לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

גן עדן של עבדים


כל אדם חייב לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים... כל אדם חייב להשתחרר מהאגו המשעבד, ולהבין את משמעותו האמיתית של חג הפסח.


על פי חכמת הקבלה סיפורי התורה הינם תיאור מדויק של המתרחש במציאות הרוחנית. כדי להתחבר אל המציאות הזו האדם חייב לגלות מה שולט עליו וללמוד כיצד להשתחרר. יציאת מצריים האישית שכל אחד חייב לעבור היא אותה נקודת שחרור בה מתעלה האדם מעל שליטת החומר ומעדיף על פניו את הרוח.

טבע האדם
לפי הטבע, האדם מרגיש רק את עצמו ופועל ממניע אחד בלבד - לגרום לעצמו הנאה. תכונתו של הכוח המנהל את העולם היא הפוכה, וכל דאגתו נתונה להענקת הנאה ותענוג. לטבע האנושי אנו קוראים "רצון לקבל" ואילו לטבע העליון אנו קוראים "רצון להשפיע".

כדי להבין את הכוח שמנהל את העולם ולהתחבר אליו, צריך האדם צריך לרכוש את תכונת ההשפעה. רק דרך השתוות הרצונות הזו יכול האדם להיכנס אל העולם הרוחני, וליהנות באמת.

יציאת מצרים
האפשרות להשוות את טבענו לאותו כוח העליון ולפסוח מעל לטבע האדם נקראת "פסח".

לפני יציאת מצרים האדם שבוי בתוך אותו "רצון לקבל", הרצון להנות, מבלי להבין את החוקים שמנהלים את המציאות, ובלי שום יכולת לשנות משהו בעצמו או בסביבה. לאחר יציאת מצרים האדם נעשה לשותף מלא בבריאה והוא יכול ללמוד איך לנהל את חייו, איך לשלוט במודע על טבעו ועל המתרחש סביבו, ואיך להנות ללא הגבלה.

רק על ידי חיבור אל הכוח העליון שמנהל את המציאות אפשר לזכות בתענוג נצחי שהולך וגדל מרגע לרגע.

התחנה הראשונה במסע הרוחני של האדם היא הירידה למצרים. "מצרים" הוא כל מקום בו מוצא האדם סיפוק, שלווה וביטחון מבחינה חומרית. הוא מניח שהגיע אל הנחלה והמנוחה, ושכל צרכיו הגשמיים מובטחים מעתה ועד עולם. במצרים האדם צובר נכסים, ידע, ניסיון, מעמד וכו' והוא סמוך ובטוח שהם יספיקו לו לעת צרה.

פרעה
בשלב זה קם מלך חדש למצרים, המבהיר לאדם כי כל מה שיש לו שייך, בעצם, למלך. המלך הוא אותו "רצון לקבל", הרצון של האדם ליהנות, וקוראים לו פרעה.

לפתע האדם מגלה שהוא עבד של הרצון ליהנות. הוא מרגיש בושה מהגילוי שמעולם לא העניק משהו אמיתי לזולת. בשלב זה האדם רוצה להתפתח ולגדול אבל מגלה שכל פעולותיו נעות סביב סיפוק עצמי וכי אין לו שום אפשרות להתחבר אל הכח העליון ולהשפיע כמוהו.

כל מה שהאדם חשב שיש לו מתמוטט. הוא מתחיל לבנות מחדש את בטחונו, אבל שוב ושוב חלומו קורס לנגד עיניו. כך נבלעות הערים היפות פיתום ורעמסס אל תוך האדמה.

האדם מגלה את שהוא כעבד העובד עבודת פרך, ללא תכלית או תוצאה. כל מאמץ מצידו להתגבר על הבושה רק מוביל לגדילת האגואיזם שלו ומרחיק אותו מהאושר המיוחל.

האדם מתחיל לשאול מדוע זה קורה לי? מה אני צריך לעשות כדי לצאת ממצבי

לאט לאט מתגלים באדם שני כוחות: כוח אחד הוא ה"מצרי", החושב רק על עצמו, ומסתפק בכך שנהנה, והכח השני הוא ה"ישראלי" ששואף להגיע אל המקור של ההנאה.
"עם ישראל" הוא קובץ הרצונות להיגאל מן האגואיזם הצר, ממצרים, ולהתחבר אל עולם הסיבות.

כאשר האדם מחליט לחזק את הישראלי שבו בכדי לגבור על המצרי, הוא מוצא את עצמו ללא כוחות וקורא לעזרה: "ויאנחו בני ישראל מן העבודה, ויזעקו, ותעל שועתם אל אלקים מן העבודה". הוא פונה אל הכוח העליון, שברא את ה"מצרי" וה"ישראלי" שבתוכו, ומבקש ממנו לשחררו משליטת פרעה.

משה
כתוצאה מהבקשה הזו נולד "משה", כוח פנימי שנועד למשות את עם ישראל ממצרים. משה גדל בבית פרעה, מכיר את תכסיסיו ויודע כיצד לגבור עליו, אך יחד עם זאת ברור לו שהוא זקוק לנס, לעזרה מהכוח העליון כדי שיוכל להוציא את ישראל ממצרים.

בכדי להוציא את ישראל ממצרים, האגואיזם של ישראל (כלומר – פרעה) חייב לגדול. תכונתו המשעבדת והאכזרית של פרעה חייבת להתגלות במלואה בכדי שכולם העם ירצה להשתחרר משליטתו, למרות הפיתוי החומרי שהוא מציע. האדם חייב להכריע בעצמו ולהעדיף את הרוח על פני החומר. רק כך יזכה לגאולה, רוחנית וחומרית יחד.

משה פונה לפרעה וגורם לו לגלות יותר ויותר התנגדות ליציאת עם ישראל משליטתו. פרעה מנסה לחזק את שליטתו בישראל, ומקבל עוד ועוד מכות. וכך, תוך מעבר דרך עשר הבחנות הכרחיות, עשר המכות, מתגלים במלואם שני הכוחות הפעילים באדם.

הסוף הטוב
פרעה חייב להגיע למצב בו של ויתורה על השליטה בישראל, ולהכיר בעובדה כי השליט היחיד הוא הכוח העליון. עם ישראל צריך להגיע להכרה שללא בקשת עזרה מדויקת ומבוררת מהכוח העליון הוא לא יוכל להשתחרר מעול האגואיזם.

לאחר שפרעה מקבל את עשרת המכות, מגיע "עם ישראל" שבאדם להכרה בכוחו של הכוח העליון, ודורש להיגאל. עכשיו הוא יודע בבירור שהוא רוצה להשתחרר ממצרים, משליטת האגואיזם. הוא רואה את הנזקים שגורם לו פרעה שבתוכו, ועד כמה גדולה שליטתו של הכוח העליון המנהל את המציאות, על כל מה שברא, כולל פרעה.

הגאולה מן האגואיזם דורשת הכנה ובדיקה מדוקדקת, אבל טומנת בחובה את המהפך הגדול ביותר שהאדם יכול לעבור.
חכמת הקבלה מלמדת אותנו איך להיגאל מהאגו בכל יום. המקובלים אינם ממתינים לחודש ניסן כדי לצאת ממצרים, אך הם קבעו תאריך מיוחד בשנה בו חוגג כל העם, בכוונה לזכור את משימתו העיקרית של האדם - להגיע לקשר ישיר עם הכוח העליון ולהשתחרר מהאגו.

בתקופה זו של השנה פועלים על האדם כוחות מיוחדים מלמעלה המסייעים לו לחצות בבטחה את ים סוף, את המחסום ששם סוף לשליטת פרעה, ומאפשרים לכל מי שרוצה בכך ליהנות מן השפע והתענוג שהכין לו הכוח העליון בעולם הרוחני.


למאמר המקורי באתר "קבלה לעם" לחצו כאן

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט