לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה קידום אתרים קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

מהו טיפול הוליסטי?
עינת דרור, מורה להילינג

מיוחדותו של המטפל ההוליסטי היא בהבנת הקשר בין הסימפטומים השונים. הוא לא פסיכולוג וגם לא רופא. תפקידו לגעת באדם, אשר אינו רק גוף או רק נפש, אלא המכלול של כל תכונותיו האנושיות.


בכל תא ותא בגוף שלנו נמצא מידע המשקף את כל המתרחש בגופנו. כך ניתן ללמוד על מצבנו לפי אפרכסת האוזן לפי אישוני העיניים, לפי הציפורניים או אפילו לפי השערות. כל התאים בגופנו דומים זה לזה ובנויים לפי אותה נוסחה של ד.נ.א - הקוד הגנטי של הגוף החומרי. כל תא מבטא קוד זה בדרכו היחודית.

הצ'אקרות הן המראה האנרגטית שלנו, שבה משתקפים כל האיברים. בראייה ההוליסטית, הגוף תמיד מאוזן. גם במקרה של מחלה, קיים איזון מכיוון שלעתים רבות החולה מקבל רווח כלשהו ממצבו, כגון: תשומת לב, סיוע וכו'. תפקידינו המטפלים להביא את המטופל לסוג של איזון.

למה אנחנו חולים?
לרוב היחס שלנו למחלות הוא שלילי, אך בגישה ההוליסטית נקודת המוצא היא שלגוף יש תבונה משלו והוא יודע מה עושה, ולנו אין זכות לשפוט זאת לשלילה. לכן, גם עם הגוף בוחר במחלה, לעתים דווקא זאת כבר הדרך להחלמה - ממחלה דרך מלחמה ועד להחלמה. לדוגמה, כאשר יש לנו חום, אנחנו נחשבים חולים, אך למעשה החום הוא אמצעי התמודדות של הגוף אל מול החיידקים או הוירוסים. כמו כן, הזעה משמשת להוצאת הרעלים.

המחלה נועדה כדי למשוך את תשומת הלב של האדם לכיוון מסוים. למשל, אדם הסובל מבעיות עיניים, ייתכן שיש לו קושי להתמודד עם דבר מה שהוא רואה בסביבתו. אדם הסובל מכאבי גרון, כדאי שיחפש מה הוא רוצה להגיד ובכל זאת לא אומר או לחילופין מה הוא אומר יתר על המידה. עלינו לפתח מודעות לכך שהמחלה עוזרת לנו להיכנס פנימה, והיא בעצם הדרך לריפוי. באופן טבעי, הגוף לא אוהב סבל. אם הוא נאלץ לבחור בסבל, משמע שלא הייתה לו ברירה ושיש לכך מטרה. הנכון הוא לראות במחלה "ירידה לצורך עלייה".

חוזרים לאיזון

לפי הגישה ההוליסטית, האדם מורכב משלוש רמות: הגוף החומרי (כולל ההיבט האנרגטי), הגוף הרגשי והגוף השכלי (מנטלי). תרבות המערב שמה במקום הראשון את הגוף החומרי. לאחר הטיפול והטיפוח של הגוף הפיזי, מודדת תרבותנו את הגוף השכלי (כלומר, השכל) ומתמרצת אותו על ידי תחרותיות. למעשה, החברה שלנו כמעט ולא מעודדת את הגוף הרגשי, שאולי אינו ניתן ללמידה אך יש כלים להבינו. בניגוד לשכל המבין את החיים אך לא חווה אותם, הרגש הוא זה שחש בחוויה.

המצב האידיאלי הוא ששלושת חלקי האדם פועלים באיזון. כאשר אין איזון, נוצרת חסימה אנרגטית - מחלה. החסימה מגבילה את חופש הפעולה שלנו בכל המישורים ויוצרת אי נעימות, אך מכאן יש לאדם מוטיבציה להתחיל לחפש את הסיבות למצבו ולמצוא פיתרון.

ברפואה ההוליסטית לא נועצים את הסיבות המחלה בגורמים חיצוניים, אלא מחפשים את הסיבות הפנימיות, את השורש למחלה: מתי החלה המחלה? האם בתקופה זו היה אירוע כלשהו שהשפיע על האדם בצורה רגשית? האם המחלה משרתת רצון כלשהו של החולה?


תפקידו של המטפל ההוליסטי הוא לעזור לאדם להכיר את עצמו, להיות ער לרגשותיו ולא לחשוש להיכנס גם למקומות החשוכים שבו ולהאיר אותם. הצ'אקרות נותנים להילר (מטפל בהילינג) תמונה כללית לגבי האיזון או חוסר האיזון של המטופל, וכן אינדיקציה היכן תקועה האנרגיה במקום שתהיה זרימה. המטפל מאזן את זרימת האנרגיה של המטופל, מחזק ומעצים אותה, ובכך תורם לתהליך של ריפוי, מודעות ושינוי אצל המטופל.

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט