לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס


כירולוגיה: רק מהסתכלות על כפות הידיים

עצות מעשיות

כל אדם נולד עם כף יד אחרת… אם נדע לזהות את טביעת כף היד של האדם, נדע מראש למה אנחנו יכולים לצפות ומה לא נוכל למצוא שם, וכך נוכל לוותר על הביקורתיות שמקורה בהשוואה והשלכה של ציפיותינו, ונוכל לקבל את האדם כמות שהוא.

מהי כירולוגיה

אלפי ספרים נכתבו עד היום בעולם בנושא הכירולוגיה (כירו=כף יד בלטינית), מדע שתמיד סיקרן וריתק אנשים.   על-פי הכירולוגיה, לצורת כף היד, למבנה, אורך ועובי האצבעות, גמישותן, עובי הכף יד, קווים בתוך כף היד, איכות העור ותלמיו, בכולם יש כדי ללמוד על מאפייניו של האדם, עברו, אישיותו הבסיסית, ונתיבי גורלו.

כפות הידיים

ברפואה המסורתית, על צורותיה השונות, ראו את כפות הידיים כאיבר הקרוב ביותר אל המוח והלב, כך שכל שינוי או תהליך שאדם מצוי בו, מבחינה מנטלית ורגשית, משתקף בכפות הידיים בזמן אמיתי. לכן, למשל, במצבים מנטליים קשים, יעשה טיפול רפלקסולוגי בכפות הידיים.

באמצעות התבוננות פשוטה בכפות ידיו של אדם ניתן לקבל אינפורמציה מועילה ורלוונטית. למשל בחיפוש בן-זוג לחיים, או, להבדיל, בוויכוח. איך נדע אם אדם זה פועל מהראש או מהבטן? כיצד להגיע אליו? האם כדאי לנסות לשכנע אותו?. כפות הידיים יכולות להגיד לנו  מתי לא לצפות מילד שיהיה רגיש לנעשה סביבו, ובעזרת הכירולוגיה אני יכולה לדעת  איזה כפות ידיים כדאי שיהיו למוסכניק שלי, ועוד.

על מה מסתכלת הכירולוגיה?

מהתבוננות בכפות הידיים של האדם שיושב מולנו אפשר לראות בקלות נתונים כמו: 
-  האם כפות הידיים גדולות או קטנות ביחס לאורך האמה?
-  האם האצבעות ארוכות או קצרות, ביחס לכף היד עצמה?
-  מהו עובי כף היד? האם היא דקה או עבה? האם הגבעות בחלקן הפנימי של כפות הידיים נפוחות ובשרניות או שהן נטולות בשר ושטוחות ?
-  מהו המראה הכללי של האצבע, מבסיסה לכיוון הציפורן -  האם היא בצורת חרוט?
-  האם כף היד מרגישה רפה או קשה?.
- האם כף היד היא בעלת צורה מוארכת או ריבועית? 
-  מהו סוג העור בגב כף היד- דק ועדין או גס ועבה.?                        
- מה גודלו של האגודל? איך נראה המפרק התחתון של האגודל?

אז מה הפירוש של כל זה?

באופן גס, כירולוגיה מחלקת את היד לשניים- כף היד ואצבעות.

כף היד מייצגת מאגר של אנרגיות, פיזיות ונפשיות: יצרים, דחפים, פוטנציאל. מה שהאדם יודע על עצמו מתוך התנסות עם העולם החיצון. אם נשווה למכונית, זהו "המנוע" שלנו.

האצבעות מייצגות את המחשבה. דרכן נראה אמונות, דעות, דפוסי מחשבה, ודימוי עצמי. האצבעות מייצגות את תהליכי התפתחות של האדם, מרגע שנולד ועד שאישיותו עוצבה. כאן נמצא "הנהג" שמוביל את המכונית.

 העור בגב כף היד

האם האדם שמולי- נאמר בדייט- הוא אדם רגיש, באופן כללי? סוג העור בגב כף היד יאמר לנו זאת. סוג העור בגב היד מייצג את מידת החשיפות שלנו לאירועים חיצוניים, עד כמה כל פרט "נוגע בי.

עור מתוח, דק ועדין (בדומה לעור של תינוק), מלמד על אדם בעל ערנות מוגברת לסביבה, יכולת לשים לב לדקויות, ואינטואיטיבי מאוד. ככל שהעור עבה יותר, מחוספס, אטום וגס יותר, אנו יכולים להבין שאדם זה קולט מעט מאוד מהסביבה וחשוף לה הרבה פחות.

עובי כף היד

האם האדם שמולי הוא אדם תלותי? האם יש לו נטייה למצבי רוח? עובי כף יאמר לנו.

כף יד עבה מלמדת על עולם פנימי עשיר, יצירתיות, עומק ומורכבות. מטען עשיר המחבר את האדם אל עצמו, ובמקרים קיצוניים יכול להתבטא באגוצנטריות. כשכף היד דקה, הדבר מראה על עולם פנימי  שאינו מפותח, ומאחר ואדם כזה אינו יכול להישען על תכניו הפנימיים, הוא יעשה את שיקוליו על בסיס רציונאלי ויהיה נתון להשפעת הסביבה.

כף יד דקה, מוארכת בצורתה, בעלת אצבעות ארוכות, מלמדת על אי-שקט פנימי, תנודות במצבי רוח, רגישות יתר, ולעיתים על מימד נוירוטי באישיות.

 צורת האצבעות 

האם האדם הזה ילדותי? אפשר לראות זאת על-פי צורת האצבעות.

פירקי האצבעות התחתונים מלמדים על הקשר של האדם אל עצמו, לפנימיות שלו,  הקשבתו לצרכיו, וקצות האצבעות מייצגים את יכולת התפיסה של זמן ומרחב. אצל תינוק, למשל, בסיס האצבעות עבה מאוד והאצבעות נעשות מחודדות כלפי מעלה, בצורת חרוט.


בסיסי אצבעות עבים, אצל אדם בוגר, מלמדים על צורך תלותי ורצון למצוא חסות אצל מישהו גדול ממנו. קצה אצבע מחודד מראה על  בעיה בתפיסת הזמן והמרחב. אדם כזה חי כאן ועכשיו, ללא יכולת ללמוד מטעויות העבר. אדם כזה לא פיתח פרספקטיבה של פרופורציות, והוא חושב בצורה טוטאלית, כמו ילד. בנוסף, הוא סובל מחוסר יכולת לדחות סיפוקים.

 אורך האצבעות

 אתה זקוק לאיש שירות. איך תדע האם הוא יסודי ויורד לפרטים? האם המרואיין  מתאים לעבודה משרדית או עבודה פיזית? עד כמה אדם זה יעיל? איך הוא בניהול זמן? האם יש לו  כשרון לחשיבה אנליטית וארוכת טווח?

באופן כללי, אצבעות כף יד ארוכות מלמדות על יכולת ירידה לפרטים, תכנון קדימה, ראייה עמוקה של הדברים- לפעמים עד כדי איבוד ראיית התמונה הכללית, איטיות, דיוק. 

אדם בעל אצבעות קצרות בכף יד רחבה ובשרנית, אולי אף קטנה, מתאים לעבודה פיזית, עם הידיים, וניחן ביכולת זריזות.

 צורת כף היד

צורת כף היד- ריבועית או מוארכת, תגדיל לנו האם האדם הוא מעשי ומציאותי, או קצת "תלוש מהקרקע".

כף יד מוארכת היא כף יד שאורכה, מבסיס כף היד לכיוון האצבעות, גבוה מרוחבה (למדידת הרוחב נעביר קו בבסיס האצבעות, בין הזרת לאצבע המורה). כף יד ריבועית היא זו שאורכה ורוחבה זהים.

אדם בעל כף יד רוחבית  מחובר לקרקע. זהו אדם מציאותי, פרקטי, יעיל, מעשי בשיקוליו, מתמיד, ועקשן. אדם כזה יהיה חזק בהתמודדות עם משברים, יאהב שיגרה. אם הוא בעל גבעות תפוחות בחלק הפנימי של כף היד, מדובר באדם שמחויב לקולות הבטן שלו, אינדבידואליסט.

כאשר כף היד מוארכת, ניתן לומר כי בעולמו הפנימי של האדם ישנם יותר רגשות, צרכים, דמיונות. הוא פחות מאורגן, בעל נטייה ל"רחפנות", יצירתי, ולעיתים נתון לשינויים במצבי רוח.

 פרקי האצבעות

 הפרק העליון של האגודל מייצג את רצונותיו האוטונומיים של האדם, והתחתון  את האנטי רצון – שיקולים חברתיים, משפחתיים, ואת מידת השפעתם בשיקוליו. כאשר אדם לא נותן לחברה להשפיע עליו ולהחליש את רצונותיו, נראה אצלו פרק תחתון באגודל מוצר. פרק תחתון מעובה, כמו אגודל של ילד, מראה על תלות מוחלטת בסביבה וחוסר יכולת לפעול בשונה ממנה.

בסיס האגודל - אשר נרצה לראות אילו מיומנויות פיתח האדם במהלך החיים, על מנת להצליח, נסתכל על בסיס האגודל.

גבעה תפוחה ובשרנית בבסיס האגודל, בחלקה הפנימי של כף היד, מלמדת על יכולות מימוש  עצמי בתוך החברה, ביטוי של האגו. אם הגבעה בבסיס האגודל שטוחה ולא מפותחת, לאדם זה אין מיומנויות אלו. 

לפרטים על מגמת כירולוגיה במהות

 

 

 

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט