לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

התחלות
ד"ר עדנה גם
, מורה לעבודה הוליסטית בשילוב אמנויות ופרקטיקום סופרויז'ן


מהי התחלה? האם התחלה היא להתחיל משהו חדש, לא נודע, שאף פעם לא פגשתי? אולי התחלה היא לעזוב משהו ישן ולשנות? האם מתחילים פעם בחיים? פעם בתקופה? כל יום? אולי התחלה היא גם וגם וגם? האם ההתחלה קורית מעצמה או שיש לעשות משהו כדי להתחיל? האם אצל כולנו להתחלה יש אותה משמעות או שכל אחד רואה זאת בצורה אחרת?

אותו דבר בכל העולם
בכל התרבויות מחולקת השנה באופן מחזורי, לחגים ומנהגים שחוזרים על עצמם שנה אחר שנה ודור אחר דור.

ראש השנה הסיני מתחיל בתקופת האביב, וראש השנה היהודי חל בסתיו. בשתי התרבויות מתחילה השנה בעונת המעבר ומסמלת שינוי, פתיחת דף חדש, זמן לקבלת החלטות חדשות, להתחדשות, גדילה ושיפור.

המילה חודש היא מהשורש ח.ד.ש. בראש השנה יש הזדמנות להתחלות בכל התחומים.

דבר אינו קורה עד שמשהו זז
אלברט איינשטיין אמר "דבר אינו קורה עד שמשהו זז".

כמו רוב בני האדם ,סביר שאנו רוצים שסביבתנו תהיה יציבה, אמינה, בטוחה וצפויה. עם זאת, המציאות מתעקשת שנביא בחשבון את הבלתי צפוי. בכל יום שמש מושלם מתחבאת סערה ובכל סופות השלגים שוכן יובש המחכה לתורו. המשתנים הבלתי צפויים הם חוקי הטבע.

כשאנו נמצאים בעיצומה של חוויה שאנו תופסים כמבורכת כמו הצלחה כלכלית, מערכת יחסים מאושרת, עבודה נהדרת, כדאי שנדע – כל זה נתון לשינוי. כמו שהבוקר מגיע גם לאחר הלילה האפל ביותר, מהרגע שהגענו לתחתית התהום, הכיוון היחיד בו אנו יכולים לצעוד הוא למעלה.

מסע של אלפי קילומטרים
ציטוט מפורסם מהטאו טה צ'ינג (ספר החכמה הסינית) אומר "מסע של אלפי קילומטרים מתחיל בצעד אחד". ממש כאן עכשיו, זרע קטנטן שנשתל והושקה, גדל והופך ליער. גם ריצת מרתון מתחילה בצעד קטן. כל יעד אפשרי מכאן.

בדרך כלל, התחלות נראות קשות. צריך לזכור שהצעד הראשון הוא הקשה ביותר. ברגע שעשינו אותו, הצעדים הבאים אחריו יהיו קלים יותר.

ניתן להתבונן על נקודת הקושי כמו על מעבר 50% ל 51%. ברגע שעברנו את החצי באחד, כבר התחלנו. זהו הצעד הראשון ומכאן אפשר לעשות כל דבר.

יום אחר יום
אם כבר בהתחלה אנו חושבים על כל הדרך זה קשה. להתחיל דיאטה, לדוגמא, זה נראה כמעט בלתי אפשרי אם מסתכלים על כל הדרך עד היעד הסופי. אם נחליט כל יום רק לגבי אותו יום זה יהיה קל הרבה יותר.

יש לעשות דבר אחרי דבר, יום אחרי יום.

קחו הרגל אחד שהייתם רוצים להסיר מחייכם, רק היום, בלי להבטיח דבר בנוגע למחר או לעתיד הרחוק יותר. נקטו צעד אחד בניסיון להתעלות מעל הרגל זה- אל תעשנו /אל תשתו קפה, רק היום.

אפשר לשנות משהו לחיוב- אכלו פרות וירקות רק היום, ובסוף היום החליטו אם אתם רוצים לעשות זאת גם מחר.

אז מה זו התחלה?
התחלות אינן צעד חד פעמי, מיוחד, פתאומי. הן חלק מתהליך החיים, חלק מהמחזוריות. דבר שהתחלנו היום יכול להיות בסיס לשינוי והתחלה חדשה מחר.

כדאי לזכור את המחזוריות של הטבע ולא לראות בסיום מוות, אלא שלב של החיים. מות הפרח מסמל את לידת הפרי. כך ניתן להיפרד ממה שכבר אינו מתאים לנו ולעבור לשלב הבא.

כדאי להיות מודעים לחיים ולבדוק מה ברצוננו לשנות. יש צורך בידיעה ברורה והחלטית שתעבור באחוז אחד בלבד את החצי. הקושי הוא במעבר מ50% ל 51%, המסמל את הרצינות שלנו בנוגע לשינוי. ברגע שעברנו את החצי הצעד הראשון נעשה. אם החלטנו לעשות דיאטה, אם קבענו - היום מתחילים, (לא מחר) עברנו את השלב הקשה.

כאשר התכנית לשינוי מפחידה אותנו כדאי לזכור שאנו עושים תמיד צעד אחד, שלב אחד.
צעד אחד תמיד אפשרי. רצוי לחשוב רק על הצעד האחד הבא, על היום האחד הבא. אחרי שסיימנו אותו נוכל לחשוב אם להמשיך.

חדש מפני ישן
כדאי לעזוב את הישן ולתת מקום לחדש.

אם אנו מרגישים "תקועים" ויודעים שצריך לשנות, אך לא יודעים בדיוק מה, אפשר, כשלב ראשון, לסיים דברים ישנים, לנקות, לזרוק חפצים ואמונות שאין בהם צורך, וכך ליצור ואקום המאפשר לאנרגיות ותכניות חדשות להיכנס.

דווקא בראש השנה
כאשר מחליטים ומתחילים דווקא בראש השנה, אנו מקבלים "רוח גבית" ותמיכה של היקום, האנרגיה בקוסמוס מהדהדת איתנו ואז קל יותר לעשות את השינוי.

ב ה צ ל ח ה

 


מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט