לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

דטוקסיפיקציה – מותג שמנסה לייצר רייטינג או הדרך לגילוי האור האלוקי?
אתי דואניאס, מורה לתזונה הוליסטית

 

ניטרול רעלים
דטוקסיפיקציה הינו מושג שבא לתאר מצב של ניטרול רעלים ולכן הוא מוכר בהקשר של ניקוי ופינוי רעלים מן הגוף. למעשה, מדובר בתהליך שמתרחש דרך קבע בגופו של כל אדם בריא כחלק מחילוף החומרים שמקיים את גופנו.

כל תהליך ההזנה והקיום של הגוף עובר דרך שלבים של פירוק ובנייה, דהיינו קליטה וספיגה של חומרים חיוניים, יצירה של חומרים שונים, רקמות ותאים, וניקוז והפרשה של חומרי הפסולת המיותרים .גוף בריא וחיוני יתפקד בצורה טובה יותר, ומכאן שגם פינוי הרעלים יהיה יעיל יותר

מילדות (נקיה) לבגרות (רעילה)
בעודנו ילדים, שעה שכל מערכות הגוף צעירות, חדשות וחיוניות (בהנחה שבריאותנו תקינה), ההתמודדות עם סילוק הפסולת היא אפקטיבית יותר ולכן הצטברות של משקעים שלא פונו תהיה יחסית קלה.

אולם, עם השנים – העלייה בגיל, החשיפה המתמשכת לרעלים במזון ובסביבה, היחלשות הגוף וכו', מתרחש תהליך של הצטברות חומרי פסולת ורעלים אשר לא נוקזו כראוי ואלה יוצרים משקעים ברקמות השונות של הגוף. התרגום הפיסי לכך ייתן את ביטויו בצורה של עייפות, הזדקנות מואצת, עצירות, בעיות עור, השמנה, דלקות פרקים, כאבי ראש, יתר לחץ דם, עצבנות, מחלות מטאבוליות שונות, גידולים ועוד.

בנקודה זו, של חולי וסבל, חלק מן האנשים מתעורר ומחפש את הדרך "לאוורר" את הגוף. לכאן נרתמות כל שיטות הניקוז המקובלות והמוכרות, חלקן מתונות, חלקן קיצוניות, החל משינוי תזונתי ועד לצום, שימוש בחוקנים ובצמחי מרפא, תמציות ניקוז הומאופתיות, תכשירים "מטהרים" למיניהם שנמכרים בחנויות וכו'.

כל השיטות הנ"ל מאוגדות תחת מילת הקסם "דטוקסיפיקציה", שהרי מה לא נעשה על מנת להשיב את המרץ והנעורים שאבדו לנו? מה לא נעשה על מנת להרוויח את בריאותנו ולהאריך ימים?

אלא שזהו קסם שסופו להתפוגג, לעיתים מהר מדי.

הגוף (המוגבל) והנשמה (הנצחית)
כמו כל דבר אחר שקשור בחומר, גם הגוף שלנו אינו נצחי אלא מוגבל. עד לרגע זה לא נמצא הקסם שביטל את סופיותו של הגוף, אך כן ניתנה לנו הזכות והיכולת להבין את משמעות החיבור של הגוף עם הנפש, את משמעות החיבור של החומר עם הרוח, ומתוך כך לפגוש את עולם ההכרה – עולם התודעה, ולהרוויח את נצחיותה.

הרחבת התודעה היא הדרך שמאפשרת לכל אחד מאיתנו לפגוש את הפוטנציאל הגלום בו – הפנימיות. על מנת להגיע פנימה נדרשת עבודה מתמשכת של הסרת השכבות, הסרת הקליפות המקיפות אותנו. רבדים ומשקעים שהצלחנו להערים במהלך השנים, לפעמים בעורמה ולפעמים כערימה, והם ניצבים כחוצץ ומחיצה בינינו לבין המהות הפנימית שלנו.

בעודי כותבת שורות אלה עלה בדמיוני "המפץ הגדול", גרעין של כוח ועוצמה, פוטנציאל שהתפוצץ והתפשט ויצר את התהוות החיים. ההתפשטות יצרה התרחבות – שכבות, רבדים, מעגלים וקליפות,כולם יונקים ונובעים מאותו גרעין – מן המקור.

וכיצד זה מתקשר לענייננו?
תהליך הדטוקסיפיקציה הינו תנועה הפוכה - ממצב שבו אנו רחוקים מן המקור, מן העוצמה הפנימית, אנו עושים את דרכנו בשאיפה לגלות אותה מחדש.ה
התקדמות פנימה מתאפשרת אך ורק דרך ניקוי, דרך הסרת הקליפות, הסרת מחיצות וחסימות. ההליכה היא בכיוון פנימה, כאשר כל שכבה היא תחנה בדרכנו, שלב נוסף בהתפתחות שלנו, וכל שכבה מקדמת את הכרת העוצמה שלנו, שרק מתחילה לקבל מקום.

כמידת הקליפות שנסיר, כך מידת העוצמה שתתגלה.

כאשר ניקוי הרעלים ופינויים מהגוף נעשה ממקום של מודעות ומתוך הכרה חושבת, התהליך מאפשר לנו להשתחרר מן השעבוד של הקליפות שמערימות עלינו. השעבוד לקליפות הוא מקום קשה, ואף הדרך לשחרור אינה קלה.

זהו תהליך שאינו מפנק. הוא תובעני, הוא מתמשך, דורש התבוננויות, ויתורים, סובלנות ואורך רוח, ובעיקר אינו מספק מענה לנוחות, ואינו משרת את הצורך בסיפוק המיידי. בתהליך שכזה קשה להישאר הילד הקטן שרוצה הכל כאן ועכשיו, שכן נדרשת בגרות נפשית, גבהות נפש וגדלות רוח כדי לשרוד את ההתפתחות.

התמורה הגדולה היא השינוי – הגוף המתחדש והמתחזק, ההזדמנות לפתוח צוהר אל עבר התובנות והתולדות, וההתמזגות עם העוצמה האמיתית – גילוי האור האלוקי הפנימי.

משה רבנו מתקלף
משה רבנו, המנהיג הגדול בכל הזמנים, שהגיע למדרגה המפותחת ביותר, הקרוב ביותר למדרגת האלוקים, מסיים את תהליך "ההתקלפות" במעמד הסנה הבוער. שם נאמר לו ע"י האלוקים "של נעליך מעל רגלייך". משה נדרש להשיל את הקליפה האחרונה והנמוכה ביותר – הקליפה של כפות הרגליים,והוא השיל את נעליו, המנעול האחרון שעמד חוצץ בינו לבין גילוי האור האלוקי.

משה רבנו הגיע לתחנה הסופית בתהליך הדטוקסיפיקציה. הוא הגיע אל החירות שהיא המינימליזם. המקום המשוחרר מכל קליפה, מסיכה, תחפושת או מלבוש. זהו המקום שבו נמצאו אדם וחווה בטרם הערימו על עצמם את עורמתו של הנחש. עד אז הם היו אחד עם האלוקים. חטאם יצר את החיץ והפיצול, האחדות התפרקה, וגופותיהם נאלצו לשאת את עול המלבושים, ולהסתתר מפני בושתם.

וניקיון פסח, על שום מה?
חג הפסח העומד בפתח הינו החג שיותר מכל מסמל את פוטנציאל השחרור, את היציאה מעבדות לחירות.

חג הפסח שואף לקחת אותנו אל המקום שבו אנו מסירים את המסיכות (פורים כבר מאחורינו), ויוצאים אל המדבר, אל השממה. רק במדבר, שהינו מקום נקי, עירום, חשוף, ונטול כל השפעה חיצונית, יכולה לצאת בת קול אמיתית, בת קול שנובעת ובוקעת מתוך שורשי הפנימיות. לא במקרה נבחר המדבר למקום בו התרחש הגילוי האלוקי במעמד הר סיני. רק במקום בו ישנה שממה יכול להתרחש הממש. זהו קולו המדבר של המדבר.

לכן התקופה שבין חג הפורים לבין חג הפסח היא הזמן הטוב ביותר להתחיל את הניקוי, את תהליך השלת הקליפות ברמת הגוף וברמת הנפש, סילוק הפסולת, הכזבים, התעתועים והקסמים, ותוך כדי כך להתקרב אל הגרעין הפנימי, המשוחרר מכל תכתיב שאין לו עוגן וחיבור, לשורשים האמיתיים של הזהות שלנו. גרעין פנימי אשר כולו הוויה של ערכים ותבונה, של דעת ובחירה בטוב.

זוהי החירות האמיתית. זו הסיבה שלשמה כדאי להתחיל תהליך של ניקוז רעלים ולהגיע לבראשית.

אני ממליצה לכל אחד לעשות את הדרך בצורה הנכונה עבורו, על פי הקצב האישי שלו ובהתאם ליכולות האישיות של כל אדם. זהו אינו תהליך תחרותי אלא דרך אישית והקשב העצמי מחויב, שכן כל השפעה חיצונית שאינה תואמת למסלול האישי עלולה לעכב את ההתפתחות ואף לחבל בה.

אני מאחלת שנגיע כולנו לשלב ממנו הדרך תהיה אחת לכולם והאור האלוקי ישפיע במלואו.

אמן.

 

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט