לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

שפע
ד"ר עדנה גם, מורה לעבודה הוליסטית בשילוב אמנויות
ופרקטיקום סופרויז'ן

מהו שפע? מה בין שפע חומרי לאושר? האם שפע הוא עניין של מזל או בחירה? השפע לרשותנו בשפע, אך עלינו לבנות כלי מתאים כדי שנוכל לקבל אותו.


"אושר הוא המשמעות והתכלית של החיים , הייעוד והמטרה של הקיום האנושי".
אריסטו.

לחיות בעושר ואושר?
לכל אגדה יש סוף טוב: הרוע ממוגר והגיבורים חיים באושר ועושר עד עצם היום הזה. האם שפע כלכלי הוא ערובה לאושר? ערובה לשפע רגשי? העובדות מראות אחרת.

בספרו של דר' טל בן שחר, "באושר ובאושר" מופיעים הנתונים הבאים:
- שיעורי הדיכאון בארה"ב גבוהים היום פי עשר מאשר היו בשנות ה-60, והגיל הממוצע לתחילת הופעת הדיכאון ירד מ-29 ל- 14.6 מאז שנות ה-60. למעשה, מחקרים מראים שכמעט 45 אחוז מהסטודנטים באוניברסיטאות מתקשים לתפקד בגלל דיכאון.
- 52% מהאנגלים הצהירו על עצמם כמאושרים ב-1957. ב-2005 הצהירו על עצמם כמאושרים רק 36%, למרות שהעושר עלה פי 3.
- סין כיום נהנית צמיחה מהירה בכלכלה אך היא מלווה בעליה מהירה לא פחות בשיעור המבוגרים והילדים החווים דיכאון וחרדה.

המרדף אחר האושר
למרבה ההפתעה, אנשים רבים מרגישים מדוכאים דווקא לאחר שהשיגו את השפע שכל כך קיוו לו, לעומת התקופה שבה עמלו להשיגו. המתחרים במרוץ להצלחה ניזונים מן התקווה שפעולותיהם יניבו רווח עתידי ולכן מוכנים "לספוג" את הרגשות השליליים. אולם לאחר שהשיגו את היעד הם נוכחים לדעת שהשפע החומרי אינו מסב להם אושר, ואז שוב אין להם במה להזין את נפשם והם מתמלאים תחושת ייאוש וחוסר תקווה.

מה הסוד שלך
בספר "הסוד" מוסבר כי כאשר אנו דואגים למצבנו הכלכלי אנחנו שוכחים שאנו שייכים ליקום שהעיקרון הטבעי הראשון שלו הוא שפע והתחדשות מתמדת. היקום כל הזמן יוצר, בורא, בונה ומצמיח מחדש, בשפע.

אם אינך מאושר, משמע שהתנתקת מזרם היקום, שכחת שאתה לא לבד. היזכר עכשיו, התחבר ותקבל.

להשפיע שפע
רבי נחמן אמר שלאור אין צורה, אלא הוא יורד לעולמנו ומקבל את הצורה שלנו, ואז בידינו לקבוע אם יקבל צורה של ברכה או קללה.

העולם נברא כדי להיטיב לברואים, להשפיע (מהשורש ש.פ.ע). הבורא שולח לנו שפע כל הזמן,אך כמו בגלי רדיו, צריך מקלט ש"יתפוס" את השפע, וצריך לרצות לתפוס אותו.

מי אחראי על השפע שלי?
"כל מה שהמוח יכול להגות הוא יכול להשיג", אמר י.קלמנט סטון. דמיינו שמטרותיכם כבר הושגו, וזמנו אליכם את הרעיון כיצד להגשים אותן. בעזרת המחשבות אנו יכולים למשוך את ארועים אל חיינו.

ישנה אִמרה: "יש אנשים שצופים על הדברים שקורים, יש אנשים שגורמים לדברים לקרות ויש כאלה שבכלל אינם יודעים מה קורה". כדאי לנו להיות בקבוצה של האנשים שגורמים לדברים לקרות.

היקום אינו מונע מאיתנו דבר. כל מה שאנו צריכים ורוצים קיים כבר עתה בתחום הסמוי. אם אין לנו מספיק זה משום שאנו עוצרים את זרם השפע מלבוא אלינו, באמצעות המחשבות. עלינו לשנות את המחשבות שלנו למחשבות של שפע וכך נטה את כף המאזניים.

השפע קיים בשבילנו ועלינו רק לבקש אותו, להאמין שאנו מקבלים אותו ולחוש אושר עכשיו . את הפרטים לגבי הדרך שבה זה יקרה תשאירו ליקום.

חוק הנתינה
דיפאק צ'ופרה אמר כי החוק השני להצלחה הוא חוק הנתינה. היקום פועל באמצעות חילופין דינאמיים. נתינה וקבלה הינם היבטים שונים של זרם האנרגיה ביקום. בנכונותנו לתת אנו שומרים על זרימת השפע בחיינו.

חוק הנתינה קל לתרגול - אתם רוצים שמחה? העניקו שמחה לאחרים. אתם רוצים אהבה? לימדו לתת אהבה. אם רצונכם בשפע חומרי עזרו לאחרים להגיע אליו.

מקור האושר הוא התודעה. איננו חסרים דבר כי טבענו הבסיסי הוא אינספור אפשרויות.

צריך רק לחייך, רק לאהוב
אם נאהב ללא תנאי נהנה מהשפע שבליבנו, כי אין תנאים שמגבילים אותה. האהבה הופכת לשפע אינסופי ובמקביל, מהדהדים האחרים איתנו ומחזירים לנו אהבה, ובכך מגדילים את האהבה והשפע בעולם.

חוק הקארמה קובע כי כל פעולה מחוללת כוח אנרגיה החוזר אלינו בצורה דומה. אפשר להשתמש בחוק הקארמה ליצור שפע בחיינו, אך עלינו להיות מודעים לעובדה שהבחירות שאנו עושים כל רגע הן המחוללות את עתידנו.

החיים
החיים שלנו חשובים מכדי להשאירם בידי המזל או המקרה. אנו נדרשים לקחת אחריות ולהיות מעורבים.

לרוע המזל, לחיים לא איכפת מה קורה איתנו. הם אינם שיפוטיים, ואין להם העדפות. איננו יכולי םלבקש מהחיים לעשותנו מאושרים. אנו יכולים לעמוד בחלון ולצעוק כל יום לחיים "אני רוצה להיות מאושר, אני מוכן ומחכה שזה יקרה!", אך קרוב לוודאי שלא נקבל תשובה.

כדאי יותר שנשאל את עצמנו - מה אני רוצה ולמה? מה אני צריך לעשות כדי להשיג את זה? ובעקר - האם אני מוכן לשלם את המחיר כדי להשיג את זה?

ארוכה הדרך
לפעמים קל יותר לחכות למזל ולקוות שיהיה בסדר, וכשנמצאים בעשייה ולא בחלומות, מסתכנים בכישלון. אבל אמר מי שאמר: "קצה הענף הוא מקום מסוכן... אבל שם נמצאים מרבית הפירות...".

אין דרכי קיצור לאושר, לשפע ולהצלחה. לחלום, לקוות, לרצות מאד, לרצות עוד יותר... כל אלה צורכים זמן יקר, זמן שכדאי שיופנה לפעולה ולעשייה. קבלו את העובדה שיש לכם את העוצמה ואת הכלים כדי להשפיע על חייכם ועל חיי אחרים באופן חיובי.

קדימה, השפע מחכה לכם.

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט