לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

 רפלקסולוגיה שנה ג' - התמחויות

רפלקסולוגיה אנרגטית1תכנית הלימודים לשנת ההתמחות מיועדת למטפלים ברפלקסולוגיה. מטרתה של התכנית היא להעניק למטפלים כלים נוספים במגוון הגישות, שיטות האבחון וטכניקות המגע שמציעה הרפלקסולוגיה.

אנו מוצאים שהצלחתם של מטפלים בקליניקה בעבודה עם מטופליהם מבוססת על רכישת מיומנויות טיפוליות חדשות ומתקדמות הן בתחום הגופני והן ביחסים המורכבים שבין מטפלים ומטופלים.

תוכנית הלימודים לשנת ההתמחות שואפת לתת מענה לשאלות רבות אותן שואלים מטפלים אשר מעמיקים בחומר שנלמד בשנים הראשונות להכשרתם וכן למטפלים המפעילים קליניקות טיפוליות עצמאיות. הבנת תהליך האיזון והריפוי מביא להיכרות עצמית חדשה. עלינו כמטפלים ללמוד להעצים את יכולתנו בהתבוננות עצמית ולהרחיב את הכלים האבחוניים והטיפוליים כדי שנוכל לטפל במגוון רב יותר של בעיות בריאותיות שונות הנובעות מצרכיהם המיוחדים של המטופלים.

מטמורפיק - תורת המטמורפיק כטכניקה אבחונית, התפתחותית וטיפולית
התרפיה הטרום לידתית- המטמורפיק- מציעה שפה ייחודית לקריאת ההיסטוריה האישית שלנו, כמו גם שיטת טיפול במקורות דפוסי התנהגות אלה.

בקורס זה נלמד לזהות דפוסי התנהגות ותבניות חשיבה שמקורם בחוויה העוברית, נלמד את עיקרון האבחון והטיפול דרך מפת ההיריון והלידה, נלמד לזהות את שש התקופות העובריות ונתנסה באבחון של סימנים מיוחדים המופיעים על המפה המטמורפית בכפות הרגליים. העיסוי על פי שיטת המטמורפיק שונה בדרך המגע והגישה הטיפולית מזה של הרפלקסולוגיה המוכרת לנו; הוא משלב בתוכו מגע מיוחד בשלושה מרכזי אנרגיה - כפות רגליים, ידיים וראש- המשקפים בתוכם את מפת ההיריון והלידה. מטפלים ימצאו בשיטה זו גישה רעיונית חדשה ומרתקת ושיטת טיפול יעילה.
הטיפול במטמורפיק חשוב לנשים בכל שלבי ההיריון השונים, לתינוקות ולבוגרים הסובלים מדפוסי התנהגות ומחלות, המעכבים את התפתחותם.
היקף החטיבה: 10 מפגשים בני ארבע שעות לכל מפגש.
מנחה: יוכי קשת.


מיפוי רשתות כאב - שפת הגוף בראי הרפלקסולוגיה
מודל "מפת הכאב", מתאר שיטת אבחון מתקדמת הבוחנת את מקורות הכאב ושורשי חוסר האיזון בגוף. בבסיס השיטה מונח הרעיון, שקיים דיאלוג פנימי רצוף בין המוח לגוף. דיאלוג זה בא לידי ביטוי חיצוני כאשר אנשים מתארים את העוצמות של מה שהם חשים בגופם. על פי שיטה זו, מטופלים מדרגים את רמות הרגישות/כאב שלהם ואלה נרשמות על ידי המטפלים על המפה הרפלקסולוגית בשלושה צבעים; אדום, כחול וירוק המייצגים את עוצמות הכאב המשתנות. ניתן לראות מפה זו כמעין צילום ראשון ומתעד של תמונת הגוף בראשית סידרת טיפולים. מפה זו משמשת הן כמצע ובסיס לאבחון והן לבניית תוכנית טיפולים אישית. בנוסף, דרך מפות הכאב הנערכות אחת לכמה מפגשים ניתן לנו לעקוב בצורה אובייקטיבית אחר השינויים החלים במצבם הגופני והרגשי של המטופלים שלנו.
היקף החטיבה: 10 מפגשים בני ארבע שעות לכל מפגש.
מנחה: יוכי קשת.
 

התבוננות וטיפול בתינוקות וילדים על פי הרפואה הסינית
נושאי החטיבה: המאפיינים של חמשת האלמנטים, פרופילים של ילדים והקשרים בינם לבין האופי, העוצמות, החולשות והמחלות שמתפתחות, התאמת הטיפול הקונסטיטוציוני להעצמת האפקט הריפוי.
היקף החטיבה: 5 מפגשים בני ארבע שעות לכל מפגש.
מנחה: טל קבסה
 

הזרימה האנרגטית במעגלי החיים
המערכת האנרגטית של גופנו מהווה חלק בלתי נפרד ממצבנו הכולל כפי שהוא משתקף בכפות רגלינו. היא משתנה באופן מתמיד ודורשת התייחסות ייחודית בהתאם למצבה. לא פעם מתלבט המטפל בבחירת סוג העיסוי המתאים למצבו הנוכחי של המטופל. בחטיבה זו נלמד על הקשר בין מערכות הגוף השונות לבין המבנה הרגשי והאנרגטי המיוצג על ידי הצ'אקרות ומרכזי האנרגיה בגופנו. נעמיק את הידע בהבנת משמעויות הצבעים השונים המשולבים בתהליך הטיפולי, ונלמד להתאים את סוג העיסוי המתאים למצב האנרגטי המשתקף בכפות הרגליים.
היקף החטיבה: 4 מפגשים בני ארבע שעות לכל מפגש.
מנחה: גלעד שדמון
 

מעברים - המרחב הטיפולי
בחטיבה זו נלמד לפתח אינטואיציה טיפולית באמצעות שפת הגוף וההקשבה לו. נלמד את רזי השיח הטיפולי, נפתח את יכולת ההקשבה לטון ולצליל, נבחן את המילים וההגדרות בהן בחרו מטופלים להשתמש בבואם לתאר את חייהם. הקשבה - למה שנאמר, כיצד הוא נאמר ולמה שמצוי בין המילים - היא כלי אבחוני חשוב המסייע רבות בידי מטפלים בהבנת קשת התחושות והמחשבות שנוצרות ומועברות במהלך המפגש הטיפולי.
היקף החטיבה: 5 מפגשים בני ארבע שעות לכל מפגש.
מנחה: אילן ארבל

טיפול בצבעים

מידע יפורסם בקרוב.
היקף החטיבה: 5 מפגשים בני ארבע שעות לכל מפגש.
מנחה: יפה נוף

התמחות סטאז' - טיפול בכאבים נוירופתיים
עוד מהתקופה העוברית, כל חווית כאב מערבת חלקים ומערכות רבים ושונים בגוף ובמוח, ויוצרת את החתימה האישית שלה בכל רשתות העצבים של העור והגוף, שתשפיע על האופן בו נחווה כאב במהלך החיים. גם תחושת הכאב הכרוני קשורה קשר הדוק לתפיסת הכאב.

כאב כרוני הוא כאב הנלווה לתהליך מחלה ממושך או לפגיעה שלא נרפאה, שיש לו נטייה להחמיר ולהשפיע על מערכות רבות ושונות בגוף. כ-20% מהאוכלוסייה בארץ ובעולם סובלת מכאבים כרוניים שונים ביניהם הכאבים הנוירופתיים, שמקורם במערכת העצבים ההיקפית. הסובלים נאלצים להשתמש במשככי כאבים ו/או לחפש עזרה ומזור במרפאות כאב ובשיטות טיפול שונות שיסייעו בידם לשוב לאורח חיים תקין.

בהתנסות קלינית זו, נלמד כיצד ניתן לשלב טכניקות טיפוליות שונות מתחום הרפלקסולוגיה וליצור מהן מערך טיפול יעיל ותומך לאנשים הסובלים מכאבים נוירופתיים. ככלי עזר אבחוניים נעבוד עם מפות הרפלקסולוגיה השונות כגון: מפות הזונים, מפות הסימנים ומפות הכאב. בטיפול, נשלב את העיסוי המטמורפי כאחת מהטכניקות היעילות לריפוי כאב כרוני או להקלה עליו.
היקף החטיבה: 15 מפגשים בני ארבע שעות לכל מפגש.
מנחה: יוכי קשת.

מבנה התוכנית:
תוכנית הלימודים להתמחויות השונות מורכבת באופן מודולרי המאפשר לסטודנטים לבחור את הנושאים השונים על פי מידת העניין והזמן העומדים לרשותם. כל חטיבה (נושא) תזכה את הסטודנט/ית בקרדיט מצטבר לתעודת מטפל/ת מומחה/ית . תוכנית זו קיבלה את אישור איגוד הרפלקסולוגים.

על צוות ההוראה:
המורים בחטיבת ההעשרה לשנת ההתמחות הנם מרצים בעלי ידע מעמיק ורב שנים בהוראת הרפלקסולוגיה ונושאים רבים ונרחבים בתחום הרפואה ההוליסטית, כל המורים בתכנית הלימודים בשנה ג' הם בעלי ניסיון קליני רב בעבודה עם מגוון רחב של מטופלים הן בקליניקות פרטיות והן כחלק מצוותי מחקר ועבודה קלינית מקיפה בבתי- חולים ובמוסדות שיקומיים שונים.

יוכי קשת D.A.C מרצה ללימודי פילוסופיה, רפואה סינית ורפלקסולוגיה, חוקרת את הדפוסים הטרום לידתיים והשפעתם, השתתפה במחקרים אודות השפעתה של הרפלקסולוגיה על חולי טרשת נפוצה בתל- השומר, ועל פגועי נפש, בבאר יעקוב, מחברת הספר מבטן ומלידה, מטמורפיק ותרפיית הדפוסים הטרום לידתיים, מנהלת למעלה מעשרים שנה קליניקה אינטגרטיבית ברפואה סינית השמה דגש על עבודה עם משפחות.

גלעד שדמון P.H.D במדעי ההתנהגות מאוניברסיטת ניופורט, בוגר לימודי רפואה סינית D.A.C
עוסק ברפואה משלימה משנת 1986. מלמד החל משנת 1989 - רפלקסולוגיה, שיאצו, הילינג, רפואה סינית, פרחי באך, סדנת מודעות- דרך הלב, וסדנה להכשרת מטפלים - עוצמה פנימית. הקים את מכללת מהות בשנת 1993 מנהל את המכללה ומלמד בה מספר קורסים, ביניהם את קורס מודעות עצמית ייחודי "דרך הלב". מנהל אקדמי בבית קבלה לעם - בני ברוך, ואחד מתלמידיו הראשונים של הרב לייטמן המיישם בדרכו את לימוד חכמת הקבלה.

אילן ארבל, מטפל ומלמד משנת 1990, מרכז מגמת גוף נפש, במכללת מהות, ומלמד בה, מנחה, פרטני וזוגי, אנשים בתהליכי מעברים ושינויים בחייהם, מטפל בהילינג, דמיון מודרך, רפלקסולוגיה, פרחי באך וטיפול חוויתי, כל הטיפולים מלווים בשיחה והנחיה, מנחה סדנאות להתפתחות אישית, תלמידו של אברהם ליפשיץ.

טל קבסה (phd mbmd), מומחית ברפואת ילדים משולבת. מומחית רב תחומית ברפואה משלימה ובעלת ניסיון אבחוני וטיפולי מעל 18 שנים. מרצה בכירה במירב מבית "מכבי" ו"האוניברסיטה הפתוחה" מזה 16 שנים.

יפה נוף, נטורופטית ומורה בכירה לרפלקסולוגיה וארומתרפיה בעלת ניסיון קליני עשיר. בוגרת קורסים בשיטות הוראה, פרחי באך, צמחי מרפא, שיאצו, הומאופתיה, הילינג, עיסוי שבדי הוליסטי, טווינה והילינג.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט