לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

שנהיה לראש ולא לזנב
ורד לב

כולנו מכירים את הפתגם "שנהיה לראש ולא לזנב" הזה הנאמר בראש השנה. אנו מאחלים לעצמנו ולאהובינו להיות לראש ולא לזנב, מבלי להתבונן בברכה זו לעומק, מעט מהר מדי אולי. כדאי שהתבונן בעצמנו ובהרגלי האכילה שלנו כמנוף לצמיחה.

 

הרגלי האכילה
אפשר להשאיל את הברכה "שניה לראש ולא לזנב" גם לתחום התזונתי, ולאפשר לעצמנו הזדמנות להתבונן בהרגלי האכילה היומיומיים שלנו. לא הרגלי האכילה שהיינו רוצים שיהיו לנו, לא הרגלי האכילה שנתפסים אצלנו כאידאליים, אלא הרגלי האכילה איתם אנחנו חיים יום יום, בכל ארוחה, בסופי שבוע, בארוחות משפחתיות, בחגים...

האם אנחנו נמצאים בראש מעיניינו או שאנחנו דואגים קודם כל לסביבתינו - לאחרים המסבים איתנו לשולחן, למראה השולחן ולמה האחרים יחשבו עלינו? האם אנחנו מחוברים לצרכים האמיתיים של הגוף שלנו, המשתנים עם העונות, עם תקופות החיים, עם הצרכים והחשקים? האם אנחנו אוכלים "כמו כולם" את "מה שיש" ולא טורחים להתבונן מעבר? אולי אנחנו מחכים להכתבה חיצונית בבחירת המזונות שלנו - טרנדים, בעיות בריאותית, מה שמישהו אחר אוכל?

התבוננות עצמית
אני מציעה לכל אחד ואחת להתבונן בצורה אמיתית וכנה בדפוסים השולטים בעולם התזונה שלנו, לכבוד תחילתה של שנה חדשה, שהרי התחלה חדשה היא הזדמנות "לאפס את המערכת", לבחון שוב החלטות ישנות ואולי להחליט חדשות.

זה כל כך נכון בעיניי להתחיל מחדש בכל שנה שעוברת. התחלה מחודשת מאפשרת שינוי אמיתי וצמיחה, ולא רק הליכה בתלם, מכוח האנרציה, משום שאין לנו כוחות ואנרגיה לשנות את הדברים, או משום שאיננו יודעים כיצד לעשות את השינוי.

התבוננו בסדר היום שלכם:
האם אתם מרגישים בנוח עם כל מחלקיו של היום הזה? האם העבודה שאתם עוסקים בה היא העבודה הנכונה עבורכם? האם אתם מצליחים לעשות אותה כמו שהייתם רוצים? האם יש לכם זמן לשבת בנחת ולאכול במשך היום?

האם אתם אוכלים אוכל שאתם אוהבים? האם אתם אוכלים את האוכל שאתם יודעים שעושה לכם טוב? (כי אני מאמינה שכל אחד באמת יודע מה עושה לו טוב!)

האם אתם מסוגלים לשנות את הדברים שאינם מתאימים, להתאמץ קצת עבור עצמכם ולא רק למען מישהו אחר? האם תוכלו לקחת אתכם אוכל איכותי ומזין יותר לעבודה ו/או ללימודים במקום לאכול את האוכל הזמין, או את מה שמישהו אחר הכין והגיש לכם?

האם אתם יכולים להכין לעצמכם מנות מתאימות ולא רק לאכול את השאריות של הילדים, או את הפשרות שאתם מכינים להם, כי "זה מה שהם מוכנים לאכול'? האם יש לכם קושי עם המשקל? עם הבריאות? עם האוכל של אמא, או של בן/בת הזוג?

השינוי שיעשה לכם טוב
אולי אפשר להתחיל לשנות דברים, אפילו במשהו קטן. לא חייבים להתחיל מהתותחים הכבדים דווקא, לעיתים שינוי קטן יכול להיות משמעותי ולהוות טריגר חיובי לתהליכים עוצמתיים, עבורכם ועבור הסובבים אתכם.

אולי יש לכם צורך בהכוונה? הדרכה? ליווי? תמיכה? האם אתם יודעים היכן לחפש ולמצוא את אלה?

אולי כדאי לערוך איזשהו חיפוש קטן: בספרות, בעיתונות, באינטרנט, בפורומי תמיכה למיניהם, בקבוצות תמיכה מתאימות. אולי יש לכם חברים ששינו את אורחות חייהם ותוכלו לקבל מהם השראה, תמיכה, ידע.

אימרה בודהיסטית מסורתית אומרת "כשהתלמיד מוכן, המורה מופיע". אמרה זו נכונה בהחלט גם בהקשר התזונתי - אם אדם מוכן לעשות למען עצמו ומעוניין באמת בשינוי, הוא יכול למצוא את העזרה לה הוא זקוק, אם רק יפקח עיניים ויזמן את העזרה הזו.

להיות לראש ולא לזנב
לכבוד התחלת השנה החדשה, בואו נבחר להיות בראש ולא להזדנב אחר הדפוסים הקבועים והמקובעים שלנו, אחרי ההרגלים שאינם מקדמים אותנו, ואחרי האנשים שמורידים אותנו ואינם תומכים בשינויים הנכונים עבורנו.

שנהיה לראש ולא לזנב!מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט