לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

"בנגיעה אחת רכה..."
הטיפול "הפשוט ביותר בעולם" בגוף ונפש
אילן ארבל, מרכז מגמת גופנפש

כשמדברים על טיפול בגוף ונפש, כזה שעניינו במגע המשולב בהתייחסות לרגשות ומחשבות, כדאי לשים לב אל אזור בגופנו שהוא חשוב ומרכזי במיוחד. כדאי להכיר אותו. יש לו שם מיוחד, הוא נקרא "מקלעת השמש".

מקלעת השמש
מקלעת השמש היא אותה רצועה החוצה את גופנו לרוחבו ובמרכזו. בגבולה העליון הסרעפת וקו הצלעות ובגבולה התחתון הטבור. בקיצור, רום הבטן.

חשיבות גדולה נודעת למקלעת השמש במחוזות הטיפול ההוליסטי. היא קשורה למרכז אנרגטי,צ'קרה, שמפעיל בתוכנו את התחושות והרגשות הקשורים בהיותנו חשובים, משמעותיים ונאהבים על ידי מישהו.

מקלעת השמש נחשבת לשער שדרכו נספגת אל הגוף אנרגית החיים, ה"פראנה". מקלעת השמש היא אותו מקום בגוף שנמצאים בו איברים חשובים כקיבה, כבד וטחול. אל האיברים הללו מתקשרות תחושות, רגשות ומחשבות הנוגעות בחרדה וכעס, רגשות אשמה ועוד. אזור זה נחשב לגשר המחבר בין החומר, בחלקו התחתון של הגוף, לרוח בחלקו העליון. מגשר בין היצר ליצירה.

כמעט כל המועקות והתחושות הלא נעימות שאנו חווים בחיינו, אלה שמחוללות מתח ופחד או חוסר שקט, מתרכזות באזור זה. מכירים את הבור הזה?? מכירים את ההשפעה שלו על מערכת העיכול? מכירים את הדרך בה הוא מושך בחוטים לא נראים את שרירי הפנים שלנו כלפי מטה ומכריח אותנו להביע עצב?

נגיעה אחת רכה
אם אתם המטפלים, תוכלו לבקש מהמטופל שלכם לשכב על מזרון או על מיטת טיפולים או סתם על השטיח ולעצום את עיניו. עכשיו שבו לצידו והניחו יד אחת על מקלעת השמש שלו. אם אתם ימניים, הניחו את יד ימין. אם אתם שמאליים, הניחו את יד שמאל. אם התבלבלתם, לא נורא, זה עובד גם ככה. המגע צריך להיות מורגש ולא רופף. יש לגעת בעזרת כל כף היד. בשלב הראשון רק לגעת ולהתבונן בנשימה של המטופל. אח"כ בקשו ממנו לנשום לאט נשימות מלאות אל כף ידכם. נשמו איתו. תהיו איתו. בכל נשיפה דמיינו שאתם ממלאים אותו באור או כל דבר אחר שאתם יכולים לזהות כאנרגיה חיובית. אין צורך להזיז את היד אבל אפשר, וכדאי להרפות קצת מידי פעם. תנו לתהליך להתרחש מספר דקות. אם התעייפתם, הרגישו חופשיים לעצור. בסיום הפסיקו את המגע ובקשו מהמטופל לפקוח את עיניו.

המגע המלא, הנשימה והדמיון עושים את כל העבודה. אתם עוזרים למטופל שלכם להטען מחדש באנרגיה טובה. אם תחזרו על התהליך שוב ושוב בעקביות, ההשפעה תהפוך להיות יציבה וקבועה. לימדתם את תת המודע של המטופל להרפות, להרגיע ולהטען. וגם, לימדתם את עצמכם את אותו השיעור.

כל מה שנדרש זו נגיעה אחת רכה. רכה, אך ארוכה...

פשטות
הטיפול בגוף ונפש מבוסס על שפה פשוטה, התבוננות פשוטה ופעולות פשוטות. זו שתיארתי כאן היא אחת כזו שמייצגת טוב את העניין. אנשים כמונו, החיים בעולם העירוני המודרני והמערבי, מתקשים לפעמים לסגל לעצמם מחשבה פשוטה ופעולות פשוטות. אם נסיר קצת את האבק מן המדפים הנסתרים של הארון הפנימי שבנו, נגלה עולם מלא של יופי. יופי פשוט. פשוט ואוהב.

פשטות זו, אין משמעותה שטחיות. כשאתם מניחים יד בכוונה לטפל באזור מקלעת השמש של המטופל שלכם, אתם נוגעים באותו הזמן גם בגופו וגם בנפשו ובעולמו הרגשי. אם תנקטו בפעולה זו באופן עקבי ותהליכי, הרי שתיצרו דיאלוג ביניכם לבינו בנושאים המשתקפים באזור זה. המטופל ישפר בעזרתכם את יכולתו לחוש משמעותי ואהוב, ירענן את זרימתה של אנרגיית החיים שבו ויחזק את הנטייה שלו להרגיש רגשות טובים וחיוביים ולמעט באלו השליליים. המגע הפשוט, ואיתו הכוונה הנכונה, הוא כלי ריפוי רב ערך. כלי של צמיחה וגדילה.

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט