לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

הנשמה

הנשמה היא נצחית. היא הייתה קיימת לפני שנולדנו ותתקיים גם לאחר סיום תפקידו של גופנו הפיזי. אין זו לידתנו הראשונה, ולא המוות האחרון. כל נשמה נושאת איתה ניצוץ אלוהי המאחד אותה עם היקום, ומחבר אותה למקור ממנו באו כל הנשמות והבריאה כולה- אלוהים.

 

אמונה והשקפת עולם

 אני מאמין בקיומה של נשמה.

אין בכוונתי לעסוק בהוכחה או בהבאת עדויות לכך. הניסיון לימד אותי שאם אדם אינו מאמין בעובדה בסיסית זו, לא יעזרו כל כתבי הקבלה היהודית, המיתולוגיה ההודית או התיאוריות הפראפסיכולוגיות. אפילו עדויות של אנשים שעברו מוות קליני, או כאלו המתארים בדיוק רב את חייהם הקודמים, לא יספקו את ההוכחה הדרושה לאדם שאינו מאמין.

אי לכך, מצאתי לנכון לקבוע עובדה זו כבסיס להשקפת עולמי, ולהפנות את הספקנים לספרים, הרצאות ומחקרים המתפרסמים בנושא זה באופן תדיר

המקור הוא אחד

המקור של כל הנשמות הוא אחד. מקור הבריאה כולה הוא אלוהים. לכן כל נשמה נושאת בתוכה את הניצוץ האלוהי המאחד אותה עם היקום.

למרות זאת, קיים שוני בין הנשמות. לכל נשמה ישנו יעוד. על נשמה יוצאת למסע ארוך ומורכב, במהלכו היא לומדת את עצמה ואת הדרכים השונות למימוש תכונותיה הבסיסיות. חלק ממסע זה כולל התחברות אל גוף פיזי, שמאפשר לה לממש בחומר את בחירתה הראשונית. הנשמה יודעת לשם מה היא יורדת אל החומר. היא מודעת לקשיים דרכם היא צפויה לעבור, ולשם כך היא בוחרת בכלים המתאימים לה.

בהתאם לחוקי ה"משחק", ברגע הלידה הנשמה שוכחת הכל, וצריכה להיזכר בדברים מחדש במהלך החיים, כדי שתוכל לממש את היעוד שלה.

הנשמה צוברת התנסות חוויתית בכל דרך בה היא פוסעת. מסיבה זו אין אנו יכולים, או רשאים, לשפוט אדם ולהחליט אם הוא מממש את עצמו או לא. כל מה שיעשה יוביל אותו להתנסות שדרכה בחר לעבור.


כיצד נדע אם האדם ממש את יעודו?

אין שום אפשרות לדעת זאת. כל אחד מסוגל לתת דין וחשבון לעצמו בלבד. מושגי השיפוט שלנו את האחרים, על פי קריטריונים של טוב ורע, מותר ואסור, אמת ושקר, נכון ומוטעה, וכו', אינם חלים על הנשמה. אלה מושגים שרכשנו במסגרת הכשרתנו כיצורים חברתיים, במטרה לשמור על כללי המשחק התרבותיים, בכדי להבטיח את מיקומנו הסוציולוגי, ואת הישרדותנו.

הבנתו של עקרון זה תעזור לנו להתייחס אל כל אדם באשר הוא,  בלי שום חשיבות למינו, צבע עורו, מצבו החברתי, דתו או כל מיון אחר.


צו הלב

כל עוד אנו חיים, מממשת נשמתנו את בחירתה וצועדת למימוש יעודה. הקו המנחה היחיד על פיו אנו יכולים לדעת אם הכיוון נכון או לא, הוא צו הלב. אדם שמרגיש שלם עם מעשיו, מחשבותיו, רגשותיו ואורח חייו, חש בביטחון שהוא בדרך הנכונה. מצב זה ישתקף בבריאותו הנפשית והגופנית. הוא יכול לעסוק בעבודות "בזויות" ולא חייב להיות מקובל בחברה, ובאותה מידה הוא יכול להיות עשיר ומכובד. הסממנים החיצוניים אינם מעידים על מידת שלמותו של האדם עם עצמו ועם מימוש ייעודו.

 

גלגול

כאמור, הנשמה מגיעה למימוש בגוף פיזי יותר מפעם אחת. כולם קוראים לזה "גלגול נשמות". לכל גלגול ישנה מטרה שונה, שיעור שונה לעבור, בהתאם לתוכנית הראשונית אותה בחרה הנשמה. לפעמים נמשך מימוש הייעוד מאה ועשרים שנים ולפעמים שבוע  בלבד. לעיתים מגיעה הנשמה בכדי לעזור לנשמה אחרת במימוש יעודה, ולפעמים התפקידים מתחלפים. בכל מקרה, יש לנשמה בחירה במספר אפשרויות לסיום תפקידה, ובמספר דרכים למימוש הייעוד.
 

בחירת הדרך

דמיינו עץ בעל גזע רחב, המתפצל למספר ענפים עבים. כל אחד מהענפים מתפצל שוב לענפים דקים יותר, וכן הלאה. הנשמה מכירה את העץ ויודעת שעליה לפסוע מתחתית הגזע עד לסיום דרכה באחד מקצוות הענפים או העלים.

ישנן תקופות בחיים בהן אנו בוחרים בחירות גורליות, ותקופות  בהן אנו מושפעים מן הבחירה הקודמת, ממתינים לצומת הבאה. בסופו של דבר נגיע לקצה הענף. הבחירות החוזרות קובעות אם המסע יהיה קצר או ארוך, קשה או קל וכן הלאה. ניתן "לברוח", במידה מסוימת, ממימוש הייעוד, אולם לא לאורך זמן.

מידת השלמות של האדם עם עצמו משפיעה על כל הוויתו. לכן ישנם כאלה החוזרים בתשובה, כחלק מייעודם, ואחרים הבורחים אל החזרה בתשובה, מתוך רצון לבחור בדרך הקלה. הראשונים יחושו שלמות ורוממות רוח ואילו האחרונים יהיו אומללים. סביר להניח שיחזרו שוב בשאלה, וימצאו דרך אחרת, על פי הקול הפנימי המנחה אותם.

 
מטרת החיים

מטרת החיים היא לחיות. כל עוד אנו חיים, סימן שהמשימה לא תמה. גם במצבים הנפשיים הקשים ביותר עלינו לזכור שאם הנשמה לא הרימה ידיים, יש טעם מיוחד לכל פעימה של הלב.

 
חוזק, חולשה ותודעה

הנשמה מכילה בתוכה תודעה אלוהית, האמורה להגיע למימוש בהתמודדותו של האדם עם התלבטויות החיים. כל הנשמות יוצאות מאותו מקור, אולם נקודות התורפה והחוזק שלהן שונות. מטרתה הראשונית של הנשמה בעולם החומר, היא ללמוד את עצמה דרך ההתמודדות עם נקודות התורפה הללו, תוך שימוש בנקודות החוזק.

הנשמה בחרה לרכוש מודעות. מודעות זו אמורה לקרב אותה במעט לרמה האלוהית, ולאפשר לה  להבין ולחוות את מה שמצוי בה ממילא – התודעה.

ריקוד הנשמה

בכדי לעזור לנשמה לממש ולמצות את השיעור בעולם הפיזי, היא בוחרת באישיות המתאימה לה ביותר. האישיות והנשמה לומדות לרקוד יחד, בקצב משותף, ולמצות את הפוטנציאל הטמון בהן. עם תום המנגינה חוזרת הנשמה לביתה.

 
עד הריקוד הבא.

 

 

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט