לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

עד העונג הבא
גלעד שדמון, מייסד ומנהל מכללת מהות

 

כולנו שואפים לדבר הבא שאנחנו פשוט חייבים להשיג. את מרבית הזמן אנו מקדישים למחשבה ותכנון איך נגיע ליעדים שהצבנו לעצמנו. אבל כל פעם אנו מגלים שגם אם נממש את כל הרצונות שלנו, תמיד יתעורר בנו חשק למשהו חדש. מדריך לשביעות רצון.

 

רצון להינות
המכנה המשותף לכולנו הוא הרצון ליהנות. עבור אחד האושר הוא סטייק עסיסי, והשני מוצא אותו בזכיית קבוצתו האהובה בגביע. יש כאלה שחולמים כל חייהם על זכייה בפיס, וכאלה שבטוחים שהאושר מתחבא מאחורי חמשת הקילוגרמים העודפים שלהם. המאוויים שלנו שונים, אך כולנו שואפים למלא את מה שחסר לנו.

במרדף אחרי המטרה הבאה יש רק בעיה אחת - מכל מה שעשינו נשאר לנו רק זיכרון. אנו רודפים אחרי משאלות ליבנו, אולם ברגע שאנו משיגים אותן הן נעלמות, חומקות מידינו, ומיד מתחיל מרדף אחרי יעד חדש, מקור חדש לאושר המיוחל.

כשהייתי בגן הילדים רציתי להיות בבית הספר, מקום שבו ילדים גדולים נהנים ולומדים דברים חדשים ומרתקים. כשהייתי בבי"ס יסודי נשאתי עיניי לתיכון. בתקופת התיכון הגיוס לצבא היה פסגת השאיפות, וכחייל השתוקקתי להגיע לטיול שאחרי. כשחזרתי מהטיול רציתי לרכוש מקצוע, וכמה שנים אחר כך התעורר בי הצורך להקים משפחה ולהביא ילדים לעולם... תמיד נראה לי שבשלב הבא יהיה טוב יותר.

האם זה באמת כך?

אם נסתכל על חיינו מהצד, נגלה שכל חיינו אנו רודפים אחרי "פאנטום" האושר, רוח רפאים. גם כשאנו מצליחים לאחוז בו לרגע, הוא מתחיל לדעוך עד שהוא נעלם.
מדוע זה כך? ואיך יוצאים מהמבוך הזה?

 

חמש דרגות הרצון
רצון האדם מחולק לחמישה סוגים, על פי התפתחות כרונולוגית של החברה בחמש דרגות הרצון

הצרכים הבסיסיים
במדרגה הראשונה נמצאים הרצונות הבסיסיים ביותר שלנו: רצונות למזון, בריאות, מין, משפחה וקורת גג. אלה הם רצונות גופניים, בסיסיים לקיום חיים ואינם מיוחדים לאדם דווקא. רצונות אלה קיימים בכל החי והם קיימים משחר האנושות

הצרכים החברתיים
קבוצת הרצונות המרכיבה את המדרגה השניה, השלישית והרביעית היא של רצונות חברתיים. מדובר ברצונות שאת הצורך בהם, כמו את מילוים, אנו מקבלים מהחברה.

מדרגת הרצונות הבאים שייכת לרצונות החברתיים. הראשון שבהם הוא הרצון להתעשר. כל אדם חש, לפחות פעם אחת במהלך חייו, שאם רק היה לו מספיק כסף, חייו היו נטולי דאגות. אדם שצובר כסף מגלה שמתעורר בו רצון חדש הרצון, השלישי במדרגה, שהוא הרצון לכבוד, שליטה, פרסום ותהילה.

במדרגת הרצונות הרביעית האדם מתחיל לחפש יֶדע. הוא מניח שככול שידע יותר, חייו ישתפרו. עד המאה ה-19 רוב האנשים לא ידעו קרוא וכתוב, ורק מעטים מבני המעמד הגבוה זכו לחינוך. כיום הידע נתפס כדבר טבעי והכרחי עבור כל אחד. גם ההשכלה הגבוהה כבר איננה סממן לחיי רווחה. המאפיין הבולט ביותר להתפשטות הידע בעולם הוא האינטרנט, שב-15 השנים האחרונות משמש כמאגר מידע עצום הנגיש לרוב האנושות.

הנקודה שבלב
במדרגת הרצון החמישית, האחרונה, אנו מפתחים צורך לדבר שהוא מעבר למה שיש לעולם הזה להציע. רצון זה נקרא "הנקודה שבלב".

רצון חמישי זה מעורר בנו את התהיה לשם מה אנו חיים, ומהי תכלית קיומנו. רצון זה אחראי לתחושת חוסר המשמעות שחווים הרבה אנשים ולצורך בחיפוש שנהיה כה פופולרי בשנים האחרונות. השאלה על משמעות החיים מתעוררת בנו, למעשה, כבר בילדות, אך עם חלוף השנים, ובהשפעת הרצונות הרבים שמציפים אותנו היא שוקעת בתת ההכרה, וממתינה לשעת כושר מתאימה לצוף בנו מחדש. כאשר מתעוררת הנקודה שבלc ההישגים החומריים וחברתיים שלנו, כבר אינם יכולים לספק אותנו, ואין לנו בעצם רצון לנסות ולממש אותם בכלל.

ברוב המקרים אנשים אינם מודעים לכך שהתעוררות הנקודה שבלב היא הסיבה לחוסר הסיפוק שהם חווים בחייהם, ולכן הם שוקעים בדיכאון. אדם שצבר עושר, פרסום וידע חש בלבול - לכאורה, הוא השיג את כל מה ששאף אליו והוא נחשב לסיפור הצלחה, מדוע, אם כך הוא אינו מרגיש מסופק?

הסיבה לכך שאי אפשר להרגיע את הנקודה שבלב במילוי מהעולם הזה, כמו שהכרנו עד היום, היא מפני שמקורה של הנקודה הזאת, אותו רצון חדש ולא מוכר, הוא בעולם רוחני, וגם המילוי של צורך זה חייב להגיע מהעולם הרוחני.

מדרגת ההתפתחות הרוחנית אינה מספקת פרסים חומריים או תארים להיאחז בהם, אלא נותנת לנו את האפשרות להפסיק את המרוץ המטורף והלא נגמר הזה, ובמילויה לחוות תענוג ואינסופי.

תארו לעצמכם חיים שבהם הצרכים החומריים שלכם פשוטים וברורים מאליו. תארו לכם את האפשרות להרפות מהלחץ לרצות את ההורים, את החברה, את עצמכם. תארו לעצמכם את האפשרות להיות בעלי יכולת ליהנות באמת ממה שהשגתם, בלי ששהנאה נעלמת ובלי הצורך לבריצה אחרי הדבר הבא... לא הייתם רוצים ללמוד איך לעשות זאת?

 

 

לקריאת המאמר המלא באתר "קבלה לעם" לחצו כאן

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט