לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

לספור ספירות
גלעד שדמון, מייסד המכללה, מלמד רפלקסולוגיה

ספירת העומר היא בעצם טיפול עשרת-אלפים לנשמה. לאלם אלומות ולתקן נשמות בחג האור של ראשית הקיץ


"היום שלושה ושלושים יום, שהם ארבעה שבועות וחמישה ימים לעומר". כך סופרים את 49 הימים מפסח ועד שבועות.
למרות שנראה ממבט ראשון שמקורו של המנהג הזה הוא איסוף תבואה, מדובר, למעשה, בתיקון הנשמה, בפנימיות האדם.

כל התפילות המופיעות בסידור קשורות בתיקון הנשמה, ספירת העומר היא הבולטת והמיוחדת שבהן, ואחת היחידות שנכתבו בשפת הספירות, שפת הקבלה.

על מנת לתקן את נשמתנו עלינו להבין את המשמעות הפנימית שבספירת העומר, לדעת כיצד בנויה הנשמה, ובעיקר להרגיש אותה בתוכנו.

אלומה מחלקי הנשמה
ספירת העומר מתארת את סדר התיקון ההדרגתי של הנשמה, שמתבצע על ידי האור העליון. המושג "עומר", אלומת חיטים, מסמל את איסוף חלקי הנשמה המתוקנים לאגודה אחת.

למילה "ספירה" שתי משמעויות: אחת היא ספירה של דרגות או שלבים הממוקמים בזה אחר זה, ואילו המשמעות השניה באה מלשון "ספיר", אור הזורח למרחקים.

"נשמה" היא רצון שמכוון לרוחניות, רצון להידמות לתכונת הבורא, תכונת האהבה והנתינה. על האדם לאסוף את כל חלקי הנשמה, לאחד אותם ולהפוך אותם דומים לתכונת הבורא, וכך יגיע למעמד המיוחד של העומר.

מתמטיקה, נשמה
נשמת האדם מורכבת מעשר ספירות: כתר, חכמה, בינה, חסד, גבורה, תפארת, נצח, הוד, יסוד ומלכות. שלוש הספירות הראשונות מנהיגות ומפעילות את הנשמה, ומכונות "ראש הנשמה", ושבע הספירות התחתונות מבצעות את הפקודות המתקבלות מהראש ומכונות "גוף הנשמה".

במהלך התקדמותו הרוחנית צריך האדם לתקן את שבע הספירות התחתונות של הנשמה, אך כל אחת מהן נחלקת גם היא לעשר ספירות פרטיות משלה - שלוש עליונות ושבע תחתונות. אם נכפיל את שבע הספירות הכלליות בשבע הספירות שבתוך כל אחת מהן, נקבל את מספר ימי העומר - ארבעים ותשעה.

להפוך לכלי שלם
בתחילת דרכו הרוחנית האדם מגלה שארבעים ותשעה חלקי נשמתו נמצאים בפירוד, ולכן מנותקים מהבורא. כדי לתקן את הנשמה האדם צריך להפוך את חלקיה לדומים לתכונת הבורא - אהבה ונתינה, והתיקון הזה מתבצע בזמן "ספירת העומר" הרוחנית, בה מאחד המקובל את חלקי נשמתו, סופר אותם, מאפשר להם להתמלא באור העליון ולהאיר יחד כספיר.

בגמר תיקון הנשמה מתאחדים חלקיה לכלי אחד שלם המסוגל לקבל לתוכו את אור הבורא. בסיום 49 התיקונים, ביום החמישים, המסיים את ספירת העומר, מגיע האדם למעמד רוחני מיוחד הנקרא "מתן תורה". המושג "מתן תורה" מרמז על האור המיוחד הנקרא "אור התורה", שמאיר מלמעלה על נשמתו המתוקנת של האדם.

אור התיקון
חכמת הקבלה מדגישה כי האדם אינו מבצע את תיקון הנשמה בכוחות עצמו, אלא בעזרת האור העליון המאיר על נשמתו.

המקובלים מסבירים לנו כי קריאה בסידור אינה מספיקה, וכי האדם נדרש לתרום את חלקו לבצע את הפעולות הנכונות בכל שלב, ולשלוט בפעולת האור מתוך מודעות מלאה. רק כך יוכל האדם להידמות לבורא.

הקריאה בספרי הקבלה מושכת עלינו את אור התיקון, המפתח אותנו רוחנית ומגלה לעינינו את התמונה האמיתית. ככל שהאדם מתקדם בדרך הרוחנית הוא נעשה מודע יותר ויותר לתהליך תיקון הנשמה, ומתחיל לגלות בתוכו את המושגים הרוחניים עליהם הוא קורא בספרי הקבלה ובסידור.
כשיסתיים תהליך תיקון הספירות, תהליך תיקון הנשמה, נשמת האדם תהפוך דומה לבוראה.

הגילוי המלא של אור הבורא בא לידי ביטוי בחג שבועות, החל חמישים יום לאחר פסח, אז מתמלאת נשמת האדם כולה באור העליון, אור של שלמות, נצחיות ואושר.

 

 

למאמר המלא באתר קבלה לעם

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט