לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

המרדף אחרי האושר
גלעד שדמון, מייסד ומנהל מכללת מהות


מי מאיתנו לא רוצה ליהנות? האחד נהנה מארוחה משובחת, אחרים חולמים כל חייהם על זכייה בפיס, ואחרות בטוחות שיהיו מאושרות רק כשיפטרו מחמשת הקילוגרמים שנוספו להן בחג האחרון.

לכל אחד שאיפות ורצונות משלו, אך המשותף לכולנו הוא השאיפה למלא את מה שחסר לנו. הבעייתיות במרדף הזה אחרי האושר היא שאנו רודפים אחרי משאלות ליבנו, אולם ברגע שאנו משיגים את מבוקשנו וזוכים בתענוג הנכסף, אנו נהנים לזמן קצר בלבד, עד שהתענוג המתוק מתחלף בריקנות מרירה, ומיד אנו שוב יוצאים לדרך ומחפשים את העונג הבא.

לדוגמה, כשהשתחררתי מהצבא היה לי חלום לטוס למזרח, אז עבדתי, חסכתי כסף וקניתי כרטיס טיסה. זה היה טיול מטורף, אבל כשחזרתי לארץ כבר חיפשתי הנאה חדשה. החלטתי שאני רוצה לרכוש מקצוע והלכתי ללמוד, אבל גם אחרי שהתחלתי להרוויח טוב, קניתי דירה מדהימה ושדרגתי את הרכב, עדיין הרגשתי ריקנות. אחרי כן התעורר בי הצורך להקים משפחה, להביא ילדים לעולם... בקיצור, איכשהו תמיד נראה לי שבשלב הבא יהיה טוב יותר. כך יוצא שכל חיינו אנו רצים ורצים, והאושר תמיד נשאר במרחק נגיעה, אי אפשר לתפוס אותו ולהחזיק בו ליותר מכמה רגעים. מדוע זה כך והאם יש מוצא מהביצה?

יש ויש, אומרת חכמת הקבלה העתיקה, שטוענת כי המרדף הזה נובע מכך שמטרת החיים היא אכן ליהנות. חכמי הקבלה מסבירים את התהליך שאנו עוברים על ידי תיאור של התפתחות הרצונות באנושות. הם מחלקים את רצונות האדם לחמישה סוגים המתפתחים בסדר עולה:
הצרכים הבסיסיים - אלו הרצונות הבסיסיים ביותר שלנו, כמו מזון, בריאות, מין, משפחה וקורת גג. רצונות בסיסיים אלה אינם מיוחדים לאדם וקיימים גם אצל בעלי החיים.
הצרכים החברתיים - הרצונות הבאים הם הרצונות החברתיים, כיוון שאנו שואבים את אותם מהחברה, וגם את המילוי לצרכים הללו אנו מקבלים מהחברה.

הרצון הראשון מביניהם הוא הרצון לכסף, והרבה כסף. כל אחד מאיתנו חשב מתישהו שאם יהיה לו מספיק כסף, חייו יהיו נטולי דאגות, אך זו אשליה. גם אם נהיה מיליונרים, יתעורר בנו רצון חדש – רצון לכבוד ולשליטה. זו הסיבה שאנשים מוכנים לתרום הרבה כסף רק כדי להנציח את שמם. הרצון הבא שמתעורר באדם הוא צמא ליֶדע. כמו שאומרים: "ידע זה כוח", ואנו מניחים שככל שנדע יותר, חיינו ישתפרו.

הנקודה שבלב – לאחר שממצים את כל הרצונות הקודמים ומגלים ששום דבר לא באמת ממלא אותנו ואנחנו עדיין לא מסופקים ומאושרים, אז מתעורר בנו רצון חדש: רצון לרוחניות, והוא מכונה גם "הנקודה שבלב". הפעם מדובר בצורך למשהו שנמצא מעבר למה שהעולם הזה יכול להציע לנו. רצון זה מעורר בנו את שאלת השאלות: "לשם מה אנו חיים?", שאלה ששאלנו את עצמנו אי שם בילדותנו ונשכחה מאיתנו עם חלוף השנים, עם כל ההשפעות שספגנו מהסביבה.

אז אם אתם מרגישים ריקנות וחוסר סיפוק למרות שכביכול אין לכם שום סיבה להרגיש כך, אם אתם תוהים בשביל מה כל החיים האלה, אולי מגיע לכם מזל טוב! זה נשמע מוזר, אבל ייתכן שאתם ברי מזל והתעוררה לכם "הנקודה שבלב". רגע לפני שמתחילים לבחוש בתוך עצמנו או לבכות על מר גורלנו, כדאי לדעת שלפי חכמת הקבלה כך מעוררים אותנו להתפתחות רוחנית.

ההתפתחות הרוחנית הזו, בשונה מהרצונות הקודמים, לא מספקת לנו פרסים חומריים או תארים להיאחז בהם. היופי בה הוא בכך שהיא נותנת לנו את האפשרות להפסיק את המרוץ המטורף והבלתי נגמר הזה, ולחוות תענוג גדול ואינסופי.

חכמת הקבלה נועדה כדי לפתח את הנקודה שבלב, להגדיל אותה ולתת לה מילוי אמיתי. תארו לעצמכם חיים רגועים, בלי צורך לרצות את ההורים, את החברה, את עצמכם. חיים בהם אתם בעלי יכולת להנות באמת ממה שהשגתם, בלי למהר ולקחת אוויר לפני הריצה הבאה - לא הייתם רוצים ללמוד איך לעשות זאת?


מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט