לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

המסע עם נינה לאליפות העולם באיש ברזל
דני לנדאו, מורה לעיסוי רפואי לספורטאים


במהלך רוב שנותיי, הספורט היה חלק בלתי נפרד מחיי. כילד אהבתי בעיקר חוגי שחייה וכדור מים, וכנער מתבגר השתתפתי בריצות למרחקים ארוכים. היום אני ממשיך ועוסק בספורט, ובקרוב ארוץ את המרתון השלישי שלי.

גם בחיי המקצועיים בתחום העיסוי, בלטה הנטייה הטבעית והאהבה שלי לספורט. במהלך השנים עבדתי רבות עם אוכלוסיית הספורטאים, בין השאר בבריכת גורדון בתל אביב, בחדרי כושר וכן במרפאת ספורטופדיה.

מעצם היותי מעסה, רץ ומתחרה בתחרויות ריצה ארוכות, נוצר החיבור ביני לבין אוכלוסיית הרצים, הטריאתלטים (רצים, שחיינים ורוכבים) ואנשי הברזל. הליווי והעבודה הצמודה אליהם אפשרו לי להיות איתם משלב האימונים ועד לתחרויות, בפציעות ובמשברים כמו גם בהצלחות וברגעי השיא.

לאורך התקופה ליווה אותי פסיכולוג הספורט והמאמן ליאור זך מאור, מייסד קבוצת zone 3 (מסגרת מקצועית לספורטאים חובבים). יחד איתי בקבוצה התאמנה נינה פקרמן, כיום מקום ראשון בקטגורית גיל באליפות העולם האחרונה באיש ברזל, שהיא תחרות הטריאתלון הקשה בעולם (4 ק"מ שחייה, 180 ק"מ אופניים וריצת מרתון) שהתקיימה בכל שנה בהוואי.

2009 הייתה שנת מפנה בקריירה של נינה. בשלב זה, נינה חשה קצת אבודה מאחר ומיצתה את עצמה בתחרויות בארץ והייתה על סף פרישה. ליאור, שזיהה את הפוטנציאל האדיר שלה, פרש עליה את חסותו. כבר באותה שנה סיימה נינה במקום הראשון את תחרות הישראמן באילת, והמטרה הוצבה: אליפות העולם בהוואי באוקטובר. בשביל להגיע לאליפות העולם נדרשו מנינה אימונים אינטנסיביים והמון עבודה קשה, ואכן, האימונים המפרכים הניבו תוצאות. נינה זכתה במקום השני באליפות אירופה בפרנקפורט, ניצחון שהקנה לה כרטיס כניסה לאליפות העולם בהוואי.

עומס האימונים כתוצאה מהשתתפות בתחרות שנייה תוך שנה, לא איחר לתת אותותיו. נינה סבלה ממספר פציעות: מרפק טניס (טניס אלבו), פציעת I.T.B (דלקת המלווה בכאב בקרבת הברך) ודלקת בשריר הישבן האמצעי. הזמן לא פעל לטובתנו. היו לנו בסך הכול שלושה חודשים עד האליפות אוקטובר.

בשיחה עם ליאור קיבלתי את הנתונים והמגבלות, שעל פיהם הייתי צריך לבנות את תוכנית העבודה, והם:
1. עומדים לרשותי שני טיפולים בשבוע של כ-80 דקות.
2. הפסקת אימונים היא לא ממש אופציה.
3. נינה תגיע לטיפול אחרי אימון עצים, ולרוב לא יתאפשר יום מנוחה לאחר הטיפול.
4. בערב יום הטיפול יש אימון שחייה.
5. ברוב המקרים, הטיפול צריך להיות ללא שמן או קרם מאחר והוא מסתיים בטייפינג.
6. רצוי שהטיפול יהיה כזה שייתן גם לנינה את האפשרות לנוח.

הטיפול בנינה נעשה בעבודת צוות, כשכל אחד תורם מתחומו, ומי שניצח על הכול וקיבל החלטות בנוגע להמשך הטיפול הוא המאמן. הצוות כלל מעסה, פיזיותרפיסט, תזונאי ומתאם אופנים, וכמובן, לא פחות חשוב - קבוצה של אנשים שמימנו את הפרויקט. הטיפול החל בהבנת מנגנון הפציעה וניתוח התנועה ריצה ורכיבה. הדבר הראשון שעשינו הוא שינוים במבנה המרכב של האופנים על מנת לשנות זוויות מנח של הרגל והיד על הכידון.

הגוף העייף והכאוב גם כך מעומס האימונים הצריך עבודה שתשלב מצד אחד עדינות מרבית, ומצד שני שתהיה מספיק חזקה ומשמעותית כדי לפתור את ההידבקויות והדלקות מהן סבלה נינה. העבודה הייתה במקצבים של חמש: חמש דקות פריקשן וחמש דקות נידינג עדין והנעה של האיבר. לכל אחת מהפתולוגיות הוקדשו כ-25 דקות עבודה, לאחריהן 20 דקות קרח עם חשמל וטייפ לסיום. בכל תחילת טיפול עשינו משוב והפקת לקחים מהטיפול הקודם, דנו בסוג ההדבקה ובעוצמת הטיפולים - הכול נמדד עם נינה וליאור. ה

ככל שמועד התחרות התקרב, הלחץ הלך וגבר. השיפור במצבה של נינה היה קטן והקשה מאוד על בניית האימונים וסרגל המאמצים. הפחד לאכזב את הממנים, השינוים ההורמונליים שהובילו למצב רוח ירוד ועצבים - כל אלה לא תרמו גם הם למאמץ ההחלמה.

באופן מדהים, כשלושה שבועות לפני הטיסה (חודש לפני התחרות), הגוף של נינה אסף את עצמו והשינוי שלו ייחלנו סופסוף החל להגיע. לקראת התחרות שילבנו בטיפול גם עיסוי מלא זורם ומרגיע. רגע האמת הגיע וכולנו היינו מתוחים ונרגשים. לשמחת כולנו, נינה ניצחה בתחרות וקיבלה מדליית זהב בקטגורית הגיל. הזכייה הייתה מתוקה במיוחד מאחר ונינה השיגה ב-11 שניות את אותה מתחרה שניצחה את נינה באליפות אירופה בהפרש של 25 דקות. הידיעה שכל אנשי הצוות ואני ביניהם היינו חלק מאותן שניות גרמה לכולנו אושר, גאווה וסיפוק אדיר.


ביום שלישי השבוע צלצלה אלי הילה לברר פרטים לגבי קורס עיסוי רפואי לספורטאים.כמו בדף המידע שחובר הסברתי להילה שמעבר לשיטות העבודה שהן מגוון לא מבוטל של שיטות עיסוי החוכמה בעיסוי ספורטאים היא התזמון, הקצב, העוצמה, והבחירה הנכונה של השיטה המתאימה למתאמן הספציפי ברגע הנתון והכל על מנת לאפשר לו למצות את מירב הפוטנציאל שלו ברגע הנכון.


מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט