לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

בריאות ואיזון
מאת גלעד שדמון, מתוך ספרו "הזרימה המחומשת - חמשת האלמנטים"

בריאות הגוף, הנפש והרוח, והאיזון במערכת היחסים ביניהם הם פונקציה של גורמים שונים, חיצוניים ופנימיים, שבהם קשור האדם. הרפואה הסינית היא רפואה הוליסטית, וככזו היא רואה את המחלה באופן שונה מהרפואה המערבית. מחלה היא ניסיון של הגוף לרפא את עצמו על ידי החזרתו לאיזון המקורי. במהלך הניסיון לחזור לאיזון "משלם" הגוף בסימפטומים המאפיינים את המחלה.


הטיפול ההוליסטי
הטיפול הרפואי ההוליסטי נועד לחזק את הגוף בהתמודדותו עם תהליך זה של חזרה לאיזון, בשביל לאפשר לו לחזור לאיזון מהר ככל האפשר. בדרך כלל מתבצע הטיפול תוך התערבות מבחוץ, במטרה לעורר את הפנים.

הטיפול ברפואה הסינית
דרכי הטיפול של הרפואה הסינית שונות ומגוונות: דיקור במחטים, מוקסה, כוסות רוח, שיאצו, תרגילי נשימה, תזונה, תנועה ועוד, אך תמיד יעסוק הטיפול בפיתוח המודעות של האדם לגופו ונשמתו, תוך כדי שינוי אורח החיים, בכדי שיוכל לשמור ביתר קלות על בריאותו הגופנית והנפשית.

סימפטומים
ההתייחסות לסימפטומים היא אובייקטיבית מחד וסובייקטיבית מאידך. ההתייחסות האובייקטיבית היא אל הסימפטומים שיכול המטפל לקלוט בעזרת חמשת חושיו, כלומר – בהתבוננות, הרחה, שמיעה ולאחר מכן מישוש.

הרפואה הסינית מתייחסת אל המחלה ולא יוצאת כנגדה. חשוב להבין כי דיכוי המחלה יגרום לדחיקתה לרמות גופניות פנימיות יותר. במקרה זה עשויים הסימפטומים להיעלם אולם במקומם יופיעו סימפטומים חמורים יותר, המעידים על חדירת המחלה לרבדים עמוקים יותר, או שאותם סימפטומים יופיעו שוב לאחר פרק זמן מסוים.

גישה ממזרח
במזרח נחשבת הרפואה לנדבך של פילוסופיה וחשיבה הוליסטית. כאשר ניפגע איזון ה-YIN  וה-YANG של הגוף נגרמת המחלה.

כאשר ניגשים לאבחן מחלה, יש לראות האם מדובר במרידיאן או באיבר או בשניהם. בעיה של איבר כוללת את המרידיאן, אולם בעיה של מרידיאן אינה בהכרח כוללת את האיבר.

ישנה חשיבות רבת מעלה ליכולת הגוף לשמור על איזון פנימי בין האיברים, אך גם על איזון בין החוץ, הסביבה, לבין הפנים, כלומר האיברים.

השמירה על הגוף
פריצת מחלה היא עדות לחולשת הגורמים המיועדים לשמור על הגוף. משמעות המחלה היא שמתקיימת מלחמה בין ה- CHI המגן, האנטי-פתוגני לבין ה- CHI הפתוגני. הרפואה הסינית שמה דגש על הגורמים האנטי–פתוגניים, כלומר- על הגוף עצמו.

יש לשים לב לקשר שבין איברי הגוף לבין הסביבה החיצונית ולמערכת היחסים בין האיברים לחוץ, וכן לגורמים הפתוגנים. ההנחה היא כי גורמים פתוגנים מצויים בסביבתנו באופן מתמיד, ממתינים לחולשה רגעית של מערכת ההגנה הפיזית, חולשה שתאפשר להם לחדור אל לגוף.

איזון גוף-רוח-נפש
הגורם הראשוני, הבסיסי, למחלה, הוא חוסר איזון בין הגוף, הנפש והרוח. כאשר הגוף, הנפש והרוח מאוזנים, לא תתאפשר חדירה של גורם חיצוני, מכיוון שהוא חלש מהם.

את האיזון הזה מנסה הרפואה הסינית להחזיר לגוף.


 

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט