה בשלושת מישורים: גוף-נפש-רוח, האדם והיקום (כל מה שמחוץ לאדם) ואיברי ותאי הגוף השונים. כשמגיע אלינו מטופל, נחפש באיזה מהמישורים הללו יש חוסר איזון.

רפא את האדם ולא את המחלה
הנטורופתיה אומרת ש"אין מחלות, יש אנשים חולים" ו"רפא את האדם ולא את המחלה". כלומר, הנטורופת מסתכל בעיניים חדשות, בודק כל הזמן מה השתנה שהביא את המטופל למצב לא הרמוני, עורך אבחון בכלים שונים, ומשם יוצא לתוכנית טיפולית.

אין 2 אנשים שהתוכנית טיפולית עבורם תהיה זהה, ואין 2 אנשים עם אותה בעיה, ששורש הבעיה שלהם זהה לחלוטין.

הרפואה הנטורופתית אינה מטפלת בסימפטומים, אף על פי שהיא מתייחסת לסימפטומים שהמטופל מציין. הנטורופתיה מחפשת את שורש החולי, מתוך הגישה ההוליסטית האומרת שמחלה מתחילה מלמעלה למטה ומבפנים החוצה.

מלמטה למעלה ומבפנים החוצה
חוק רייך, הנגזר מהומיאופתיה, אומר שאין חולי למטה, שהשורש שלו לא מגיע מלמעלה, כלומר מקשר מחשבתי תודעתי, למצב רגשי לא מאוזן ואל הגוף הפיזי.

"מבפנים החוצה" משמעו מאיברים פנימיים ומצבים סמויים (כמו הרכב הדם, רמת הרעלנים בגוף, תפקוד הכבד וכו') והחוצה, אל המחלה שפוגשים (כמו כיב קיבה, אקנה, פסוריאזיס וכו').

הנטורופתיה מחפשת את ה"למעלה" ואת ה"בפנים" ומטפלת בהם. לכן נרצה להכיר את ה"למעלה" ואת ה"בפנים" ולהיות מצוידים בכלים שיאפשרו לנו לתת מענה שיחתי ואבחוני למעלה, ובעולם רגשי וכלים שיאפשרו לנו לאבחן את המצב הפנימי.

כוח החיים של האדם
הנטורופתיה מחפשת את הכוח המניע את האדם, את כוח החיים שלו. בכל אחד יש משהו שמחייה אותו, כוח שעושה את הפעולה שמשאירה אותנו בריאים. זהו כוח החיים שנרצה לזהות במראה של המטופל, בקול שלו, באינטונציה, בשפת הגוף, בצבע העור שלו ובמרקמו, במצב האיברים שלו, בצבעי הבגדים שהוא לובש, בהתנהגותו ובכל פרט ופרט. אנו לומדים להסתכל על המטופל ולזהות את כוח החיים שלו.

כוח החיים של המטופל נותן גם אתה אפשרות לראות האם יש סיכויי החלמה, וניתן אף להגביר את אותו כוח חיים בכדי לשפר את סיכויי ההחלמה שלו.

אנחנו נרצה לזהות את כוח החיים הזה כדי לדעת באיזה כלים כדאי להשתמש, ובאיזה עומק כדאי להתערב מבחינה טיפולית - האם רק דרושה רק דחיפה קלה בכדי לעורר הנעה לכיוון בריאות, או שגם תרפיה בינונית לא תעצור את ההתדרדרות?

ישנן שיטות שונות לזיהוי כוח החיים, וישנם גורמים שמעודדים אותו או מחלישים אותו. חשוב להכיר את הגורמים המעודדים והמחלישים על מנת לחזק את אנרגיית החיים של האדם, להחליש ואפילו לסלק את הגורמים המחלישים אותה.

כוח החיים הוא המפתח לריפוי
ללא זיהוי אנרגיית החיים והתמיכה בה, שום טיפול בתזונה או צמחים לא יעזור.

ברגע שנאפשר לכוח החיים לזרום בחופשיות, יהיה פחות חולי. מה שזורם, לא כואב. הרבה פעמים האנרגיה לא זורמת בנו נכון משום שהחלטנו על דברים מסוימים, ומשום שאנו מתעקשים על תפיסות מסוימות המחלישות אותנו.

הרבה אנרגיה מתבזבזת על מאבק מנטלי ותקיעות רגשית, על כעס, פחדים או קנאה. תפקיד הנטורופת הוא לזהות את האזור החסום ולהחזיר אליו את הזרימה.

שנהיה בריאים!מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט