לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

התחלה של שינוי
זמן התבלבלות – זמן התכנסות

סמדר גפני, ראש מגמת מהות עולמו של הילד לפיתוח מיומניות תפקוד, למידה והסתגלות,
שחר גולן, מטפל ומרצה לרפואה משלימה


גם לאחר שהחלטנו לעשות שינוי, ואפילו התחלנו לשנות, מתעוררים בנו הספקות והמחשבות על עצם עשיית השינוי. את זמן הבלבול הזה ניתן להפוך לזמן של התכנסות פנימית והליכה קדימה, צעד אחר צעד.


הפחד מהלא מוכר
הרבה מטפלים לומדים תחום טיפול חדש, מתלהבים מאוד... אך מיד מתחילות להתעורר בהם ספקות. הם מוצאים את עצמם מבולבלים, מלאי שאלות, מפוחדים... הרבה פעמים בוחרים להרים ידיים ולוותר על הדבר המופלא, שאך זה עתה רכשו, גם מבלי שיתנסו בו.

המחשבות שמתעוררת: "אני לא מספיק טוב", "אולי אני אפגע במישהו". אלו הן מחשבות שנוצרות עקב הבנת האחריות הגדולה שיש עלינו כמטפלים, ועקב הפחד מרגע האמת.

כל דבר שאינו מוכר לנו, גם אם הוא הרבה יותר טוב ממה שהיה לנו, מעורר בנו פחד ובלבול.

זמן בלבול – זמן התכנסות
אנו מציעים לחשוב על רגעי הבלבול כ"זמן התכנסות", כלומר זמן להתכנסות פנימית (שלי עם עצמי), ומאמינים שבזמן הקצר הזה נבראות בנו הבנות חדשות.

ברגעים אלה, בהם נפגוש את כל מה שמוכל בנו, נתבונן בדברים בראייה חדשה כדי להבין מה היה לנו קודם ומה יש בנו עכשיו.

רגעי ההתלבטות הנם רגעי גדילה והתפתחות. לעתים יש בהם רעש פנימי וסערות ולעתים שקט המצפין בתוכו אי נוחות. ברגעים האלה המוח, הרגש והגוף חווים את "פחד השינוי", את הפחד מהחדש והבלתי ידוע ומתקדמים לעבר התפקיד החדש.

ברגעי ההתלבטות אנחנו עוברים ממצב של "כבר ידוע" (מה שאנחנו כבר יודעים וחווים. ניסיון חיים), למצב של: "זה חדש לי" (מה שטרם מוכר לנו ועדין איננו עושים).

רק כשמתרחקים קצת מכול ההמולה הפנימית אפשר לראות שוב את האור ואת הדרך שנכונה לנו. ההארה היא רגע ההתחברות המחודשת לכל מה שבנו ותחושת ההתחדשות.

לפי הרפואה ההוליסטית בכלל והקינסיולוגיה החינוכית בפרט, האדם הוא ישות הוליסטית של גוף, מחשבה ורגש. כאשר יש סערה ובלבול במחשבות והרגש מוצף בפחד, הגוף עלול להיכנס למצב של לחץ ואפילו קיפאון.

אז מה עושים במצב כזה?
אנו מאמינים שהשינוי מתבצע תוך עשייה, כתוצאה מתנועה חדשה המניעה בתוכנו הבנות חדשות מתוך כך שאנו מתפתחים ונפתחים לחדש שאנו יוצרים.
לכן, כצעד ראשון, חייבים לפעול. חייבים לנוע כדי להניע את כל מה שפועם בתוכנו, ולגדול ממנו ובעזרתו.
לדוגמא: בזמן ההתכנסות אפשר להתחיל לתכנן את הקליניקה, לתכנן כרטיסי ביקור, לפתוח אתר ועוד.

בצעד השני מתחילים לחשוב אחרת ולומר את הדברים בצורה שונה. אם אתם רוצים באמת לעשות משהו שאתם אוהבים ומאמינים בו, חשבו: "מתי ואיך נצליח לעמוד ביעד החדש שלנו?" ולא "האם נצליח?". השאלות יוצרות תנועה, תכנון, התפתחות...

בצעד השלישי יוצרים בדמיון תמונה ברורה של המצב שאנחנו שואפים אליו, תוך הנחת ארבע אצבעות על המצח, מעל הגבות ("נקודות חיוביות"). ההתמקדות בתמונת המטרה נותנת תזכורת למוח לעקוב אחר הרצון שלנו. חשוב להיות ממוקדים במטרה ולדבוק בה.

להתכוונן למטרה
כדי להשיג משהו צריך להתמקד בו ולהתכוונן אליו. אם יש בנו מחשבות "תוקעות", נותנים להן לחיות בנו, אך אין מאפשרים להן למנוע מאתנו לעשות. לא נותנים להן להרחיק אותנו מהמטרה.

חשוב להתקדם צעד אחר צעד לעבר החדש על מנת להפוך אותו למוכר, ולבנות שגרה חדשה שנחוש בה ביטחון. עוד הצלחה, עוד ניסיון ועוד ניסיון, ימלאו אותנו בביטחון ובאומץ להמשיך הלאה, ויעממו את הקולות המחלישים שבתוכנו.

"זמן ההתכנסות" נועד לעזור לנו להבין לאן אנחנו מתקדמים. כדי שנצליח להפוך את הפחד לדחף. הפחד יכול להוות מנוע שיניע אותנו ליצירת הצלחה, לפעול ולא לקפוא.

בלבול יוצר לבלוב
הבלבול הוא "מי חיים" המדשנים ומאפשרים את הלבלוב. הבלבול מאפשר את ראיית הנתיב הנכון לנו, כדי שנוכל להתחיל לפעול.

מי שבוחר לעשות שינוי מתרגש ממה שעומד להתחולל בחייו, הוא מתחבר לרצון האמיתי שלו, וצועד באומץ צעד אחד קדימה לעבר מטרתו, מודה על מה שהיה בחייו, וחוגג את המציאות החדשה.

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט