לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

הטיפול בגוף ובנפשDSC_9661-1

שיטת העבודה במגע, נשימה וסימבול - חלק ממסלול גופנפש בשילוב נשימה מודעת

דרך הטיפול באופן מעשי במגע, נשימה וסימבול נבנית מהתייחסות למצבו/ ה של המטופל/ת דרך ארבעה תחומי השתקפות והבנה הנפוצים בעולם הטיפול ההוליסטי, כולם ביחד, בכל רגע נתון.

תחומי ההשתקפות הם:
-ארבעת היסודות.
-צ'קרות – מעגלים אנרגטיים.
-שפת הגוף וסימבולים של איברים.
-תחושות, רגשות ומחשבות.

ארבעת היסודות: אדמה, מים, אש ואויר
חלוקת הגוף לאזורי השפעה בשפה של ארבעת היסודות (לדוגמא-רגליים ואגן-אדמה) תוך כדי הבנה של האיכויות המתקיימות בכל יסוד (לדוגמא-אדמה, אנרגיה איטית וכבדה) מכוונת את המטפל למגע באזורים מסוימים ובאופי מגע מסוים ( למשל מגע סטטי ולופת באיכות אדמה בכפות הרגליים או מסאז' עמוק ואינטנסיבי באיכות אש בגב העליון ). בודאי שנדרשת מהמטפל הבנה של הנושאים המטופלים במהלך הטיפול עפ"י שפת מושגים זו וכן יכולת אבחון.

צ'קרות
חלוקת הגוף לאזורים עפ"י הצ'קרות (לדוגמא- שורש בתחתית האגן) תוך כדי היכרות עם הנושאים המשתקפים בנפש עפ"י שפה זו ( לדוגמא- תחושת משמעות בבטן עליונה-צ'קרת מקלעת השמש ), הכרות עם קשת הצבעים המשתקפת במעגלי האנרגיה של הצ'קרות ( לדוגמא – אדום בצ'קרה של המין ).
אלה מכוונים את המטפל למגע באזורים רלוונטיים, שימוש בצבע וסימבולים אחרים ושיחה עם המטופל/ת על הנושא העולה ( לדוגמא- תחושת ביטחון או משמעות כפי שהוא/היא מכיר/ה אותם בחייו/ה ).

שפת הגוף וסימבולים של איברים
התייחסות למצבו/ה של המטופל/ת דרך התבוננות בגוף (לדוגמא-תנוחת הישיבה או השכיבה ), התבוננות באיברים חסרי איזון ( לדוגמא – גב כפוף ) . אלה מלמדים את המטפל על מצבו/ה הרגשי ועל סוג האישיות של המטופל/ת. כמו כן מעלה שפת הגוף השערות לגבי אופי וסוגים של בעיות ( לדוגמא – הקשר בין גב כפוף לנשימה חסומה או חרדה ולחץ ).

תחושות, רגשות ומחשבות
שיחה במהלך הטיפול על תחושותיו/ה הגופניות, רגשותיו/ה ומחשבותיו/ה של המטופל/ת מכוונת את המטפל עפ"י הסימבולים של המקומות והאיברים, היסוד הרלוונטי והצ'קרה הדומיננטית להבין בעומק נוסף את העולם הרגשי ואת סוג החשיבה . מכאן קצרה הדרך אל עולם האמונות האישי של המטופל/ת וההשפעה שלו על התודעה.

בהתייחסות אל המטופל/ת דרך ארבעה תחומים אלה, תוך שימוש (והרבה) באינטואיציה ובאסוציאציה , הופך המגע הטיפולי המלווה בנשימה וליווי נשימה ובהעלאת סימבולים (הן ע"י המטפל והן ע"י המטופל/ת) לממוקד ומקבל איכויות גבוהות של הילינג.
 
מנחה הקורס: אילן ארבל

מעוניינים להירשם לקורס באמצעות מגמת גופנפש או להשתתף במפגש היכרות?
לחצו כאן, השאירו פרטים, ונציגינו ייצרו אתכם קשר בהקדם

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט