לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה קידום אתרים קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

הגוף האנרגטי הזורם
גלעד שדמון, מייסד ומנהל מכללת מהות

לכל חפץ או גוף פיזי יש מבנה אנרגטי אופייני המתאים להם. לשולחן, לכסא, לחולצה, לאבן מרפא ולתרופה. המאפיין הבולט ביותר של נוכחות אנרגיה בא לידי ביטוי בפעילות האטומית המתרחשת בתוך החומר, המאפשרת לחומר לשמור על יחודו והפרדתו מן הסביבה, אך בו בזמן גם להשתנות.

 

חי, צומח, דומם

מנקודת מבטו של אדם, הסלע הוא דומם. אבל נקודת מבט זו תלויה לחלוטין בציר הזמן שעל פיו התרגלנו למדוד גם את סביבתנו

 

כדור הארץ נוצר לפני כארבעה מיליארד שנים (4,000,000,000). התרבות האנושית הנוכחית החלה את  דרכה לפני כמאתיים אלף שנים (200,000). משמעות הדבר היא שהאנושות קיימת רק 1/20,000 מזמן קיומו של כדור הארץ.

 

נקודת מבטנו ארעית, ברת חלוף, על מימד הזמן. הערכתנו את החיים מתבצעת על פי נקודת מבט מוגבלת זו.

 

שינוי קבוע

אם נתבונן על סלע במשך שנים רבות נראה תהליך, נבחין בשינויים החלים בו. סביר להניח שלא נפרש זאת כ"חיים" על פי קנה המידה שלנו, אבל יהיה לנו קל יותר להבין שהדבר הקבוע היחיד בטבע הוא השינוי.

 

השינוי והזרימה הם שני הדברים שמאפיינים את הגוף האנרגטי. הגוף האנרגטי הוא הגורם להשתנות החומר. הוא עדין יותר מן החומר ולכן יכול להתקיים בתוכו ומחוצה לו. הוא עובר בין חלקיקי האטום בצורה חופשית, כיוון שאיננו חומר. חוקי החומר פועלים על עיקרון המחזוריות, ואילו חוקי הגוף האנרגטי מתבססים על שינוי, זרימה אקראית ויציאה מן המחזור.

  

כל גוף חי משלב בתוכו חומר ואנרגיה, המתועלת ומוזרמת על פי צרכי הגוף המסוים, ולכן לכל דומם, צומח, חיה או אדם, יש מבנה אנרגטי אופייני.

 

המבנה האנרגטי

המבנה האנרגטי כולל מערכת של "צינורות" המזרימים דרכם את האנרגיה, ומערכת המרה המאפשרת לגוף האנרגטי להשפיע, ולהיות מושפע, מן הגוף הגשמי, ומקשרת בין הגוף הגשמי לבין הגופים העדינים יותר של האישיות.

 

המרידיאנים

לכל איבר בגופנו יש מבנה אנרגטי אופייני, המתאים לתפקודו. בין האיברים קימת זרימה במערכת מורכבת של מסלולים המכונים מרידיאנים. מסלולי המרידיאנים עוברים בין האיברים, בעומק הגוף או קרוב לעור.

 

 המרידיאנים נקראים על שם האיבר שאליו הם מגיעים. למרות זאת אין הם משמשים כמסלולים נפרדים בעבור האיבר המסוים בלבד. מכל מרידיאן מסתעפים מרידיאנים נוספים, ולכל מרידיאן מובילים מרידיאנים רבים אחרים. הרפואה הסינית מציינת שנים עשר מסלולים ראשיים שכאלה בכל צד של הגוף, ושני מסלולים העוברים במרכז הגוף.  סך הכול ישנם עשרים ושישה מסלולים ראשיים.

  

לנקודות המפגש של המרידיאנים קראו הסינים - נקודות, ומשתמשים בהם על מנת לעזור בוויסות התנועה האנרגטית במרידיאנים. ניתן להתערב בזרימה האנרגטית בעזרת לחיצה, דיקור במחטים, חימום, הנחת מגנטים, הפעלת הדמיון ועוד.

 

מסלול הזרימה האנרגטי מחולק, כביכול, לחלקים בכדי שיקל עלינו להבין איפה מתחיל כל קטע ולאן הוא זורם, אבל זוהי חלוקה מלאכותית. המרידיאנים זורמים במסלול אחד שלם. מסלול סגור הנתון להשפעות מן החוץ, ולכן נגיעה בנקודה על פני מרידיאן מסוים משפיעה על זרימת האנרגיה בכל הגוף. החכמים הסינים טענו שנגיעה בנקודה אחת ברגע המתאים, פותרת אלף בעיות.

 

לחקור אנרגיה

מחקרים רבים נערכו בעשרות השנים האחרונות בכדי למצוא קשר ישיר בין הגישה הטיפולית האנרגטית לבין הרפואה הקונבנציונאלית. קשר זה לא נמצא, ומה שנמצא איננו מקובל על פי אמות המידה המדעיות. למרות שניתן להראות ולהוכיח מבחינה סטטיסטית כי לחיצה בנקודה מסוימת תגרום להפרשת אנדורפינים במוח, ועקב כך להפחתת כאב, אין הסבר לתהליך המוביל לתוצאה זו.

  

מדידת התנגדות העור באזורים שונים מראה כי ההתנגדות החשמלית של העור נמוכה באזורי הנקודות האנרגטיות בין פי מאה לפי אלף ביחס לשאר חלקי העור באותו אזור. אולם מכיוון שהזרימה האנרגטית שונה בין אדם לאדם, קשה לקבל תמונה אחידה של התנגדויות חשמליות, המתאימה לכל בני האדם.

 

כיוון הזרימה

מסלולי המרידיאנים אינם עוברים בגוף באופן אקראי. איתור נקודות דומה לשיעור בטופוגרפיה. אם נקטין את עצמנו בדמיוננו, ונצא לטיול על פני העור לאורך מסלול אנרגטי, נמצא את עצמנו פוסעים באפיק, עוברים בגאיות, או לאורך רכס, כשמדי פעם אנו מגיעים אל "נקודות ציון" כגון באר, מעין, שיא של הר וכן הלאה. אדם הקשוב לעצמו יכול לחוש בקלות את השקעים ולאתר נקודות על פי מפה כללית, אולם מי שגם מודע למה שהוא עושה יחוש אם המעין יבש, או שנוצרה במקום ביצה מזוהמת, הנובעת מחסימת דרכי הניקוז.

 

טיפול אנרגטי

מודעות זו יכולה להוביל אותנו אל דרך הטיפול המועדפת. זהו אחד ההבדלים שבין המטפל הטכנאי לבין המטפל האמן. הבדל נוסף ביניהם בא לידי ביטוי במודעות המטפל לעוצמת השפעת הטיפול. הטכנאי מטפל בנקודה ושואף להרגיע ולדכא בעזרתה את הסימפטום שמפריע למטופל. האמן מודע למניעי הגוף. הוא זוכר שהאנרגיה נחסמה מסיבה מסוימת. עומדת לנגד עיניו האישיות, ולא רק מפת המרידיאנים. אבל מעל לכל, הוא יודע שנגיעה בנקודה אחת משפיעה על הזרימה האנרגטית בגוף כולו.

 

 

 

 

 

 

 

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט