לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

מהות ראש השנה
גלעד שדמון, מייסד המכללה, מלמד רפלקסולוגיה

החלק המשמעותי ביותר בתהליך התיקון הוא תחילתו של השינוי, המכונה "ראש השנה". לכן הנהיגו המקובלים את המסורת לחגוג מדי שנה את ראש השנה, כסמל וסימן לתחילת המעבר המבורך משליטת האגו להרגשת הנתינה שמובילה לאהבה.

"י"ב חודשי השנה הם תיקון המלכות מתחילתה ועד סופה, וכיון שסופה אינו נשלם לגמרי עד גמר התיקון, על כן צריכים בכל שנה לחזור ולתקנה" (ספר הזוהר, פרשת וירא, ראש השנה).

מה הם י"ב חודשי השנה על פי ספר הזוהר? מהי "המלכות" ולמה היא זקוקה לתיקון? ומה זו בכלל שנה, על פי חכמת הקבלה?

באחד המשלים שמביא בעל הסולם (מחבר פירוש הסולם לספר הזהר) בכתביו, הוא מדמה את האדם שפוסע בדרך הרוחנית לאדם המסתכל במראה:

"וזה דומה לאדם, המסתכל במראה, לראות אם הוא מלוכלך. וכל המקומות שהמראה, מראה לו שהוא מלוכלך, הוא הולך להתרחץ ולנקות, היות שהמראה הראה לו שיש בפניו של אדם דברים מכוערים וצריכים לנקותם. אולם הדבר הקשה ביותר הוא, לדעת מה נקרא דבר מכוער. אם הרצון לקבל, כלומר מה שהגוף דורש לעשות הכול רק לתועלת עצמו, או הרצון להשפיע (הרצון לאהוב ולתת לאחרים) הוא דבר מכוער, שאין הגוף יכול לסבול אותו" (ספר שמעתי, מאמר יט').

במהלך דרכו הרוחנית, האדם בודק ובוחן את עצמו ללא הרף. בשלב מסוים האדם מגלה את החלק "המכוער" שבו, אותו חלק שנשלט על ידי האגו. את החלק הזה הוא מכנה "מלכות", משום שהאגו "מולך" עליו.

בשלב הבא של המחקר העצמי, מחפש האדם מה הם השינויים שעליו לעשות בעצמו בכדי להיות דומה יותר לבורא. במקרה הזה, המושג "בורא" מבטא תכונה המגדירה את יחס האדם לזולת. חכמת הקבלה קוראת לתכונה זו "תכונת הנתינה".

כל שינוי ומעבר משליטת האגו (שהוא תכונת הקבלה) לשליטה של תכונת הנתינה, מכונה "שנה" (שנה מלשון שינוי). אולם, מכיוון שאי אפשר להעביר את כל תכונות האדם בבת אחת ממצב אחד למצב ההופכי אליו, עלינו לבצע 6000 שינויים שכאלה, המכונים "ששת אלפי שנות התיקון". כל שינוי ומעבר שכזה כולל בתוכו 12 חידושים שהאדם מגלה על עצמו, ולכן כל שנה מכילה 12 "חודשים".

כאמור, החלק המשמעותי ביותר בתהליך התיקון הוא תחילתו של השינוי. תחילת השינוי מכונה "ראש השנה". לכן הנהיגו המקובלים את מסורת לחגוג מדי שנה את ראש השנה, כסמל לתחילתו של השינוי המבורך והמעבר שבא בעקבותיו, משליטת האגו להרגשת הנתינה שמובילה לאהבה.

אדם העובר את כל ששת אלפי השינויים מגיע למצב בו כבר אין  צורך בתיקונים נוספים לאגו. מצב זה נקרא "גמר התיקון".

 

לקראת השנה החדשה נאחל לעצמנו, ולכל העולם, שנזכה להגיע לראש השנה הרוחני ונתחיל יחד תהליך אמיתי של שינוי.

שנה טובה! 

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט