לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

 

תזונה הוליסטית 
אתי דואניאס, מורה לתזונה הוליסטית במכללת מהות

 

האדם, על מורכבותו, הוא יצירה שלמה, המתנהלת כמו רקמת תחרה, ושוזרת בתוכה את הקשר המופלא שבין גופנו, פלא הבריאה, לבין הנפש המתרחשת בתוכו. זהו קשר מופלא בין החומר וההגשמה, לבין הרוח המניעה אותנו.

  

 

הוליסטי הוא... 

הכרה הוליסטית היא הכרת השלמות, תפיסת האדם כמכלול, כשלם, המורכב מגוף ונפש, מחומר ורוח.

 

 

שפת גוף ושפת נפש
שפת הגוף לא תמיד ברורה ולפעמים קשה להבנה, ויחד עם זאת היא גלויה, שלא כמו שפתה של הנפש שהיא נסתרת ומעמיקה.

 

 שפת הגוף מגלה תסמינים שונים הבאים לידי ביטוי בצורת מחלות שונות: הפרעות עיכול, בעיות בדרכי הנשימה, מחלות לב וכלי דם, בעיות פרקים, כאבי ראש, לחצים ופחדים, חרדות, דיכאונות, והרשימה עוד ארוכה.

  

תסמיני הגוף בולטים וניכרים ומשקפים את עולמנו המוחצן. קשה שלא לשים לב אליהם משום שהם

ניחנו ביכולת להכאיב ולהחליש, להפחיד ולהתיש, ולעיתים ממש מנהלים עבורנו את שיגרת היום-יום.

לעומתם, קולות הנפש עמומים ורחוקים, שוכנים ברבדים העמוקים של רגשותינו ולרוב אנחנו לא נמצאים איתם בקשר. לפעמים איננו יודעים כלל על קיומם.

 

 

הקולות הנובעים מעולמנו הפנימי, ממעמקי התבונה הרוחשת בתוכנו, מבקשים, בעצם, להנחות את דרכנו ולהטוות אותה עבורנו, בכדי שנוכל להגשים את התפתחותנו. קולות אלה לא תמיד נשמעים משום שאנו שוכחים לפתוח את תעלות ההקשבה.

 

 

הזדמנות להתפתח

שפת הגוף, על כאביה ותחלואיה,יכולה להיות הזדמנות נפלאה, אם רק נדע להשתמש בה כראוי. לעיתים היא מקשה עלינו, ואינה מלטפת בהכרח, נהפוך הוא – פעמים רבות ביטוייה הם מחלה, כאב פיסי, בעיות פרנסה, משברים ביחסים, ניתוקים בין הורים לילדים ועוד. כל קושי יכול להפוך להזדמנות, כל משבר הוא זכות, וכל כאב יכול להיות מורה דרך נפלא.

 

אם נבחר לעשות שימוש נבון ואמיץ בכאב שלנו הרי שהכאב יהיה כְּאַב (כמו אב): מורה הדרך הגדול מכולם. אם נבחר להיבנות מהכאב שלנו , הרי שחיינו יהפכו ליצירה.

 

התזונה ההוליסטית
 התזונה ההוליסטית היא נקודת מפגש בין הגוף לנפש. הצלחת היא אחד הכלים הפשוטים ביותר לחיבור לגוף ולעצמנו. כל אחד מאיתנו מנהל מדי יום, במשך כל חייו, רומן מתמשך ואינטימי עם הצלחת. היא  נמצאת ממש מתחת לאפנו, מה שהופך את הקשר לזמין ואפשרי.

 

למידע על קורס תזונה הוליסטית

 

ללמוד דרך האוכל

מה אני אוכל?  כיצד אני אוכל?  מה אני לומד מכך?

 

בראיה הוליסטית תזונה אינה יכולה להיות רק מזון המוגש בצלחת. המזון הוא מזון פיסי, אך הוא גם מזון רגשי, מנטלי, ורוחני גם יחד. אם הצלחת מהווה את אחד הכלים הפשוטים להתחבר לעצמנו, הרי החיבור יכול להיות הן ברמת החומר - המזון הפיסי, והן ברמת השלכות בהיבטים הרגשיים, המנטליים והרוחניים.

 

לא פעם משמשת הצלחת גם כעוגן. בתקופות בהן אנחנו נחשפים למפגעים רגשיים, למצבים המחלישים ומפילים אותנו, וכמו מנסים להחסיר מתוכנו את מה שחשבנו ליציבות של חיינו, יכולה הצלחת לשמש כעוגן וכקרש הצלה נהדר. הצלחת מעניקה לנו את הזכות לקחת אחריות, לבחור, ולהקפיד על מזונותינו כפי שהם נכונים לנו.

 

שינוי

אחד הדברים היפים שאני רואה בעבודתי הוא השינוי (בחיים, בדפוסי התנהגות, בהרגשה וכו'), שפעמים רבות כל כך מתרחש במקביל לשינוי בצלחת. לא פעם הצלחת משמשת לפתיחת הצוהר המאפשר את המפגש עם עולמנו הפנימי, ופעמים רבות אני מבחינה שהשינוי בבחירת המזונות גרם לאנשים, לאחר תקופה מסוימת, לגלות מקומות חדשים בתוך עצמם.

 

במקביל לשינוי התזונתי צפים ועולים הרבה מאוד הבנות ולבטים, הארות וגילויים, שהיו חבויים ורדומים, עולים על פני ההכרה והופכים לדחפים המובילים לקראת שינוי.

  

המפגש עם הרצונות שלי, עם הבחירה שלי, עם האחריות שאני נוטל על עצמי, הוא כשלעצמו מחזק ומייצב ופותח את השער לחוייה ההוליסטית שבתוכי.

 

 

 

 

למידע על מגמת נטורופתיה

 

 

    

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט