לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

מה אומרת תחושת הבטן שלך?
חמוטל שפיצר, מנחת קורס התמקדות

אנחנו רגילים להתנהל מהראש ההגיוני והרציונלי, ממה שמתקבל על הדעת. אנחנו משתדלים להיות "כמו שצריך", להתנהג בהתאם לחברה ולדרישותיה. אנחנו רוצים להתאים לפורמט חברתי כלשהו שיסייע לנו להיות מוצלחים יותר ואהובים יותר. אך האם פורמט אחיד יכול להתאים לכולנו?

עולם פנימי
ברור לנו שמאפייני הגוף משתנים מאדם לאדם, ומכאן גם צרכיו, אך מה לגבי עולמנו הפנימי? האם הוא זהה לעולמו הפנימי של מישהו אחר? האם צרכיו של האחד זהים לאלה של האחר? ומהו בכלל אותו עולם פנימי - איפה הוא נמצא? ממה הוא מורכב? ואם איננו יודעים זאת, כיצד נדע למה הוא זקוק, מה נכון לו, מה נכון לנו?

משפטים כמו "תקשיב לקול הפנימי", או "תתחבר לאני האמיתי שלך" מוכרים לכולנו.
זה נשמע טוב, אך נשאלת השאלה כיצד עושים זאת...

התמקדות
טכניקת ה"התמקדות" מסייעת בחיפושינו אחר התשובות לשאלות אלה. היא פותחה עוד בשנות השישים, ע"י הפילוסוף והפסיכולוג יוג'ין ג'נדלין מאוניברסיטת שיקאגו.
"התמקדות" מעניקה לנו גשר אל עולמנו הפנימי, שמדבר אלינו דרך תחושות גוף בעלות משמעות.
באמצעות תהליך ההתמקדות ניתן לחוש איך הגוף חווה את הנושא שאיתו אנו מתמודדים ובכך להתחבר לרבדים עמוקים ולא מודעים שמשפיעים עלינו.

תחושה פנימית בעלת משמעות
הגילוי החדשני בתפיסה של ההתמקדות הוא שכל תחום בחיינו, כל חוויה, כל מפגש, כל אדם, מעורר בנו תחושה פנימית. לתחושה זו קרא יוג'ין ג'נדלין felt sense - תחושה מורגשת בעלת משמעות. תחושה זו מתהווה בגופנו ביחס לכל נושא או חוויה בחיינו.

תחושת הגוף כמו מאותת לנו לעצור ולשאול : איך אני חש/ה באמת לגבי זה? "זה" יכול להיות מקום עבודה, מערכת יחסים, קבלת החלטה, או כל עניין בחיינו.

מה יכולה תחושה פנימית לספר לנו?
כאשר נלמד לזהות את התחושה הזו ולהקשיב לה, פנימיותנו תלמד אותנו מה הם צרכינו המדויקים בזמן הווה, ממש כפי שהגוף מודיע לנו מתי אנחנו רעבים או עייפים.
התחושה הפנימית טומנת בחובה ידע רב ויקר ערך עבורנו: תובנות עמוקות יופיעו, אמונות שמנהלות אותנו, מידע על מערכות היחסים שלנו, וחוויות מהעבר כל מה שהראש כבר שכח אבל הגוף זוכר.

תחושת הגוף תספר לנו מה נכון לנו, מה אנחנו באמת רוצים, ואף יותר מזה - היא יודעת גם מהו הצעד הבא הנכון עבורנו, ולמה אנחנו זקוקים כדי להצליח לעשות אותו. כל אל יגיעו מרובד פנימי עמוק וחבוי, ויספקו לנו מידע חדש שלא היינו מודעים לו קודם לכן.

הראש שלנו, זה שחושב ומנתח, עלול להישאר מופתע או אולי נבוך שלא הגיע להבנה הזו בכוחות עצמו. אבל.. אנחנו כבר במקום חדש, המקום שאליו הובילה אותנו התחושה העמוקה שבתוכנו.

תהליך ההתמקדות
בתהליך ההתמקדות אנחנו פונים בשאלה אל המרחב הפנימי של הגוף: הגרון, הלב, הבטן.
אותם אזורים שקשה לפספס כאשר הם מסמנים לנו משהו באמצעות תחושה מורגשת כמו: מחנק בגרון, מועקה בחזה, כיווץ בבטן ועוד.

אנחנו שוהים עם תשומת לב עדינה במרחב הפנימי של גופנו, מתוך גישה סקרנית ופתוחה... ואז בודקים בצורה פנימית: איך הנושא הזה בחיי הזה מרגיש בתוכי עכשיו?

התשובה לא מגיעה מיד, אבל אחרי זמן מה הגוף יספר לנו משהו...

לדוגמא: הנושא הזה "כבד כמו משקולת על הכתפיים", "זה תקוע לי כמו גוש בגרון", "זה יושב לי כמו סלע על הלב".

השלב הבא בתהליך ההתמקדות מלמד אותנו כיצד ליצור דיאלוג עם תחושת הגוף ולשמוע את המסר הפנימי העמוק שחבוי בתוכה.

הגוף יכול ללמד אותנו כיצד להיות "מותאמים" יותר, אך לא לפורמט חברתי אחיד, אלא אל האני האמיתי והאותנטי שאנו כה משתוקקים למצוא. אותו מקום פנימי שהוא רק שלנו, ורק אנחנו יכולים לשמוע את קולו. תחושת הגוף תסייע לנו להבחין מה שלנו באמת, ומה שייך לסיפור שאנו מספרים לעצמנו על איך "צריך ונכון להיות".


מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט