לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

מרה בראייה הוליסטית
אתי דואניאס, מורה לתזונה הוליסטית


על פי הרפואה הסינית הכבד וכיס המרה הינם בני זוג.
הכבד הוא מקום היצר והיצירה, מייצג גדילה, צמיחה והתחדשות (אביב), אחראי על העלאת רעיונות, מקבל השראה ומתכנן תכניות. הכבד הוא הכוח – הפוטנציאל. כיס המרה הוא המוציא מן הכוח אל הפועל, הוא זה שמביא לידי ביטוי ומבצע (ברמת הגוף קשור כיס המרה, בין היתר, לידיים).

כאשר המרה אינה מביאה לידי ביטוי ואינה מאפשרת לנו ליישם את רצוננו, כאשר אנו מדכאים את ההגשמה שלנו ומעכבים את ההוצאה לפועל של חיינו, הזרימה שלנו נחסמת. זרימת נוזל המרה – אותו הנוזל שמאפשר פירוק ועיכול של מזונות – מאפשרת באופן סימבולי את תנועת החיים בכלל ואת זרימתם.

כאשר אנו נמנעים מלבטא רגשות כמו כעס, רוגז, תסכול, התלהבות, התרגשות, אימפולסיביות ועוד, והם נותרים לא מעובדים ואינם מתועלים כראוי, עשויים הרגשות להצטבר ולהפוך למחסום. ברמת הגופנית החסימה יכולה להתבטא, בין היתר, בצורה של אבני מרה, דבר הגורר אחריו עיכול לקוי ואיטי.

בשלב זה מתרחש תהליך של דיכוי היצירה הפנימית, דבר היכול להתבטא ברמה הרגשית-נפשית ואף יכול לקבל ביטוי ברמה הפיזית, במועקה, תסכול (כעס מודחק), חוסר אנרגיה, עייפות, תשישות, דכדוך עד כדי דיכאון, חוסר מוטיבציה (אין כוח מניע), ותחושה של קורבן (ויתור מתוך תבוסתנות ולא מתוך בחירה) שגוררת אחריה רחמים עצמיים ומרירות.

המילה מ ר ה היא מלשון מרירות ומרות. המתיקות של החיים מתאפשרת אך ורק כאשר אני חי במלואי, מחובר לרצונותי, קשוב לעצמי ומגשים את עצמי בכל רגע ורגע. חירות ועצמאות הם תולדה של הגשמה עצמית, המקום המשוחרר מכל שיעבוד או מרות, המתאפשר רק כאשר אני חי את חיי, קרוב לעצמי, מאמין בדרכי ונאמן לבחירתי.

המרה נמצאת באזור מקלעת השמש – צ'קרה מס' 3, הקשורהף בין היתר לאסרטיביות, זכותי להיות, זהות עצמית, דימוי עצמי, תחושת הערך והכבוד העצמי, ולהגדרת העצמי שלי, ומכאן שהיא קשורה גם לתחושת המועקה או לתחושה של רווחה ואהבה.

השחרור מן המרות והמרירות הוא ההוצאה מן הכוח הטמון בכבד, מקום היצירה הפנימית, אל הפועל המתגשם בחיים. זהו השלב שבו המרה הופכת ל ה ר מ ה ומרימה מעלה את הפנימיות שלי, את היצירה שלי.

ומן המקום המר ביותר, הנמוך ביותר, הכבד ביותר, אני מגיעה אל ההתרוממות, אל רום המדרגה של חיי.

 

 מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט