לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה קידום אתרים קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

על אלרגיות, אנרגיות ומה שביניהן
רונית אילה טל גלילי, רפלקסולוגית בכירה, בוגרת מכללת מהות

כולם מכירים את התופעות הפיזיות הבלתי המופיעות במצבי אלרגיה, גם אם איננו סובלים מהם באופן אישי. האם אנחנו מודעים גם לפן האנרגטי והרגשי העומד מאחוריהן?

 

אלרגיה יכולה להתבטא בתגובת יתר למזון מסוים, פריחה של צמחים שונים, דשא, ריחות חזקים, מגע עם חומרים אלרגנים שונים (כמו חומרי ניקוי פעילים) אריגים שונים , אבק ועוד. עיטושים רבים, נזלת מימית, עיניים דומעות, אדמומית וצריבה בעור הן חלק התגובות המאפיינות את סוגי האלרגיות השונים. מן הסתם ישנן תופעות נוספות, אולם הפעם אתמקד בתופעות עיקריות אלה.

לכאורה, נראה כי הגוף מגיב בעזרת מערכת החיסון על מנת להיפטר מאותו גורם מפריע, אך לעיתים המערכת החיסונית מזהה גורם זר בצורה מוגזמת עד כדי כך שהאיזון, העדין מלכתחילה, של גופנו, מופר ומופרע.

מן ההיבט ההוליסטי של הקשר בין הגוף לנפש ניתן לומר כי הגוף תוקף את עצמו במקום להגן על עצמו. כלומר, הגוף מזהה את ההפרעה החיצונית ותוקף אותה ואת הגוף יחד. כמו במשל על האיכר שהלך לנמנם תחת העץ, ודוב המחמד שלו, שאהב אותו מאד, רצה לגרש ממנו את הזבובים. הדוב ביצע את המלאכה ביסודיות ונאמנות והרג גם את הזבובים וגם את בעליו (ועל זאת נאמר חיבוק דוב...).

הגוף שלנו אוגר זיכרונות עוד מתקופת העוברות (ישנם הגורסים כי הנשמה אוגרת זכרונות גם מגלגולים קודמים, אולם הפעם אסתפק בגלגול הנוכחי), וכל אירוע שחווינו נצרב ונרשם בתודעה ובתת המודע שלנו.

כך, לדוגמה, ניתן לראות כי ילד אשר הותקף על ידי כלב ברחוב, על יד עץ ההדר הפורח של השכנים, במידה ואינו עובר תהליך עיבוד של החוויה, תגובת הגוף שלו תהיה ריאקציה פוסט טראומתית, ובכל פעם שיעבור ליד עץ. הדר פורח גופויגיב באלרגיה.הגוף זוכר תמיד גם מה שאנו רוצים להדחיק ולשכוח.

ריחות של בושם, למשל, יכולים להזכיר לנו אנשים שאין לנו עניין לזכרם. גופנו יגן על זיכרונות העבר בחסימת הנשימה וחוש הריח, ובמקום להתעסק בעניים הכאוב רגישת ולעשות עבודת מודעות בנושא, נהיה עסוקים בלקנח את האף, לשכב במיטה ולנוח עם תרופות שנועדו לייבש את הליחה ובדרך גם הרדימו אותנו.

הגוף מעלה חום גבוה על מנת לייבש את הדלקת ואת הליחה העודפת בגוף. על פי הגישה ההוליסטית, חום מעיד על כעסים בלתי פתורים. הביטויים "חם מזג" או "חמתו בערה בו להשחית" מסבירים את משמעות החום בצורה המתאימה ביותר לתפישה זו. המילה "דלקת" נגזרת מהשורש דלק, שהוא חומר בעירה המתלקח בקלות.

ישנם לא מעט אנשים המפנים דברים - קטנים כגדולים - בצורה קשה והרסנית כלפי עצמם וכלפי הסובב ותם, ולכן יסבלו מעודף אלמנט האש. אנשים אלו מאופיינים בגון עור אדמדם, נוטים להסמקה בקלות, דיבורם מהיר ורגשני (בשצף קצף), מלווה בתנועות ידיים מהירות ועצבניות, הם קצרי רוח ועל פי רב יסבלו מתעוקת נשימה או אסטמה. אנשים אלה לוקחים הכל ללב (ולריאות) ולכן מועדים להתקפי לב והתקפי נשימה. התקופות שבהם תתבטא האלרגיה עבורם תהיינה תקופות של עייפות שתביא אותם למנוחה מאולצת.

רגישות יתר לסביבה יכולה להתבטא בהרבה מאד דרכים, ובמאמר תמציתי זה אוכל רק לומר בקצרה כי רב הנסתר על הנגלה וכי ישנן דרכים רבות וטובות לטפל באלרגיה ולרדת לשורש הבעיה. בתנאי, כמובן, שנהיה מספיק בשלים לזהות את המקור וללכת יד ביד עם התהליך, שלעיתים יכול להיות ממושך ומייגע.

בין יתר הפתרונות שניתן לשלב בטיפול באלרגיות אמליץ על שמנים אתריים, תמציות פרחי באך, קריסטלים, הילינג, מוח אחד, רפלקסולוגיה וכל מה שקשור לרפואת התדרים, מאחר ואלרגיה מקושרת לאנרגיה שזרימתה נחסמה ונאטמה עקב תלאות החיים.

שתהיה לכולנו אנרגיה טובה.


מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט