לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

 מבנה האדם
עינת דרור, מורה להילינג

על פי הגישה ההוליסטית האדם אינו רק הגוף או רק הנפש, אלא מכלול שמורכב מאישיות ונשמה הקשורים זה בזה. ככל שהאישיות מפותחת יותר, כל הנשמה חופשייה יותר למלא את יעודה. תפקידו של המטפל הוא לסייע למטופל לזכך ולפתח את אישיותו, כך שהיא תהיה כלי משוכלל יותר בסיועה לנשמה להגשים את משימותיה.


מבנה האישיות

על מנת להבין את תהליך העידון יש צורך לבחון את מבנה האישיות.

המכלול הקרוי "בן- אדם" מורכב משלושה גופים השייכים לאישיות וארבעה גופים השייכים לנשמה. עיקר עבודת המטפל היא על שלושת הגופים התחתונים של האישיות ועל הגוף התחתון של הנשמה.

הגוף הפיסי
האישיות בנויה בצורת פירמידה, שבסיסה הוא החומר הפיזי – הגוף הפיסי.

הגוף הפיסי בנוי מאטומים, המרכיבים מולקולות, המרכיבות תאים, הבונים רקמות היוצרות איברים שמהם בנוי מכלול הגוף.

התנהגותם של האטומים נחקרה באופן מדעי והתנהגות החומר ידועה ומדידה, באופן עצמאי או בהשפעת חומרים אחרים. אך האדם אינו רק חומר, והתנהגותו לא תמיד תלויה בחומר.

הגוף האתרי
הנדבך הבא בבניית האישיות הוא הגוף האתרי.

הגוף האתרי הוא גוף מעודן יותר מהגוף הפיסי, המתקיים בתוך הגוף הפיסי ומעבר לגבולותיו. חלקיקי הגוף האתרי קטנים יותר מהאטום והתנהגותם אינה צפויה מראש.

החלקיק האתרי עובר דרך האטום, מקיף אף את הגרעין או חודר דרכו, ויכול להקיף את האטום, לפעמים ברוחב של כמה מטרים. לעומת האלקטרונים הנעים במסלול קבוע, מסלולו של חלקיק אתרי משתנה תדיר.

לכל גוף פיסי יש גוף אתרי, ולכל יצור חי יש גוף אתרי מיוחד משלו. באדם קיימים מספר מבנים אתריים המייחדים אותו מיתר היצורים. המבנים האתריים כוללים, לדוגמא, את המרידיאנים, מבנה אנרגטי הנקרא "קונדליני", וכן את הצ'אקרות וההילה (האורה).

הגוף האסטרלי
הגוף השלישי באישיות הוא הגוף האסטרלי.

בד"כ מתייחסים לגוף הפיסי ולגוף האתרי כאל יחידה אחת, כי לכל גוף פיסי יש גוף אתרי, גם לדומם. הגוף האתרי אינו עצמאי והוא משרת את הגוף הפיסי והגוף האסטרלי, ומקשר ביניהם.

הגוף האסטרלי מתנהג באופן שונה מהגוף הפיסי ומהגוף האתרי, והוא מכונה הגוף הרגשי כי בו נמצאים הרגשות. הגוף האסטרלי הוא עצמאי והרגש הבולט והדומיננטי המוכל בגוף זה בשיאו הוא אהבה.

הגוף האסטרלי מחולק לרמות שונות והוא מתפתח במהלך החיים. התפתחותו של הגוף האסטרלי תלויה ברמת המודעות הרגשית הפסיכולוגית. גוף זה קיים בכל עולם החי.

תהליך התפתחות הגוף האסטרלי יכול לקחת שנים רבות. האידיאל הוא להחליף את תחושות הפחד בתחושת אהבה. זה הרגע בו אנו מסוגלים לחוש חופש אמיתי המבוסס על מודעות מפותחת, אהבה ובחירה חופשית מושכלת.

הגוף האסטרלי אינו מחויב לזמן ומקום, ומי שמסוגל להתחבר אליו יכול לחוות גם עבר ועתיד, משום שאינו חומר ומימד הזמן לא קיים בו.

הגוף המנטאלי הנמוך
הגוף הרביעי בו המטפל נוגע הוא הגוף המנטאלי הנמוך.

גוף זה מאפשר את החשיבה הלוגית, צבירת הידע האינטלקטואלי והשימוש בו, את יכולת הניתוח, החשיבה המדעית וההיגיון הבריא.

הגוף המנטאלי מהיר בתגובותיו מהגוף האסטרלי והוא צובר ניסיון במהלך החיים. הידע האצור בו קשור לחוקי ההתנהגות, ופיתוח הידע הזה תלוי במידת חסימתו של הגוף האסטרלי. אם הגוף האסטרלי חסום יקשה על האדם לפתח וליישם את האינפורמציה בגוף המנטאלי.


איזון

כאשר האדם מאוזן הוא מפתח מודעות לשלושת הגופים שלו, בהתאם לחשיבות שהוא נותן להם.

בדרך כלל, נשים מודעות יותר מגברים לגופן האסטרלי, בגלל הנטייה שלהן להיפתח רגשית, לדון על הרגשות שלהן ולשתף ברגשותיהן. נשים, בדרך כלל, יציבות ומאוזנת יותר, משום שהן מאפשרות לעצמן גישה לשלושת גופי האישיות.

אנשים שאינם מודעים לאישיות שלהם ינסו לתרץ מצבים מורכבים אך ורק בעזרת הניסיון שנצבר בגוף המנטאלי, בעוד שהתשובה והרגיעה נמצאות ותלויות גם בשלושת הגופים האחרים של האישיות. לשם כך הם יזדקקו לסיוע חיצוני שיוביל אותם למענה מרגיע ויעזור להם להתפתח.

הנשמה
מֵעבר לַאישיות, על כל מרכיביה, מצויה הנשמה.

הנשמה (המנטאל הגבוה), לא מתקשרת אלינו ישירות ומכילה יותר אינפורמציה מהמנטאל הנמוך. יש בה ידע מגלגולים קודמים וחוויות מודעות שרכשה בעבר.

כדי להטמיע אינפורמציה במנטאל הגבוה יש להפוך אותה למשהו חוויתי. המנטאל הנמוך שומר על אינפורמציה לשם הישרדות (ידע כללי), ואילו המנטאל הגבוה שומר על חוויות שהוטמעו בתוכו.

לא ניתן לדלות אינפורמציה מהמנטאל הגבוה באופן ישיר. על מנת לקבל תשובה על האדם להרפות ולא להתאמץ. בדרך כלל, אדם המשתוקק לקבל תשובה אינו מרפה מלהתאמץ לחפש מענה. רק לאחר שהבין כי המאמץ אינו נושא פרי, הוא יכול לוותר על החיפוש ולהמתין לתשובה. אם התשובה צריכה לבא היא תגיע.

התת-מודע מגן עלינו מחשיפה לאינפורמציה רבה מידי, הן מהמנטאל הגבוה והן מהמנטאל הנמוך, ומשחרר אינפורמציה בהתאם ליכולתו של האדם לספוג אותה.

 מעגל החיים

כשזרע וביצית נפגשים, נפגשים גם הגופים האתריים שלהם והנשמה המתאימה מוזמנת לבחור אם להיכנס לתוך הביצית המופרית.

התפתחות הגופים
הגוף האתרי בונה את הגוף הפיסי, ובגיל שלושה חודשי עוברות הגוף הפיסי מושלם. הגוף האסטרלי מצטרף אליהם שבועיים לאחר הלידה, אך הוא עדיין "פרימיטיבי" וללא מודעות. הגוף האסטרלי אמור להגיע לרמתו הגבוהה בגיל 40.

50% מהגוף המנטאלי הנמוך אמור להתפתח עד גיל 3, וה- 50% הנותרים עד גיל 15. מעבר לגיל זה יש תהליך של צבירת ניסיון בלבד. עד גיל 3 ילד קולט כמות עצומה של אינפורמציה שימושית. בהמשך חייו, עד למותו, האדם ממשיך להתפתח ע"י צבירת ניסיון, חזרה על חוויות, התנסות בחוויות חדשות, פתיחת קשרים וחסימות רגשיות.

חיים ומוות
בעת המוות הגופים השונים אמורים להיפרד. ראשון נפרד הגוף הפיסי, בעת שהמוח מפסיק לקבל חמצן. אחריו נפרד הגוף האתרי, ובהעדרו נשלף הבסיס הראשוני של ה"פירמידה".

הגוף האתרי הולך ונמוג במשך כשבוע, ואת מקומו תופס הגוף האסטרלי, המתפרק במשך כשנה. הגוף המנטאלי מתפרק לאחר הגוף האסטרלי, והתפרקותו נמשכת מספר שנים. הנשמה חשה משוחררת רק בתום תהליך התפרקותם של כל הגופים.

התפתחות
משך תהליך היפרדות הגופים תלוי ברמת ההתפתחות (רמת מודעות) שהאדם השיג במשך חייו. ככל שרמת המודעות אליה הגיע האדם גבוהה יותר, תהליך ההתפרקות יהיה מהיר יותר, וכך ייטב לנשמה.

 

 

 

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט