לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

בשביל זה יש אייפק


אין צורך להשלים עם העובדה שאתם סובלים מאלרגיות, בעיות עור, בעיות נשימה, בעיות במערכת העיכול או מבעיות נפשיות. בשביל זה יש אייפק.

אייפק (®IPEC) היא שיטת טיפול הוליסטית המסתמכת על שיטת אבחנה קינסיולוגית, ומציעה פתרון לסוגים רבים של בעיות בתחום הפיזי, הרגשי והאנרגטי. השיטה משלבת ידע מקורי עם ידע וכלים טיפוליים מגישות טיפול שונות.

ד"ר אורי קניג, פסיכולוג קליני, התוודע לטכניקת נמבודריפאד (NAET - שיטת טיפול באלרגיות דרך דיקור, בזמן שהמטופל מחזיק בידו את החומר אליו הוא אלרגי) וחיפש דרכים לשלב בה פסיכולוגיה. בשנת 1997, פגש את עדי שאנן, מאסטר ברפואה סינית, ויחד הם החלו לפתח גישה טיפולית שלמה, וקראו לה אייפק
®IPEC : - Integrated Physical Emotional Clearing , ובעברית: ניקוי משולב של גוף ונפש.

שיטת אייפק מטפלת מהשורש בבעיות פיזיות, רגשיות ונפשיות, ובדומה לתפיסות הרפואה הסינית וההודית, רואה את האדם כמערכת שבה קיימת זרימה מתמדת של אנרגיה.

"מבחן השרירים"
שיטת האבחון שבה משתמשים בטיפולי אייפק נקראת קינסיולוגיה או "מבחן שרירים". הקינסיולוגיה אפשרת למטפל להתחבר אל המוח הלא-מודע של המטופל ולקבל ממנו מידע שאינו זמין בחלק המודע של המוח.

הקשר בין התנהגות השרירים לבעיות פיזיות, רגשיות או נפשיות, הוא במוח, הקולט ומאחסן כמויות אינסופיות של מידע. הזיכרון המודע שלנו מדחיק את הדברים הלא נעימים ומייפה את העבר, אך הזיכרון הלא-מודע אינו סלקטיבי. דברים שנשמרים בזיכרון הלא מודע, החל בזמן היותנו עוברים, יכולים להשפיע על מהלך חיינו גם אם כביכול שכחנו אותם. מבחן השרירים מאפשר להגיע ישירות אל תת-המודע ולקבל ממנו מידע מדויק.

כל ההחלטות הקשורות לטיפול באייפק, כמו באיזו גורם לטפל קודם, באילו טכניקות וכמה זמן יארך כל טיפול, נעשות על-פי מבחן השרירים. הגוף והתת-מודע יודעים מה נכון לכל פגישה טיפולית ולכל שלב בטיפול.

הטיפול
טכניקות הטיפול מתבססות על עקרונות הרפואה הסינית, וכוללות תיפוף על עמוד השדרה, גירוי נקודות דיקור בעזרת מכשיר עיסוי חשמלי ושימוש בכלים אנרגטיים שונים. לכל טיפול יש נושא – אלרגן כלשהו, איבר, חיידק, נגיף, פטריה, נושא רגשי או כל נושא אחר, לפי התוצאות של "מבחן השרירים". הטיפול בא "לתכנת מחדש" את המוח וללמד את הגוף והנפש דפוסי פעולה חדשים ומשופרים להמשך החיים.

בטיפול מבצעים "ניקוי רגשי" למשפטים חיוביים כמו "אני מקבל את עצמי כפי שאני", "אני סולח לאבא שלי" וכו', על ידי שימוש בטכניקות ובכלים שונים לפתיחת חסימות אנרגטיות-רגשיות היוצרות קיבעונות מיותרים בדפוסי ההתנהגות שלנו. הרגשות השליליים שנצברו בפנים "נמשכים" החוצה, והאנרגיה החיובית מתחזקת. הטיפולים הרגשיים הם ארוכים יותר, ונעשה שימוש גם בדמיון מודרך, כתיבה ועוד.

איך יודעים אם הטיפול עובד?
בסוף כל טיפול בודקים שוב במבחן השרירים, ומוודאים שהיד התחזקה מול נושא הטיפול. במידה שהיד לא התחזקה, ממשיכים בטיפול עד שהיד מתחזקת. ב- 25 השעות שאחרי הטיפול, הגוף מפנים ומטמיע את השינוי האנרגטי ומיישם אותו ברמות הפיזית, הכימית, העצבית, הנפשית והרוחנית.

טיפול בהריון ולילדים
הטיפול באייפק בטוח גם לנשים הרות ולעוברים עצמם. רוב הבעיות שיטופלו אצל האם לא יעברו לעובר, וניתן אף לאבחן את העוברים עצמם ולטפל בבעיות בשלב מוקדם.

מבחן השרירים לילדים קטנים ולעוברים יעשה באמצעות מתווך, בדרך כלל האם, תוך שמירה על מגע פיזי וזרימת אנרגיה בין הנבדק למתווך.

תהליכי הריפוי אצל ילדים מהירים יותר מאשר אצל מבוגרים, ולכן הטיפול בהם קצר יותר. ישנם מקרים בהם יש צורך לטפל בהורה, בעיקר באם, כדי ליצור איזון אצל הילד.

לסיכום
שיטת אייפק מתמקדת בזיהוי וניטרול הגורמים העמוקים לתסמינים מהם סובלים בני האדם. רבים מהתסמינים נובעים משיבושים בזיכרון הגוף, שיוצרים דפוסי התנהגות שגויים של הגוף והנפש (אלרגיה היא דוגמה קלאסית לדפוס משובש כזה).

מבחן השרירים מאפשר לזהות במדויק את אותם הגורמים והטיפול מאפשר למערכת הגוף והנפש ללמוד דפוסי התנהגות חדשים ותקינים וכך, ככל שתהליך הטיפול מתקדם, הולכים התסמינים ונעלמים. התוצאה היא איזון גדל והולך, בריאות משופרת, חיוניות ויכולת לנהל את חיינו ממקום נקי ומדויק, במקום מתוך טראומות העבר, המנהלות את רוב האנשים.

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט