לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

ללכת בעקבות ההתחלה
אתי דואניאס,
מורה לתזונה הוליסטית

"כל כבודה בת מלך פנימה" (תהילים מה, יד)

בהתחלה...
"בראשית ברא אלוקים את השמיים ואת הארץ. והארץ הייתה תוהו ובוהו וחושך על פני תהום ורוח אלוקים מרחפת מעל פני המים." (בראשית א', א,ב).

אני יושבת מול המים, מביטה אל השמיים, בוהה ותוהה היכן נמצאת ההתחלה. אני מחפשת אותה במחשבה, בזמן, בנקודה חד פעמית, אך היא חמקנית, אינה ברורה. ההתחלה אינה גלויה.

זכור לי מנהג שנהגתי לקיים בעודי נערה צעירה: בכל ספר חדש שבחרתי לקרוא, הייתי מעלעלת בראשית הסיפור ומיד עוברת לבדוק ולגלות מה קרה בסופו, רגע לפני שהייתי מתמסרת לקריאה המלאה .

רציתי לקצר את הדרך, רציתי לדעת מלכתחילה.

היה בזה מן הסיפוק אך גם לא מעט מן האכזבה , מכיוון שתהליך ההיכרות, הלמידה וההתחברות אל הסיפור נפגם. מבלי משים "שברתי את הכלים" ובכך ניפצתי את ההשראה האמיתית של הסיפור – ההסתגלות.

ההתחלה משמשת עבורי שער, כניסה אל הבלתי נודע. תוחלת ההתחלה היא בהתרחשות, המתמשכת ומתקיימת הלכה למעשה, כקובץ שיעורים הנאספים יחדיו לחוויה, שהמייחד אותה היא ההסתגלות.

הסגולה שבהסתגלות
ההסתגלות היא העדות הגדולה ביותר לשינוי, ומכאן סגולתה.
ההסתגלות טומנת בחובה את הסתר הגלות ומכאן גאולתה.
ההסתגלות היא החירות הפותחת את שערי התבונה.

מציאות של התחלה או התחלה של מציאות
אנו מגיעים להתחלות מתוך כוונה ליצור מציאות חדשה ובמטרה להגיע לסיום, אולם ההתחלה המועדפת עליי היא ההבנה שהמציאות אינה משתנה.

למציאות אין סוף ואין התחלה, וכמו גלגל ענק שמסתובב ועולה, מסתובב ויורד, מסתובב ועולה, מסתובב ויורד... התחלה היא רק המשך למה שכבר היה. כדברי קהלת "מה שהיה הוא שיהיה ומה-שנעשה הוא שיעשה ואין כל חדש תחת השמש". (קהלת א, ט).

כל שנותר לנו הוא לגלות בתמימות ובסובלנות, את יכולת ההסתגלות שמתפתחת בתוכנו, כמו השרירים המסתגלים למאמץ המשתנה.

אם נוותר על הסיפוק והריגוש שבראשית ובאחרית, אם נחבור אל הדרך, אל הלמידה, אל ההבנה, אל התכלית, הרי שנוכל לאסוף את "הכלים שנשברו" ולחברם כמעשה המרכבה, לתפארת היצירה.

לקבל את השנה
את השנה הקרובה אני בוחרת לקבל בפשטות ובשמחה.

שנה, מלשון הישנות, חוזרת על מה שכבר היה, ממשיכה את הקיים.

אולי כי לא הספקתי לצאת לחופשה, אולי כי הגלגל עליו אני יושבת ממשיך בסיבובו ושב לאותה הנקודה, ואולי כי בשנה הזו, יותר מתמיד, אני מבינה שאני רק ממשיכה את דרכם של סבותיי וסביי, זיכרונם לברכה, הרי הם שורשיי, הרי הם זכויותיי, ואני שבה כבראשונה.

כדברי דוד המלך "בשוב ה' את- שיבת ציון היינו כחולמים. אז יימלא שחוק פינו ולשוננו רינה" (תהילים קכו, א,ב).

שנזכה לשוב לשורשנו עוד השנה – תשע"א
אמן


חג שמח
תהא שנה ברוכה

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט