לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

ללמוד לסמוך
ורד לב


אם רק נצליח להניח בצד את כל מה שכתוב בספרים, את כל מה שלימדו אותנו, את כל העצות של הסבתות, הדודות וכל השאר, ונתבונן בילד הפרטי שלנו, נמצא שבידיו תשובות לרבים מהלבטים שלנו


רוב האנשים מוצאים כי קשה להם לסמוך על ילדיהם. סיבות לכך לא חסרות: הרי גם עלינו לא ממש סמכו כילדים, ובעצם לא לימדו אותנו אף פעם איך לסמוך, בקושי על עצמנו אנחנו סומכים. לפעמים לסמוך על הילדים מצריך מאיתנו להתמודד עם השדים שלנו.

אם נתבונן על עצמנו, קשה לנו לסמוך באופן כללי. אמון נעשה דבר בעייתי בעולם המערבי המהיר שבו אנחנו חיים. כל כך קשה לעצור ולהתבונן מעט על דפוסי החיים והשינויים מסביב. התרחקנו מהטבע ומהאינסטינקטים שלנו, מהאמון בגוף שלנו וביכולותיו, עד שאיננו יודעים מה "טבעי" כבר. במקום זאת, לימדו אותנו איך צריך להתנהג, להרגיש ולמה לצפות בכל שלב, וכך כולנו מתנהגים – לומדים ומחקים.

בילדים שלנו קיים הפוטנציאל להיות המורים שלנו, כפי שהוא קיים בכל מסביבנו. ילדים הם מראה חזקה מאוד, כי הם מאפשרים לנו לראות את עצמנו דרך העיניים שלהם - את הילדים שהיינו ואנחנו, את ההורים שהיו לנו ושאנחנו, את הסביבה שגדלנו בה. הילדים שלנו יכולים ללמד אותנו המון, אם רק נסכים להתבונן! העולם השתנה, ואם פעם הילדים היו לומדים מההורים, היום ההורים לומדים מהילדים. למעשה, זו הזדמנות, אפשרות וזכות גדולה.

אם רק נצליח להניח בצד את כל מה שכתוב בספרים, את כל מה שלימדו אותנו, את כל העצות של הסבתות, הדודות וכל השאר, ונתבונן בילד הפרטי שלנו, נמצא שבידיו תשובות לרבים מהלבטים שלנו. הדבר נכון החל מתהליך ההיריון, בו אנחנו יכולים לבחור להיות קשובים לעובר שבפנים ולצורכי הגוף שלנו, דרך הלידה, וכלה באפשרויות השונות להתייחס לתינוק בסוגיות כמו שינה, קירבה, האכלה, נשיאה, צעצועים וגירויים, חינוך, למידה... וזה לא נגמר בעצם.

לדוגמה, כאשר ישנם לבטים בתחום ההאכלה: האם הוא אוכל מספיק? איך אדע כמה הוא מקבל? אולי זה לא מספיק לו? לתת צד אחד או שניים? אני מזמינה אתכם להתבונן בתינוק ולנסות להבין מה הוא אומר לכם, מה הוא רוצה וצריך. הוא יידע הכי טוב כמה לינוק ומתי להפסיק, אם לאכול צד אחד או שניים, מתי לישון וכמה, ואיך הוא מעדיף שירדימו אותו.

כשמתחילים להתלבט בנוגע להוספת מזונות לתפריט שלו - גם כאן התבוננו בילדכם, נסו להרגיש מה הוא אומר בשפתו השונה. האם הוא אוהב את הבטטה או מעדיף סלק ?האם מספיק לו ביס קטן או שהוא רוצה עוד גם כשנגמרת הצלחת? ואולי מה שהכי מעניין אותו זה מה שיש בצלחת שלכם?
מה עם חול, אבנים, מקלות ואוכל של החיות? עד כמה תוכלו להתבונן בילדכם ולתת לו מרחב בדיקה, והיכן עובר הקו האדום שלכם?

ישנן גם סוגיות סביבתיות, החל ממי מטפל בו, האם הילד בבית, במשפחתון או בגן? לכמה שעות? איך משפיע עליו המעבר? האם אתם מסוגלים להבין את המסרים שהוא מעביר לכם? ונושאים אחרים כמו היחסים בין ילדכם לבין ילדים אחרים. האם אתם מצליחים להבין את מה שהילד מנסה להעביר כשהוא מושך שיער של אחרים, חוטף צעצועים, מרביץ וכו'? איך אתם מרגישים במצבים האלה, האם זה מעלה זיכרונות?

בעיניי חשוב לנסות ולקחת מדיי פעם צעד אחד אחורה ולהתבונן בתמונה הרחבה יותר - להבין שילדינו מצויים בתוך תהליכים וכך גם אנחנו. אין זה נכון להתייחס לכל נושא באופן ספציפי מבודד, אלא רק התבוננות בפרספקטיבה רחבה יותר תאפשר להבין תהליכים גדולים יותר. כך תתאפשר, למשל, ירידה ברמת החרדה במקרה והילד לא רוצה לאכול מעבר מזונות אחרים פרט להנקה במשך כמה ימים או שפתאום הוא סובל מאי שקט או כאשר דפוסי השינה שלו משתנים לחלוטין לאחר שכבר הורגלתם לדפוס ברור ועקבי.

זה נכון שישנם ספרים,מדריכים, רופאים ומומחים ותכניות טלוויזיה, וכדאי לשמוע את דעותיהם ולקרוא דברים שנכתבו (כפי שאתם עושים כעת...), אבל יש גם את הילד שלכם. זכרו רק כי חשוב מכל הוא לפתח את הקשב לילדיכם ולמה שהם מנסים לומר לכם, לרדת לגובה העיניים שלהם, לנסות להבין איך הדברים נראים מהצד שלהם. מי יודע מה תגלו שם.....


מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט