לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה קידום אתרים קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

הרגש המשוחרר
 גלעד שדמון, מייסד ומנהל מכללת מהות

על  מנת להבין את המטופל  עלינו להיות מסוגלים לצאת מהרגשתנו אל הרגשתו. על מנת לעזור לו עלינו לצאת מהמעורבות הרגשית עימו. מסובך...

 

מגוון הרגשות האנושיים

הספקטרום הרגשי הוא  עשיר ונרחב. קצרה היריעה מלפרט את כל מגוון הרגשות האנושיים, אולם מספיק להתבונן בכעס, פחד, שנאה, אהבה, קנאה, שמחה וחמדנות בכדי שנבין את העיקרון המנחה.

 

מגוון הרגשות מאפשר לנו לשרוד, לחוות, להתפתח ומעבר לכל - ללמוד את עצמנו, אך באותה מידה עלול הרגש להוות מכשול החוסם את יכולתנו לראות ולהבין את החוקים שעל פיהם פועלת המציאות האנושית.

 

התפתחות רגשית

מטרת ההתפתחות הרגשית היא לאפשר לנו לבחור בין ההתבוננות פנימה להשלכה החוצה, בין הרצון לקבל לצורך לתת. שימוש נבון ואחראי בגופנו הרגשי יאפשר לאישיות זכות בחירה, וייתן לה את הכוח לעזור ולהעניק אהבה לאחרים.

 

אהבה ונתינה

הרמה החומרית של האהבה היא הנתינה. את המלה "נתן" אפשר לקרוא מימין לשמאל ומשמאל לימין. מכך ניתן ללמוד כי הנותן מקבל לעצמו מעצם מימוש זכות הנתינה. בכדי שנוכל להעניק לאחרים עלינו להיות קשובים לצרכיהם.

 

הרגש המשוחרר
הרגש המשוחרר מאפשר למטפל להזדהות עם הסבל של המטופל, אך גם לצאת ממנו בשעת הצורך, ולעזור למטופל להבין את עצמו.

 

לאהוב את רעך כמוך

כשאדם טובע במים המציל צריך להירטב בכדי שיוכל להגיש עזרה, אולם אם ישכח לשם מה נכנס  למים עלול המציל לטבוע עם הטובע. בכדי שיוכל אדם לעזור לחברו, עליו להזדהות עימו רגשית, להעניק לו אהבה ותשומת לב בהתאם לצרכיו, ולצאת עימו יחד מן המצב. בכך מביא המטפל את עצמו לרמת הטיפול הגבוהה ביותר - "ואהבת לרעך כמוך".

 

לטפל ולתת
מסיבה זו נאמר כי "אהבה אמיתית יכולים להעניק רק אלו שחוו סבל בחייהם". אין בכוונתי לעודד סבל או לומר שמי שלא סבל מכאבים בברכיים לא יוכל לעזור לאדם הסובל מסוג זה של כאבים.

 

המסר העיקרי הוא שאם יניח המטפל לרגע את רגשותיו, את אמות המידה השיפוטיות שלו, את תסכוליו ואת חששותיו, ויפנה מקום לאהבה ונתינה, הוא יוכל להזדהות עם המטופל ולעזור לו בהתאם ליכולתו לקבל.

 

זוהי נתינה ללא תנאי.

 

לפשוט אותי וללבוש אותך

מספרים על אחד מאדמו"רי חב"ד שהיה נוהג להתבודד בחדרו במשך שעה שלמה בכל יום. עוזרו האישי המתין ליד דלת חדרו, שומר שלא תופרע פרטיותו, מוכן ומזומן לצאת רבו מן החדר. הרב נהג לצאת מהחדר מזיע מכף רגל ועד ראש, ולכן הכין עוזרו האישי מבעוד מועד בגדים להחלפה.

 

יום אחד שמע הרב את עוזרו מתלונן בפני חבר על מנהג משונה זה, ועל הצורך להכין בגדים להחלפה בכל יום. לקראת ערב כינס הרב את תלמידיו והודיע כי החליט לספר מה קורה לו מדי יום בשעת ההתבודדות.


"
במשך שעה בכל יום", פתח הרב ואמר, "אני פוגש בחדרי עשרים וחמישה אנשים. כל אחד מהם מספר לי את צרותיו, ואני משתדל לעזור לו. אולם בכדי שאוכל להבין את הבעיה עלי להתפשט מבגדי, וללבוש את בגדי האדם השני. בכדי שאוכל לעזור לו, עלי לפשוט את בגדיו, וללבוש מחדש את בגדי.

 

משמעות העניין היא שבכדי לעזור לאדם אחד, עלי להתפשט ולהתלבש פעמיים. בכדי לעזור לעשרים וחמישה אנשים עלי להתפשט ולהתלבש חמישים פעמים. ואתה", פנה הרב אל עוזרו, "האם לא היית מזיע אילו בקשו ממך להתפשט ולהתלבש חמישים פעמים בשעה?"

 

 

 

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט