לימודי הילינג קורס לימודי רפלקסולוגיה לימודי דולה קורס מודעות עצמית עיסוי דמיון מודרך לימודי נטורופתיה הגדלת חזה קורס עיסוי
לקבלת מידע נוסף הרשמ/י
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
מכללת מהות העבירה ב 28/4/13 את פעילותה לקמפוס ברושים לרפואה משלימה באונ' ת"א, רחוב חיים לבנון 30 ת"א

מועדי פתיחת קורסים

חניה-בברושים

הרשמ/י למפגש היכרות

    ברושים בפייסבוק
    מהות בטוויטר
מהות ביוטיוב
  מהות בגוגל פלוס

אנורקסיה - שלטון או הנהגה
אתי דואניאס, מורה לתזונה הוליסטית

 

האנורקסיה, כפי שהיא נתפסת מנקודת מבטי, זו השתקפות.

 השתקפות של היעדר האהבה, ואני לא מתכוונת בהכרח להיעדר של אהבה רומנטית, (על אף שזו לעיתים רבות מהווה טריגר להתפתחות המחלה) אלא אותה אהבה קיומית בסיסית של החיים שמאפשרת לי להבין את זכותי להיות, זכותי להרגיש ראויה ולדעת שאני "בסדר".


מכאן ואילך נוצר הקונפליקט
מצד אחד ישנו הצורך לרצות את הסביבה כדי להרגיש שאני "בסדר" ולקבל תמיד "אישורים חיוביים" שהופכים להיות מצרך קיומי שבלעדיו קשה לחיות,
ומצד שני ממש במקביל מתפתח הצורך לשמור על ייחודיותי, על היותי אחרת, על היותי שונה ואף על פי כן לקבל את הזכות להיות (לקבל אישור מן הסביבה).

 להיות "בסדר" זהו שורש רב עוצמה שמעגן בתוכו מערכת ציפיות שלמה של הורים, של חברה, של מוסכמות ושל אופנה, של בני הזוג וחברים ובעיקר של עצמי. להיות "בסדר" מחבר אותי ליצירת משמעת פנימית מאוד קיצונית שלפעמים מתחילה עוד בילדות, בחינוך מאד נוקשה ובהמשך היא משמשת כלי מייסר שבא לידי ביטוי בשלטון של שיעבוד, הכנעה ודיכוי שמתגשם דרך הרעבה וההענשה עצמית, כאשר המזון מהיותו כל כך מוכר נגיש וזמין הופך להיות כלי הנשק שמלווה את הדרך (המחלה) בין אם בצורה של זלילה והקאה ובין אם בצורה של הימנעות ממנו.

אך מן הצד השני    ישנו הצורך ההיסטרי להיות אחרת, שונה, פורצת מסגרות, לא מקבלת מרות ותכתיבים, לא הולכת "בתלם" עד כדי מרדנות.
מרדנות זו גם אם היה נראית פאסיבית ושקטה כלפי חוץ, הרי שיש בה מן הזעקה, יש בה אמירה חזקה שאומרת, אני אעשה זאת בדרך שלי,
יש בה תחנונים לאהבה, יש בה כיסופים להיות מקובלת ע"י הסביבה ומאושרת (מן המלה אישור – תרתי משמע) למרות שאני אחרת ושונה.

  האנורקסיה זו מחלה שבאה לעורר אותנו כחברה, היא שמה זרקור כואב ביותר על מי שאנחנו כחברה, על מי שאנחנו כבני אדם - חברה תובענית, כוחנית, שיפוטית, תחרותית והישגית, חברה בעלת סטנדרטים מאד מוגדרים להצלחה, למקובלות, ליופי ולניצחון.   חברה שלא מאפשרת לכל מי שלא עומד בסטנדרטים הללו להרגיש שווה, להרגיש ראוי, להרגיש שלם.

והאמת היא שלא ניתן להרגיש שלמות תחת מטח הציפיות והדרישות שמגיעות ממערכות כבדות משקל שבמרבית המקרים כל כוונותיהן הן לקבל שליטה, לפקח, להעביר ביקורת, להקטין ולהשפיל וליצור לחץ, גם אם הדברים נעשים שלא במודע ושלא בזדון. 
מערכות כמו הבית, מערכת החינוך, מקום העבודה, המערכת החברתית ובמקרים רבים גם מערכת היחסים שלי עם עצמי הופכים להיות משטרים –   ובעצם זהו שלטון וכולו אומר דיכוי.
(על כך נאמר – הדרך אל הגיהנום רצופה בכוונות טובות).

  והאמת היא שעל מנת להגיע לחוויה של שלמות, ישנו רק שורש מנחה אחד וזוהי האהבה.
אותה האהבה היקומית, אותה האהבה האוניברסאלית, אותה האהבה שמקבלת כל אדם באשר הוא אדם.
אותה האהבה שמבינה שלכל אחד מאיתנו ישנה הזכות לעשות את דרכו, והיופי האמיתי הוא זה המאפשר לכל יילוד להתפתח עפ"י טבעו ובהתאם לזיקתו (חנוך לנער ע"פ דרכו) ולכל מבוגר להרגיש כפי שנכון עבורו.

על מנת להגיע להבנה זו אנחנו מחויבים כל אחד מאיתנו כפרט וכולנו כחברה, לתת את הדעת, להגביר את הקשב ולהרחיב את התודעה, ובכך לאפשר לשינוי להתרחש.

רק אהבה כזו יכולה להוליד יחסים של פירגון, התחשבות בזולת, דאגה לחלש, נתינה הדדית, יחסים של כבוד וערבות זה לזה ומכאן גם שלמות ואחדות פנימית.

רק אהבה כזו יכולה להסיר את האיום, למגר את הפחד ולשחרר את הדיכוי ומתוך כך להוליד את ההנהגה שבתוכנו ואת ההנהגה שמחוצה לנו

  רק אהבה כזו יכולה להוליד את השלום הן מבפנים והן מבחוץ.


 

מהות, מכללה לרפואה משלימה, העבירה פעילותה לקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב | כתובת: חיים לבנון 30  רמת אביב, ת"א | למפת הגעה - לברושים  
טלפון בברושים: 03-6411961 | פקס: 03-5376080 |  דוא"ל: info@mahut.co.il

Berliner Design
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט