לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

 

 מה בין תזונה הוליסטית לחג פורים
אתי דואניס, מורה לתזונה הוליסטית

 על התחפושת וחיפוש האני האמיתי

 

 מסיכות והסתרות
חג פורים הוא חג של תחפושות, מסיכות, שתייה לשכרה ובעיקר הרבה שמחה.

 בפורים אנו יוצאים אל העולם בחזות שיש בה מן הטשטוש, התעתוע והדמיון. כשאנו אפופים במסך של אשליות קל לנו לחוש שמחה ועליצות. אנו מוצפים בריגושים וחגיגות ונדמה לנו כי כל צרכינו מסופקים.

 

פגישה משמחת

אבל שמחת החג האמיתית היא הרגע בו אנו מוכנים ללכת לקראת פגישה עם הזהות האמיתית שלנו, הרגע בו אנו מוכנים להכיר בכך שהתחפושת היא כלי רב עוצמה שתכליתו לאפשר לנו לחפש אחר עצמנו (תחפושת מלשון תחפש).

 

החיפוש יתאפשר רק כאשר נסכים להסיר מעלינו את המסכות (מלשון מסך), לוותר על שכרון החושים (של היין), ולפגוש במקומות המוסתרים שרוחשים מאחורי הקלעים שבתוכנו (ממש כפי שפעלה אסתר המלכה – אסתר מלשון סתר).

 

בעוד המסכים והתחפושות משרתים את השקר והכזבים והופכים אותנו לעבדים הנתונים בעול השבי, הסתר הפנים הוא התגלמות של פוטנציאל. שם, במקום המוסתר, חבויה זהותנו. משם נובע הרצון האמיתי שלנו והדרך שלשם הגשמתה הגענו לכאן.

 

החופש להיות מי שאני

האומץ לקלף מעלינו את העמדות הפנים ולוותר על תעתועים וריגושים, הוא הכוח שמאפשר לנו להתרחק מהשעבוד, לשחרר את עצמנו, ולהגיע אל התולדה החבויה בתוך התחפושת, בתוך החיפוש. תולדה זו היא חופש: החופש להיות מי שאני.

 

 וכיצד כל זה מתקשר לתזונה?

 כמה פעמים אנו מוצאים את עצמנו אוכלים ללא קשר לרעב ביולוגי, ללא קשר לצורך פיסיולוגי, וניזונים ממוצרים שקשה להחשיב אותם למזון המקיים את גופנו בצורה בריאה ונבונה?

 

כמה פעמים אנחנו בוחרים להימלט אל המזונות המרגשים כמו שוקולד וממתקים, אל המזונות המנחמים כמו עוגות ולחמים, ואל המזונות המסממים כמו היין המשכר?

 

כנראה שרוב הזמן.

 

פיתוח מודעות

כאשר האכילה נעשית בהיסח הדעת ובחוסר מודעות היא נתונה הרבה יותר להשפעת הסביבה והשפעת גירויים חיצוניים כמו פרסומים מתעתעים שכל כוונתם למכור לנו אשליות וריגושים בתחפושת של מוצרי מזון.

 

כמו כל מלבוש אחר, גם המזונות יכולים לשמש לקיום ותחזוקה של הגוף, ובכך למלא את תכליתם או לפעול כמו חומרים מטשטשים המסיחים את דעתנו ומרחיקים אותנו מן המגע האמיתי – המפגש עם עצמי.

 

שינוי תזונתי הוא תהליך מתמשך של ניקוי, שראשיתו בהסכמה לוותר על מסכים ומסיכות, להסיר את הקליפות, ולהתקדם בקצב אישי אל עבר מקום מאוורר יותר, משוחרר יותר, מקום נקי מרעלים ולכן קשוב יותר לצרכים האמיתיים שלי.

 

 זהו תהליך שלוקח אותנו מן ההסתר אל הגילוי העצמי, ועם הזמן חושף אותנו להתגלות של הרצון האמיתי שלנו, המזוהה עם החופש שבנו.

 

 

 

למאמר מהי תזונה הוליסטית

 

למידע על מגמת נטורופתיה ולימודי תזונה הוליסטית  

 

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט